poster

Vaterland - Lovecký deník

Thriller

Česko, 2004, 100 min

Režie:

David Jařab

Scénář:

David Jařab

Kamera:

Marek Jícha

Hudba:

Jan Ponocný
(další profese)
 • bassator
  ****

  8. 1. 2010 - 70%(9.1.2010)

 • Damiel
  **

  40 % - Jařab si chtěl zahrát na Lynche, ale... kdybych si mohl pod povrchem vyprávěného "psychedelického" příběhu alespoň mohl najít něco svého. Bohužel. Zůstala jen lehce křečovitá změť čehosi, co mi dosud není úplně jasné.(18.3.2009)

 • Sašenka165
  *

  Ještě větší kravina, než jsme doufali :)...(30.12.2007)

 • reqiuem
  **

  Opravdu úděsnej film(zvlášť díky nevhodně zvoleným hercům a jejich často afektovaným etudám(záměr?), formě-vizuální stránce je třeba vytknout především zvláštní pohyb v prostoru, který diváka postupně dezorientuje a ten snadno ztrácí přehled o situaci, místě i času, jako vedlejší efekt nadužívání detailů a minimálního nezručného použivání větších celků je film příjemnou ukolébavkou, kterou ale narušuje všudypřítomné bzučení hmyzu- a hudbě). Dvě hvězdičky dávám hlavně díky interpretačnímu výkladu Davida Jařaba, který toho měl evidentně mnoho co říci, avšak filmem se mu to dvakrát nepovedlo. Chápu, proč se projekt zrealizoval a proč se pro něho téma střetu dvou odlišných(a přeci v něčem stejných) kultur stalo neodolatelným námětem. Ačkoliv i zde platí, že šikovná analýza a nápad se dají v umění)filmu zmršit různými způsoby a zároveň obhájit a vynést do nebe, tak se neodvažuju tlumočit dále Jařabovu interpretaci. Ta by ze mě prostě nikdy nevypadla, ale nemyslím si, že by to byla vina jen moji zabedněnosti. Zkrátka"kdo chce psa hladit..."(4.1.2012)

 • BloodyVamp
  **

  Zvláštní film, který jsem absolutně nepochopil. Za zmínku stojí Karel Roden a mnohá tajemství. Nicméně nudil jsem se, z letargie mě vytrhla velice dobře gradovaná scéna lovu kostrounů. Kdo pochopil tento film, ozvěte se !(12.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace