Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

• B!shop

Tak tohle byl hodne trapnej "film". Mno spis nez film to vypadalo jako pilot nejakyho spatnyho sitcomu. Jedinej klad tohohle filmu je, ze trval nakejch 80 minut a nemusel sem tu blbost sledovat dyl. Martin Kotik svuj debut pekne zvoral a Josef Abrhám si pro svuj navrat k filmu vybral hodne spatne. Ne ze by herci hrali nejak spatne, Vetchy je celkem drsnej, ale z takhle debilniho scenare by vic nevytezil ani Tom Hanks. Za celou dobu filmu jsem se zasmal asi tak dvakrat coz je na komedii hodne spatny. Neni to tim, ze by tady bylo vtipu malo, jsou tu furt, jenze vetsinou tak neuveritelne trapny, nevtipny a predvidatelny, ze se tomu proste nezasmejete i kdybyste chteli. Navic z dvou hlavnich predstavitelu udelali naprosty hovada, ktery se sami ani nevychcijou. Jednou skouknout se do da, ale znova uz to videt nechci. Ty 2* davam za to, ze se par horsich filmu v ceske kinematografii najde a za to, ze jsem pri sledovani tyhle kraviny neusnul.(2.5.2005)

• Psema

Tohle že je film? Tak to asi maestro Kotík spadl z Marsu nebo fakt nevím. Málokdy mám pocit, že se chci při sledování filmu zabít, abych ukončil to trápení. Kotíkovi se to však málem daří. Plamenomet v ledničce? Ha ha. Hrozně vtipný. Asi si půjdu přečíst nekrology, tam je taky pár slušných fórů. Tenhle fil... teda vlastně televizní shit je urážkou diváka. A ani jako televizní inscenace by neobstála. Fakt děs běs, před kterým by měli všichni utéct. A novácké produkci bych jedno vzkázal: "Jste vážně padlí na hlavu? Už se vzpamatujte a přestaňte to podporovat." Tak jsem si ulevil a popojedem, pokud možno k filmům.(25.10.2006)

• kleopatra

Napadá mě jedno označení za druhým, ale ať dělám, co dělám, v každém je ryčné er. To snad ani neni možný, už dlouho jsem neviděla nic takhle stupidního, bohužel s herci, o nichž bych myslela, že kromě talentu oplývají i citem pro výběr rolí.(2.5.2005)

• Brouk

Zoufalství, čiré zoufalství.. Crazy komedie? Jedinné, co je crazy, je scénárista... Takovou paskvilárnu jsem nečekal... Když jsem film viděl podruhé v TV, měl jsem husí kůži a ve 30°C a dusnu mě polil mráz... A ani plejáda hereckých es, ketrá se propůjčila k téhle taškařici, nemůže zchránit nezachránitelné.. Leda, že by to pojali jako sabotáž :-) To pak jo....(3.5.2005)

Na první pohled jde jistě o trapárnu, ale když se člověk trochu hlouběji zamyslí a semtam něco odpustí, ne až tak velikou jako třeba Troškovy trapárny nebo filmy Soukupa v poslední době či některé "pecky" cizí produkce. Pokusy čerstvě ovdovělého otce a osiřelého syna se vypořádat s normálními pracemi v domácnosti jsou sice dovedené až do absurdity (a někdy i absurdity tuplované), nespadnou však k vulgárnímu humoru a pobaví (nebo minimálně vytvoří na tváři divákově vlčího šklebu). Slyšel jsem, že je to blbost, pak jsem to i četl a možná právě proto jsem od toho filmu očekával jen další Kameňák, ale ne. Vtipy jsou sice jemně křečovité, ale mnohdy mi přišly i notně parodické a satirické a (v přihlédnutí k ostatním komentářům to je svatokrádežné prohlášení) i směšné. Možná si říkáte, co by to mohlo parodovat? Co třeba vůbec celkově žánr rodinné komedie o ztrátě partnera? A když se na ten film člověk dívá jako na parodii, když neočekává žádný jemný humor nebo grácii, myslím, že bude spokojen.(29.3.2006)