Mistři

Česko, 2004, 100 min

Marek Najbrt

Miloslav Holman

Petr Marek

Já bych to jako komedii úplně neviděl, spíš je to taková tragikomedie.Celej film se odehrává v šílený prdeli, kde žije pár lidí a další tam občas zajedou a těch pár jedinců čumí na hokejový mistrovství světa, ale to co mě docela zklamalo je to, že těch situací kolem hokeje je tam docela málo A taky mi vadí, že tam nešoupli opravdový a celý mistrovství světa, ale jenom různý záběry z různých zápasů český reprezentace, ale jinak je to udělaný dobře a nenudí to, ale přece jenom k dokonalosti tomu něco chybí a určitě to neni Jan Budař, ten je fakt krutej(19.3.2005)

60% - Dobrý nápad, dobří herci, nevkusně zvolená hudba, a dojem amatérské kamery. Toť vše, co ve mně tento film zanechal. Asi mířil výš...(12.5.2006)

Superchcípácký film, který o Češích říká nepříjemně hodně pravdivého a nabízí ojedinělou dekonstrukci národní identity utvářené sportovními zápasy. 75% Zajímavé komentáře: Tosim, Anglie, Pitr_Pan(16.5.2006)

75 % - Tak nějak ve stylu Divokých včel, psychologická sonda do života looserů v zakopané prdeli. Najbrt mě překvapil, na české poměry rozhodně nadprůměrný kousek.(21.11.2009)

Mistři chtějí zrcadlit snad všechny černé stránky člověka, ale v nesourodosti a určité nedotaženosti svého celku se jim to dvakrát dobře nedaří. Film je zábavný, krátký a po technické stránce rozkošný (hlavně hokejové vize permanentně sjetého Bohouše), oceňuji i prostředí zapadlé komunity s naivitou ideálů jejího obyvatelstva, ale celkově jde jen o docela příjemný mírný nadprůměr.(21.3.2008)

• - Vo filme zaznie dvakrát pasáž z piesne “Eternal“ od českej legendárnej death metalovej kapely Krabathor. (Stanisko)

• - Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě. (hendrich6)

• - Ve filmu byly použity záběry z ledního hokeje v Hannoveru 2001. (Terva)