Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

• kleopatra

Napadá mě jedno označení za druhým, ale ať dělám, co dělám, v každém je ryčné er. To snad ani neni možný, už dlouho jsem neviděla nic takhle stupidního, bohužel s herci, o nichž bych myslela, že kromě talentu oplývají i citem pro výběr rolí.(2.5.2005)

Není pánská jízda jako pánská jízda. Pánové Dejdar, Vetchý a Škultéty si tady zrovna moc neužívali a bez dámské společnosti jejich domácnost vypadala jako po výbuchu a to doslova. Ještě že disciplinovaný soused z bytu od naproti s tváří Josefa Abrháma si věděl rady za každé situace. Když mně tohle přišlo jako film, který se svým situačním humorem moc v kinech neuspěje a taky že ne, navzdory svému kvalitnímu hereckému obsazení. To předvádí spíše odpovídající groteskní výkony a jako nejslabší pro mě zůstal Martin Dejdar. Jako otec Vladimíra Škultétyho s neurčitým věkem, mně příliš neseděl a překvapivě, pokud pominu zvláštní věkový rozdíl mezi oběma protagonisty, tak ani po herecké stránce nijak neexceloval. Abrhám byl zde jako tmel, který možná dohlížel i na režiséra Kotíka, kterému film pohromadě držel jen silou vůle. S příchodem Ondry Vetchého jsem se párkrát zasmál, jak se tři normálně vypadající chlápci proměnili v čistá nemehla a právě prostřední část považuji za zdařilou. Jinak film spíše na televizní obrazovky, a i přes časté reprízování, mnoho zapamatovatelných momentů neskýtá. Tahle pánská jízda není ani tak nudná a nevtipná, jako spíše natočená v podivně barevném interiéru za přispění hodně nezkušeného režiséra, který neměl dobrý cit pro vedení herců. Film, který nudu celkem spolehlivě zaplácne, pokud ovšem není na výběr něco kvalitnějšího z české současné filmové tvorby. A to myslím nehrozí. 50%(26.7.2012)

• iamek

Pane bože... Kotíku, Kotíku tomu se říka režisérský debut. Ukázkový odpad.(10.5.2007)

• Pilda17

Česká super kravina, kterou stačí vidět opravdu jednou...(18.9.2010)

• Oskar

Byl jsem připraven na to, že Dejdar bude jistě trochu přehrávat, že debutující režisér sem tam někde ujede a že neuvidím o nic komplikovanější příběh, než je libovolná epizoda A je to! Ale taky jsem čekal, že když někomu stálo za to obejít stovky firem a škemrat o sponzorský příspěvek, má v ruce scénář, který by byla škoda nenatočit. Tři věštby se naplnily, čtvrtá vůbec ne. Titulkový rozjezd je slibný, ale když jsem potřetí během dvaceti minut slyšel repliku "Poradíme si, jsme přece chlapi", začalo mi cukat oko. No a druhá polovina už opravdu vaří z vody a film má co dělat, aby se jakžtakž dokodrcal ke konci. Podtrženo, sečteno: zasmál jsem se jednou (hezky vygradovaný gag se zvonícím Abrhámem), uchechtnul dvakrát (Abrhám s píšťalkou), chvílemi se usmíval (Josef Abrhám) a zbytek pronudil (většina scén bez Abrháma). 40 %(4.7.2005)