poster

Ničeho nelituji

Dokumentární

Česko, 2003, 83 min

Scénář:

Theodora Remundová

Producenti:

Jiří Ptáček

Střih:

Zdeněk Marek
(další profese)
 • EpsilonZet
  *

  Moji mysl to v úžas rozhodně nestrhlo, a ani mi to nepomohlo porozumět mým vlastním životním situacím. Podělané vztahy jsou všude kolem nás. Nevidím jediný důvod, proč si je pouštět v televizi.(5.5.2015)

 • lubospoti
  ****

  První část výborná, druhá trochu slabší. Kouzlo dobrého dokumentu spočívá zejména ve schopnosti výběru tématu a objektu natáčení. A to se T. Remundové povedlo dokonale.(31.10.2013)

 • Hudy86
  ***

  MFDF JIHLAVA 2007(9.12.2007)

 • Matty
  ****

  Bolestivě pravdivé. 75%(21.4.2005)

 • castor
  ****

  Dva pohledy na životy několika „obyčejných“ lidí. V obyčejném (možná až příliš odcizeném) světě, v současném čase, se současnými i minulými starostmi. Debutující režisérka Theodora Remundová natočila silnou tragikomedii, která čítá 83 minut a dva příběhy – absolventský dokument Standard s nově natočeným - Ničeho nelituji. Autorka do osobních zpovědí příliš nezasahuje, velmi zřídka se ujistí, zda rozumí plynoucímu příběhu. Divák nevěří (hlavně) svým uších, přesto si možná v mnohých situacích, sice nerad (protože jeho rodina je přece harmonická), ale přesto může uvědomit, že nějaká dávka podobnosti se odráží i v jeho životě, v jeho okolí. Hlavní představitelky si v některých záběrech snad ani neuvědomují, že je snímá kamera a že jejich příběh vyslechne divák. Velmi silnou je i zároveň závěrečná pódiová scéna, kde mlčky účinkují všechny tři představitelky. Dokument podporuje i obrazové aranžmá kamery pánů Šimůnka a Lívance. Spolu se silnou invencí Remundové nám vypráví dva (vlastně) obyčejné příběhy, které směřují až do finále jednoho nesměle vyhlížejícího dokumentu, který je na české poměry opravdu inovační.(8.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace