• DJ Obelix
  ***

  Kdyyyyybyyyyys tak nááhodou...(21.12.2008)

 • sud
  ****

  Dle mého názoru velice příjemný a neškodný dětský seriál. Vlado Müller ve své nejznámější roli. Seriály tohoto ražení v dnešní tvorbě citelně chybí.(3.2.2008)

 • WANDRWALL
  **

  Vždy jsem se divil, proč vede dálnice kudy vede. A tady je důkaz. Ne korupce, ale hajný Horyna a podobní v tom mají prsty.(14.8.2010)

 • Šandík
  ***

  Když jsem byl malý, tak tenhle seriál byl jedním z mých nejoblíbenějších ;o) Dnes už svět vnímám přecejen méně idealizovaně, a taky už jsem viděl víc filmů a můžu lépe srovnávat ;o) Přesto jej hodnotím jako docela slušný film pro děti a mládež, který do dětských dušiček vpašovává přecejen zajímavější hodnoty než přiblblé seriály vysílané ve stejné chvíli na Nově či Primě. Ideologicky není ani moc zapšklý a mdlé herectví bohatě vyváží krásné přírodní exteriéry. Na svou dobu malý zázrak a těžký naprůměr ve tvorbě pro děti. Samozřejmě mu lze vyčítat určitou schématičnost až pitomost (těžko uvěřit, že by tak cenné území nebylo už za socialismu nějakým způsobem chráněno, představa dálnice která by zasypala polovinu údolí je taky trochu absurdní, stejně jako fakt, že by projektanty nenapadlo použít pro jeho překonání most), ale o to tu asi tam moc nejde. Pro děti je přesně tahle jednoduchost kladem, protože je jasně definovatelná a dobře pochopitelná. Příjemně překvapí civilní herectví a režie, naopak zamrzí některé slabší výkony v epizodních rolích a místy hodně ledabylá zvuková režie. Celkový dojem: 65%(12.9.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mimo města existují místa, kde rostou stromy, je tam čistý vzduch a žije tam spousta zvířat. Takovému místu se říká les a jelikož jsem optimista, tak si myslím, že nejeden filmový nadšenec o něčem takovém již slyšel. V tomto seriálu může jedno takové místo dokonce i poznat, ale pro ty porevolučně narozené to asi nebude mít správné tempo, napětí a superhrdiny. Já jsem tuto socialisticky ekologickou agitku v dětství samozřejmě hltal mnohem více než dnes, soudruh hajný Horyna pro mne byl vzorem chlapa, ale i z dnešního pohledu mne její repríza poměrně potěšila.(27.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace