poster

Pánská jízda

 • Slovensko

  Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

 • anais
  odpad!

  Komedie natočená se skutečně šlechetnými úmyslynatočit na našem území vtipnou, inteligentní podívanou. Bohužel se to celé vymklo tvůrcům z rukou Hned zpočátku mě tahali za uši přihlouplé promluvy hrdinů, typu: „Maminka nám umřela tak co si dáme k večeři?“ Po chvíli jsem se nestačil divit celému pojetí snímku... Jak může normální člověk přistoupit na fakt, že si hlavní hrdina, pan Brožek nedokáže otevřít plechovku, nedokáže si koupit ani chleba, v supermarketu zabloudí Sneslo by se to v grotesce. Tvůrci Pánské jízdy se však snaží apelovat (alespoň tak se mi to zdálo) na běžného člověka, který podobné situace zažívá dnes a denně (asi). Snaží se mu co nejvíce přiblížit. Brožek je inženýr, chodící každý den do práce, vydělávající Z toho usuzuji, že musel vystudovat vysokou školu, že musel projevit alespoň špetku inteligence. Ale po ní jako by se slehla zem. Je škoda, že tak nadějný film dopadl tak bídně. Jsou tu skvělí herci, je vidět, že práci si dali tvůrci i s hudbou a s výtvarným pojetím interiérů (které vypadají jak z nějaké reklamyale budiž)Chyba je však už v samotném základu, v pojetí celé výchozí situace. Stačilo by přidat „sitcomový“ smích a nasekat celý film na pár kratších epizod, a snad by to bylo snesitelnějšívtipné ale ne.(6.5.2005)

 • TheMaker
  ***

  :::::::::::::::::::::: Já byl na to jako malý v kině a vzpomínám si, že se mi to docela líbilo. Jako oddechovka super. Dávam 3 nejen z nostalgie ,-) :::::::::::::::::::::(13.11.2008)

 • Ainy
  ****

  Patrně budu za exota, ale mně se tahle ujetá televizní inscenace fakt líbila. Situace, kdy člověku zemře životní partner sice není komická, ale to, jak se s tím snažili vyrovnat pozůstalí už tak trochu ano. Už mi bylo divné, že jsem pár dní od pohřbu neviděla de facto žádnou pietu, smutek, zoufalství či jiné formy deprese z odchodu manželky a mámy. Taky jsem si říkala, že v dnešní době přece nemůže existovat chlap takový ňouma a neumětel, aby netušil jak zapnout mikrovlnku nebo jak nakoupit v supermarketu. Já doma taky občas prohodím, že kdybych tam nebyla, tak zbytek rodiny zhnije ve špíně, ale to, co tam Ti dva, a pak s Ondřejem tři, vyváděli, to je až příliš zveličené a nepravděpodobné. Bylo to ale podáno milou a humornou formou, s každopádně obrovskou nadsázkou a mě to pobavilo.(1.3.2015)

 • NinadeL
  *

  Horší než-li opusy mého "milovaného" čtvera Troška-Janák-Vejdělek-Rapoš. Ačkoli fof lákal na promyšlenou situační komedii.(28.2.2009)

 • kingik
  ***

  Není pánská jízda jako pánská jízda. Pánové Dejdar, Vetchý a Škultéty si tady zrovna moc neužívali a bez dámské společnosti jejich domácnost vypadala jako po výbuchu a to doslova. Ještě že disciplinovaný soused z bytu od naproti s tváří Josefa Abrháma si věděl rady za každé situace. Když mně tohle přišlo jako film, který se svým situačním humorem moc v kinech neuspěje a taky že ne, navzdory svému kvalitnímu hereckému obsazení. To předvádí spíše odpovídající groteskní výkony a jako nejslabší pro mě zůstal Martin Dejdar. Jako otec Vladimíra Škultétyho s neurčitým věkem, mně příliš neseděl a překvapivě, pokud pominu zvláštní věkový rozdíl mezi oběma protagonisty, tak ani po herecké stránce nijak neexceloval. Abrhám byl zde jako tmel, který možná dohlížel i na režiséra Kotíka, kterému film pohromadě držel jen silou vůle. S příchodem Ondry Vetchého jsem se párkrát zasmál, jak se tři normálně vypadající chlápci proměnili v čistá nemehla a právě prostřední část považuji za zdařilou. Jinak film spíše na televizní obrazovky, a i přes časté reprízování, mnoho zapamatovatelných momentů neskýtá. Tahle pánská jízda není ani tak nudná a nevtipná, jako spíše natočená v podivně barevném interiéru za přispění hodně nezkušeného režiséra, který neměl dobrý cit pro vedení herců. Film, který nudu celkem spolehlivě zaplácne, pokud ovšem není na výběr něco kvalitnějšího z české současné filmové tvorby. A to myslím nehrozí. 50%(26.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace