poster

Osama (festivalový název)

 • Afghánistán

  Osama

Drama

Afghánistán / Irsko / Japonsko, 2003, 83 min

Režie:

Siddiq Barmak

Kamera:

Ebrahim Ghafori
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Děkuji uživateli Aress za přínosný komentář, díky němu jsem měla ten správný realistický obrázek a snímek mě opravdu dostal a zcela pohltil!(15.10.2008)

 • T2

  Rozpočet $46,000Tržby USA $1,270,904Tržby Celosvetovo $3,888,902(12.1.2010)

 • Bigrambo
  ****

  Na příběhu mladé afghánské dívky nám film přibližuje pouhé střípky toho, jakých zvěrstev byli Talibanáni schopni vůči vlastním lidem a jak dobře víme, nejen vůči nim. Není to věru pěkná podívaná, ale rozhodně stojí za to, se na tento snímek podívat! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí](16.4.2015)

 • Hal_Moore
  ***

  Nemám rád Islám, nemám rád společenské poměry v Islámských státech, neuznávám Korán. Vždy jen kroutím hlavou, když v televizi vidím záběry nebo čtu články v novinách z těchto bohem zapomenutých oblastí.. Nedokážu si v tamních podmínkách představit život tak, jak jsem jej doposud znal (samozřejmě bych mluvil jinak, narodit se tam). Osama ukazuje každodenní obraz života v Kábulu za nadvlády Talibanu. Ano, je to tragický příběh, ale podán strašně fádním způsobem, stejně fádním, jaké jsou životy afghánských obyvatel. I když je poselství filmu hrozivě skutečné, já se docela nudil.(28.10.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Postavení žen v Afganistánu za vlády Talibanu = postavení židů za doby nacistického teroru v Evropě a jelikož je toto postavení součástí příběhu, tak jsem při sledování bijáčku Osama v sobě cítil slušnej vánek emocí. Ona celá ta situace a to že Talibové používali, tedy spíš zneužovali Korán k teroru vlastního obyvatelstva a myšlenka, že tomu tak skutečně bylo (a dle zdrojů co mám i stále někde je ) mě chutná asi jako zkažený vajíčko. Zajímalo mě kde pan režisér točil tento film a jestli neměl či nemá problémy ve své rodné zemi ? Je velká škoda že nemohl přiletět na festival osobně a uvést tento snímek. Ano z hlediska filmařskýho se jedná o průměr, ale z hlediska emocí se jedná o silný zážitek. Napadá mě co takhle naše televize zařazovat podobný snímky do svých programů.......aha, tam už jsou pořady o tom která naše celebrita má hezčí ponožky.(12.1.2013)

 • - Všichni herci ve filmu jsou amatéři, občané hlavního města Kábul. Siddiq Barmak našel představitelku hlavní role Marinu Golbahari na ulici v Kábulu. (Cheeker)

 • - Jedná se o první natočený film v Afghánistánu od pádu Talibánu. Všechny předchozí natáčení byly zakázány. (Cheeker)

 • - Film se natáčel v Kábulu. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace