Post Coitum

Komedie

Česko, 2004, 90 min

• Tosim

Srovnání s pornem je více než přesné - pár hloupých a plytkých vět v dialogu, co se snaží předstírat zápletku. A pak soulož...která vám v regulérním pornu nabídne mnohem víc. Jestli on to není ten problém - že měl Jakubisko točit spíše tenhle žánr. Všechno ostatní je totiž tak neuvěřitelně neuvěřitelné, až oči bolí a filmový cit krvácí. Celý ten Jakubiskův "výtvarný záměr", herci, kteří jen přeříkávají texty (snad s výjímkou Ondřeje Pavelky), snaha o nějakou sdělnost, která se však utápí v předvádění stále toho stejného bez pointy. No a paní Deana Horváthová ukazuje, že je buď úplně mimo, anebo nemá naprosto styk s realitou. V tomto ohledu si může směle stoupnout do fronty za Zdeňka Trošku.(28.2.2005)

• Isherwood

Není umění jako umění. Nerozhodnost Juraje Jakubiska, jestli dotáhnout do maxima vizuální exhibicionismus, či tlouct divákovi do hlavy „hlubokou“ myšlenku scénáře, který sepsal společně s Marcelem Bystroňem, je hlavním kamenem úrazu. Urputná snaha o silné metafory na téma sexu, se kterým se potkává každý člověk, nějak vychází naprázdno díky dějové lajně, jenž v logickém celku postrádá smysl a zbytečně se tříští na nejrůznější kousky, které do sebe nezapadnou, ani kdyby se divák při přemýšlení na hlavu stavil. Samoúčelně frenetické střídání kamerových filtrů společně s rychlým střihem mi silně evokovalo filmy Tonyho Scotta. Fakt! Jak se do tohoto projektu nechala navrtat vcelku početná skupina české prvoligové herecké scény včetně jednoho Taliána, mi už nejde do hlavy vůbec. Nad výrazem „Slovenský Fellini“ se sluší leda tak ohrnout nos.(11.9.2005)

• Renton

Scénář: Juraj Jakubisko .. Určitě ne tak špatný film, alespoň co se námětu týká. Ale scénář už se nepovedl a provedení také ne. Některé pasáže jsou hodně zhovadilé, jiné ale nadprůměrné. Pro spoustu lidí až moc kontroverzní. „a tak jsem se konečně prolhala až do cíle. A jako každej cíl i tenhle je z prdele!..“ Holt Juraj není (a nebude) Fellini.. 50%.(10.3.2005)

• Enšpígl

No tak hlavně že si kluci a holky herecký zašukali. Škoda, že si to nenechali pro sebe.Proč 1*? Copak se soulož dá hodnit odpadem?(4.8.2006)

• Radek99

Nevěřím tomu, že tohle Juraj Jakubisko natočil dobrovolně...(20.11.2006)

• AngelAngie

Nejhorší film to určitě není, já se u něj i docela pobavila, viz Paula Wild jako Xena, ale jako celková podívaná to prostě dohromady nešlo a snaha šokovat se u mě proměnila v trapnost, která je ale častější ve filmech než by kdy jeden čekal.(13.10.2008)

• Dever

// Production Companies: J&J Jakubisko Film //(12.3.2014)

• novoten

Debakl a katastrofa, díky které je zase o mnoho lehčí se vysmát úrovni českého filmu. Nero, Krajčo nebo Vondráčková by už neměli hrát nikdy nikde, protože jsou doslova ostudní a jakýmkoli citovým pseudoprojevem jenom zvyšují pocit naprosté trapnosti. Bez Jiřího Langmajera by to pak byl největší provar posledních let. Je mi jedno, co se Jakubisko snaží říct, touhle formou by neprodal nic.(28.5.2005)

• Marius

Áno pán Jakubisko, máme to v sebe všetci do jedného.....nešlo to ale ukázať trochu inak, než „mrazivou citykomédiou“?(19.9.2006)

• Kulmon

Tak děsně povrchní "děj" jsem dlouho neviděl. Dialogy tak strojovitě šroubované, že se tomu ani nechce svěřit. Ona "hustá šukačka" to fakt nezachrání. Jakubisko šlápnul vedle, do pořádnýho hovna.(9.4.2009)

• Flipper

Tiež som chcel vedieť, prečo tento film, tohto režiséra absolútne nepochodil u valnej väčšiny obyvateľstva. Dôvod je prostý nie je to porno zo vším všudy, a nie je to ani morálne pevne podchytené posolstvo. Skúsil som vytvoriť pár konšpiračných teórií, o čo Jakubiskovi išlo: 1.) Ak išlo o akési zvieracie pudy v ľuďoch, ktoré ich zbavujú zodpovednosti a morálky, je to vyjadrené dosť lámavo a ťažkopádne. 2.) Ak išlo o hľadanie pravej lásky, požiera tento zámer hrozne veľa erotických orgií. 3.) Ak išlo o akýsi prienik modernej spoločnosti s nezáväznou morálkou, príbeh je prehnaný a konanie postáv je nelogické. (S panny sa stane kurva za pár hodín). 4.) Ak to mal byť príbeh o láske v každom veku a upozornenie na fakt, že každý sa pre svoje animálne potreby môže zmýliť, môžme potom dedukovať, že máme podobný rozum ako šimpanzy... A takto by sme mohli isť dokola a zistili by sme, že v úmysle tu niečo chýba a nič nie je dotiahnuté do divácky zrozumiteľného konca. Je tu boj medzi scenárom, víziou režiséra, spracovaním, rekvizitami a kamerou. A tak dlho sa pozerať na vyzliekajúce a oliekajúce sa "celebrity" a čumieť na ich zadky prestalo baviť skoro každého. V pár prípadoch som sa len okrajovo priblížil k tomu, čo chcel básnik povedať, takže za to je 1 hviezda a druhá je za premyslenosť (i keď prehnanú) spojitosti dejov do smutnej dohry. Je to v každom prípade škoda, že tak málo.(6.1.2010)

Film v podstatě o ničem, absolutně bez děje, hercký výkony mizerný, režie mizerná, ale přece jenom neuplyne 10 minut aby tam někdo nešukal a za to musim přidat nějaký hězdičky. a ještě k tomu v žádným jiným pornu neuvidíte šukat franca Nera nebo Lucii vondráčkovou a jiný herce, u kterých to neni zas tak obvyklí, takže za snahu, za šukání známejch herců a za šukání každejch deset minut dám 3*(7.3.2005)

• H34D

Kdysi jsem viděl 20 minut z tohoto ďáblova veledíla, jehož střípky vzpomínek mě děsí dodnes! Něco tak obludně stupidního, ubohého, trapného a ponižujícího pro všechny zůčastněné (tvůrce i diváky) jsem nikdy nezažil. Post Coitum považuji za nejhorší film, jaký jsem kdy... Neviděl. 0/10(1.3.2013)

• Brouk

Langmajer je kousánek, jinak je to film o ničem až na souložení, tak nějak nevím jak se říká co tím chtěl básník říci....(7.10.2005)

• Mertax

[Pozor, dráždivý komentář!] Post coitum omne animal... na*raný jsme v latině bohužel nebrali. Panenská bláno, to byla srágora nejtěžšího kalibru, hořce lituju stráveného času a strouhám mrkvičku těm, kteří na tom před 7 lety byli v kině. To radši drátem do anusu. A pořádně hluboko a zostra.(20.5.2011)

• Hakha

Chtěl jsem si rozšířit vědomosti v české kinematografii a opět to byla bolestná. Jsem rád, že jsem film viděl celý, jelikož to byl vyčerpávající výkon. A tohle měla být mrazivá citykomedie? Spíš nechtěná filmová parodie, která není vůbec komediální. Hluchý a zbytečný film s křečovitými dialogy a o hereckých výkonech ani nemluvě. Ani nudné erotické scény se nepovedli a to jich tu je požehnaně. Mé hodnocení odpad!(22.2.2008)

• arachneuss

Slušné soft porno.(5.6.2008)

• gudaulin

Vzhledem k předchozím zásluhám se Jakubisko za natočení téhle zvrhlosti pekla bát nemusí, ale očistec by si určitě zasloužil...Tak zkušený režisér musí poznat, jak špatný scénář má před sebou. Ale i realizace je uspěchaná. Stupidní dialogy, nulová zápletka. Brr! Celkový dojem 5 %.(7.5.2007)

• Ainy

Film dnes vidím poprvé a musím se po rameni poplácat, že jsem měla tolika pevné vůle a sebeovládání, že jsem u něj vydržela až do hořkého konce. Ou Džízsfůt, Franco! do čeho ses to uvrtal ... Komedie? ...hmmm ... Místy jsem zaregistrovala určité jiskry, které aspoň náznakem způsobily jistý záškub v mém obličeji vzdáleně připomínající úsměv, jinak mi to přišlo jako celek opravdu velmi trapné. Jak se píše v ofišl textu distributora, skutečně je po orgasmu člověk ve zvláštním rozpoložení, jenomže tahle, tahle hrůza byla fakt ujetá. No a protože jsem dnes z tohodle v sobě dokázala udržet večeři, není možné že ty Troškovic Babovřesky nedám!(8.3.2014)

• paascha

Absolutní odpad v tvorbě odpadového velikána Jakubiska, Oproti jiný odpadům z jeho filmotéky je zde méně hrobů a svíček, zato více nahoty. Účast hvězd je zbytečná, za setinu nákladů by to odehrál i amatérský soubor lecjakého psychiatrického ústavu. Kdyby aspoň porno bylo, ale tohle? 2 Tosim: Já jsem přesvědčený, že obojí je správně, totální kráva bez kontaktu s realitou:-))(26.7.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13