poster

Ong-bak

 • Thajsko

  Ong-bak

 • Slovensko

  Ong-bak

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Režie:

Prachya Pinkaew
 • Hakha
  ***

  Tony Jaa je neherec, ale je výborný bojovník a atlet. Nevím, ale film mě příliš nenadchnul, příběh je velice primitivní a jediné pozitivum je honička v ulicích Bangkoku a akční scény, ale některé záběry jsou 2x i 3x opakovány, což mě moc nesedí. Spíš než film na mě působil jako dokument zajímavých freestyle situací a nebýt těch scén, tak bych film hodnotil velice špatně. O herectví a naivitě nemá cenu mluvit, taková u Asijská kinematografie je, ale tohle mě vůbec netrápilo. Soundtrack byl příšerný a tak hodnotím po velkém očekávání a ještě větším zklamání 2,5 hvězdičky...(29.1.2008)

 • Tuxedo
  *****

  Zápletka zrovna neoplývá originalitou a režie se trochu topí v nezkušenosti (ty opakované záběry si mohly odpustit). Tady však výčet mých výtek končí. Geniální jsou nejen akční scény, ale i Tony Jaa, který je borec, jak má být. Mile mě překvapil thajský humor, který je skvostný.(27.5.2005)

 • Gimp
  ***

  Na rozdíl od jiných uživatelů si nemyslím, že dobrému filmu stačí bojové umění hlavního představitele. A je úplně jedno jestli to je nějaký matrixovský bullet time nebo obyčejná "poctivá ruční práce". zkuste očíhnout nogravity.cz nebo highkickcompany. Ti borci to umí také a jsou naši :-)(12.6.2005)

 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,563,167Tržby Celosvetovo $22,800,000║ Príbeh nič moc ale choreografia súboj na najvyššej možnej úrovni. /videl v kine: 90%/(21.9.2005)

 • Mahalik
  **

  Ne! Nic proti Thajcům a jejich kultuře, která si vystačí s poletujícími bůžky a bojovníky a vlastně je celkově úplně mimo (neříkám, že pro ní nemám slabost), ale Ong-bak je, co se týče kung-fu žánru, totální krok do prázdna. Tony Jaa a jeho heslo: "Fyzikální zákony jsou mýtus" přivádí do nirvány všechny, dokonce i ty, jejichž znalost bojových umění začíná a končí se slovy: -Styl kudlanky nábožné -(no jen si to představte).__ Já šel do Ong-baku s čistou hlavou, věříc, že možná to bude blbost, ale alespoň po té technické stránce to bude super. Nebylo. Stokrát se opakující záběry jsou vyloženě utrpení a když už člověk zatouží po nějakém tom flashbacku, dostáví se zklamání, jelikož už je nový záběr na Tonyho Jaa a jeho upocený obličej. Ten chlap možná dokáže udělat kotrmelec o zeď a rozříznout mramorovou desku nehtem, ale mě nepřesvědčil. Nemluvě o záporné postavě, která je spíše k smíchu (navíc mluví jako R2-D2). Naprostá ztráta času a nervů...(13.6.2009)

 • Tony Jaa

 • - Snímek získal na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu ve Španělsku nominaci na nejlepší film a režisér Prachya Pinkaew si odnesl cenu Orient Express. Na Asijském filmovém festivalu Deauville vyhrál Pinkaew Action Asia Award. (Matty)

 • - V momentě, kdy hlavní hrdina vtrhne do bytu zloděje Ong-bakovy hlavy, přiškrtí ho na plakátu k filmu Spy Game. (Warsheek)

 • - Tony Jaa (Ting) se zranil při souboji s Big Bearem (Nick Kara) v zápasnické aréně. Poprvé v životě musel do nemocnice. (Vojcl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace