• Thajsko

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Prachya Pinkaew

Tony Jaa je neherec, ale je výborný bojovník a atlet. Nevím, ale film mě příliš nenadchnul, příběh je velice primitivní a jediné pozitivum je honička v ulicích Bangkoku a akční scény, ale některé záběry jsou 2x i 3x opakovány, což mě moc nesedí. Spíš než film na mě působil jako dokument zajímavých freestyle situací a nebýt těch scén, tak bych film hodnotil velice špatně. O herectví a naivitě nemá cenu mluvit, taková u Asijská kinematografie je, ale tohle mě vůbec netrápilo. Soundtrack byl příšerný a tak hodnotím po velkém očekávání a ještě větším zklamání 2,5 hvězdičky...(29.1.2008)

Zápletka zrovna neoplývá originalitou a režie se trochu topí v nezkušenosti (ty opakované záběry si mohly odpustit). Tady však výčet mých výtek končí. Geniální jsou nejen akční scény, ale i Tony Jaa, který je borec, jak má být. Mile mě překvapil thajský humor, který je skvostný.(27.5.2005)

Na rozdíl od jiných uživatelů si nemyslím, že dobrému filmu stačí bojové umění hlavního představitele. A je úplně jedno jestli to je nějaký matrixovský bullet time nebo obyčejná "poctivá ruční práce". zkuste očíhnout nogravity.cz nebo highkickcompany. Ti borci to umí také a jsou naši :-)(12.6.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,563,167Tržby Celosvetovo $22,800,000║ Príbeh nič moc ale choreografia súboj na najvyššej možnej úrovni. /videl v kine: 90%/(21.9.2005)

• Mahalik

Ne! Nic proti Thajcům a jejich kultuře, která si vystačí s poletujícími bůžky a bojovníky a vlastně je celkově úplně mimo (neříkám, že pro ní nemám slabost), ale Ong-bak je, co se týče kung-fu žánru, totální krok do prázdna. Tony Jaa a jeho heslo: "Fyzikální zákony jsou mýtus" přivádí do nirvány všechny, dokonce i ty, jejichž znalost bojových umění začíná a končí se slovy: -Styl kudlanky nábožné -(no jen si to představte).__ Já šel do Ong-baku s čistou hlavou, věříc, že možná to bude blbost, ale alespoň po té technické stránce to bude super. Nebylo. Stokrát se opakující záběry jsou vyloženě utrpení a když už člověk zatouží po nějakém tom flashbacku, dostáví se zklamání, jelikož už je nový záběr na Tonyho Jaa a jeho upocený obličej. Ten chlap možná dokáže udělat kotrmelec o zeď a rozříznout mramorovou desku nehtem, ale mě nepřesvědčil. Nemluvě o záporné postavě, která je spíše k smíchu (navíc mluví jako R2-D2). Naprostá ztráta času a nervů...(13.6.2009)

• Tony Jaa

• - Snímek získal na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu ve Španělsku nominaci na nejlepší film a režisér Prachya Pinkaew si odnesl cenu Orient Express. Na Asijském filmovém festivalu Deauville vyhrál Pinkaew Action Asia Award. (Matty)

• - V momentě, kdy hlavní hrdina vtrhne do bytu zloděje Ong-bakovy hlavy, přiškrtí ho na plakátu k filmu Spy Game. (Warsheek)

• - Tony Jaa (Ting) se zranil při souboji s Big Bearem (Nick Kara) v zápasnické aréně. Poprvé v životě musel do nemocnice. (Vojcl)