V mysli vraha

Solace

Honba na vraha

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 101 min (Alternativní: 98 min)

• Tom Hardy

Má to potenciál, chvílemi opravdu nápaditý vizuál, vynikající (ale dostatečně nevyužitý) casting a minimálně jeden skvělý moment (setkání detektiva a vraha u oběti). Problém je v základním konceptu. Pokud máme zápletku postavenou na schopnosti předvídání kroků, pak zkrátka jakákoli katarze bude působit nevěrohodně, protože by jí postavy měly umět předejít. Velká škoda, že se filmaři trochu neutrhli ze řetězu. Tohle oscilování mezi klasickou detektivkou a paranormálním přesahem filmu nesluší, protože ani jedna složka nakonec není pořádně využita. Nenadchne, ale ani neurazí. 50%(26.11.2016)

Pokud na film "Solace" budu nahlížet jako na dobře natočené béčko, tak musím jednoduše konstatovat, že jsem byla nadšena.. Jasně, příběh je kapinku slátanina, ale to nemění nic na tom, že jsem si tuhle temnou mysteriózní detektivku ve stylu devadesátek užila :-D Respekt k Anthonymu, že ve svých letech má ještě energii natáčet obdobné filmy.. Colin Farrell mi po dlouhé době nebyl nesympatický a role padoucha se chopil skvěle.. Jeffrey Dean Morgan mě baví čím dál tím víc.. Příjemný relax, u kterého se trochu bojíte, trochu ušklíbáte, ale rozhodně se nenudíte ;-)(26.5.2016)

• metal.storm

Vyše hodiny a pol, a ja som nenašla nič pozitívneho. Smutné, mrzí ma to.(20.2.2016)

Chce to více podobných thrillerů, který se opírá o tak hvězdné obsazení. Při pátrání vraha, kdy hlavnímu hrdinovi napomáhají vidiny a obrazy minulosti, budoucnosti. V některých momentech to bylo až za hranou, vize chodily namátkově, jak se scénáristů hodilo a z Hopkinse dělaly nadčlověka, za což by se nestyděli ani v Avengers. Po hodině se trošku zápletka vydává směrem, kdy se děj táhne a ztrácí na tempu. Je to škoda, takto je to lehce nadprůměrný thriller......6/10(14.10.2016)

V podstate to zvládli na pomerne dobrej úrovni. Jediné, čo ma tam iritovalo a posobilo zbytočne lacno, boli tie podivné zábery vízií, ktoré asi mali dodávať na umeleckom dojme, ale na koniec vyzneli úplne opačne až gýčovito. Pri takomto hereckom obsadení už divák očakáva určitú kvalitu a takéto zbytočnosti skutočne nie sú nutné. Pán režisér by sa mal naučiť, že menej je niekedy viac. Bonus- interiéry nádhera!(10.10.2016)

• - V 54. min policajný pes šteká na dvere, ktoré označil, no v nasledujúcom zábere z iného uhla zmizol z celej chodby. (Jadro)

• - Původně se mělo jednat o pokračování snímku Se7en (1995) s názvem Ei8ht. (Jocker94)

• - Snímek měl původně režírovat Shekhar Kapur a do hlavní role měl být obsazen Bruce Willis. (Jocker94)