poster

Mistři

 • anglický

  Champions

Komedie / Drama

Česko, 2004, 100 min

Režie:

Marek Najbrt

Kamera:

Miloslav Holman

Hudba:

Petr Marek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Mistři ! Každý v týhle zkorumpovaný zemi si myslí, že když udělá nějakej podvod, tak je mistr. Netvrdím, že tohle je dost hluboká myšlenka, je to prostě jenom můj názor. Kdo by nechtěl být Radovan Krejčíř na Sejšelech nebo Viktor Kožený na Bahamách. Nic na tom nemění fakt, že v tomto filmu je fantastickým způsobem znázorněna právě čecháčkovská duše se vším všudy. Právě taková vychcaná duše, která se s nikým nesere a hraje jen a pouze na sebe. Každý to tvrdí, a každý to kolem sebe vidí, tak proč bych to netvrdil i já. Jenže tohle je pouze film a ještě to má být komedie, a tyto aspekty to podle mě rozhodně nesplňuje, proto dávám dvě hvězdy jen za to, jak dobře je to všecko na vesnici ztvárněné, jinak je to dost velká nuda, o které se ale v té době dosti mluvilo a taky jsem na ní byl vcelku zvědavý, nicméně zklamaný. Jen to jedno ale ve mně utvrdilo to, že to někdo vidí a dokáže to tak dobře ztvárnit do filmu. To teda čumim. Fandit si musíme sami. Nikdo jinej to za nás neudělá!(19.4.2008)

 • Šandík
  ***

  Zajímavé téma, dobrá kamera, skvělá hudba, dobře popsaná atmosféra, velmi slušné herectví, spousta výborných režijních nápadů, prostě dobře natočený film, jenže... Jenže když člověk pochopí všechna důležitá poselství filmu až při sledování filmu o filmu, tak je něco špatně... Zkrátka se mi zdá, že Mistři neumí sdělit to, co sdělit chtějí. To ovšem není rafinovanost, ale chyba, protože když nechytne při prvním shlédnutí, už se na něj (většinou) nikdo znova nepodívá...(29.4.2007)

 • Tommassi3
  ****

  "Ty vole, teď musíme držet pohromadě !!" - "Já nedržím pohromadě s kreténama !!" - "Koho tím myslel jako ??" - "Já nevim.." ;)(29.4.2015)

 • WANDRWALL
  odpad!

  Další zoufalý a zbytečný český film.(30.7.2010)

 • Anglie
  ****

  Na málo obydlených končinách jakéhokoliv státu to takhle opravdu chodí. Když je něco, na co může být hrdý celý stát, tak vesnice o tom pořád mluví(a na přelomu tisíciletí naši hokejisté byli v téhle situaci) - na a co teprve pokud se to může sledovat v přímém přenosu!! To jsou pak na obrazovce nalepení všichni. Jinými slovy: atmosféra vesnice je opravdu vystižena velmi věrně. Opravdu povedený scénář ještě umocňují slušní herci - Budař je skvělý jako alkoholik(co ten toho vypije...to opravdu není zdravé) a i Ornest si roli záporáka (a opravdu velké svině) evidentně užil. Na konec se musím přiznat, že jsem od Mistrů čekal něco jiného. Zklamán jsem ale nebyl. Post scriptum: naprosto běžně jezdím do vesnice s asi 600 obyvateli - může mne někdo trumfnout?:-)(23.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace