Mistři

Champions

Komedie / Drama

Česko, 2004, 100 min

Najbrt mi to teda nandal. Já teda očekával hroznou blbost, a přitom mě tenhle film absolutně dostal a vryl se mi pod kůži.(23.1.2012)

Tenhle film perfektně znázorňuje povahu typických českých loserů. Výkony všech herců jsou výborné. Je to taková dost trpká komedie a věřím, že pro někoho nemusí být příjemné dívat se na filmové ztvárnění sebe sama. Bohužel tomu filmu chyběla jakási živost, nebo jiskra, zkrátka něco, co mi brání dá 4. hvězdičku.(20.6.2005)

Mistři chtějí zrcadlit snad všechny černé stránky člověka, ale v nesourodosti a určité nedotaženosti svého celku se jim to dvakrát dobře nedaří. Film je zábavný, krátký a po technické stránce rozkošný (hlavně hokejové vize permanentně sjetého Bohouše), oceňuji i prostředí zapadlé komunity s naivitou ideálů jejího obyvatelstva, ale celkově jde jen o docela příjemný mírný nadprůměr.(21.3.2008)

Velice povedený náhled, často tragikomický, na současnou českou společnost a její neduhy, ale i na to pozitivní. Symbolika je víceméně jasná, tvůrcům se navíc povedlo udržet koncept, snímek má správnou mírně nostalgickou a melancholickou, částečně depresivní atmosféru, některé herecké výkony jsou skvělé (Klára Melíšková), jiné takové spíše průměrné. Celkově pro mne příjemné překvapení s větším přesahem, než se může zdát.(4.7.2012)

Asi něco takového jsem očekával. Asi.(7.1.2005)