Mistři

Česko, 2004, 100 min

Marek Najbrt

Miloslav Holman

Petr Marek

Až příliš mi to připomíná Krausovo nepovedené Městečko ):(16.4.2004)

Jedna moje teta bydlí v absolutní prdeli světa. Ta vesnice má sice několik desítek čísel, ale když se tam projdete třeba i v pravé poledne, myslíte si, že má obyvatel jen pět. Tím chci říct, že pokud tvůrci chtěli vyprávět o několika jediních, nemuseli představovat lidi ze širokého okolí atd. atd. Tenhle film je neuvěřitelně těsným spojením reality a jakéhosi "soukromého světa", do kterého všichni utíkáme - to je vyjádřeno i těmi iluzemi, které mají všichni zůčastnění - ta si myslí, že ji miluje, ten zase, že má hospodu a onen, že není Cikán. V takovém zapadákově se asi nic jiného než pít, souložit a dívat na hokej, nedá. A člověk, tváří v tvář hokejovým a jiným úspěchům (které se vám mimochodem stejně vykouří z hlavy několik dní potom, co reprezentanti přistanou se speciálem v Ruzyni) si je vědom malosti a marnosti svého života. Snímek byl opravdu nečekaným zážitkem - tragikomickým, smutným, ale i radostným. Nejen Svěrákova Jízda je důkazem, že se dnes dají točit vynikající filmy za málo peněz. A ta hudba, Legas? Vynikající! :-)(19.5.2004)

Nedoceněný snímek!(27.5.2008)

Superchcípácký film, který o Češích říká nepříjemně hodně pravdivého a nabízí ojedinělou dekonstrukci národní identity utvářené sportovními zápasy. 75% Zajímavé komentáře: Tosim, Anglie, Pitr_Pan(16.5.2006)

Najbrt mi to teda nandal. Já teda očekával hroznou blbost, a přitom mě tenhle film absolutně dostal a vryl se mi pod kůži.(23.1.2012)

• - Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)

• - Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (lubospoti)

• - Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě. (hendrich6)