• Thajsko

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Prachya Pinkaew

Richard Wells

// Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 387 // Otvárací Víkend v USA: $1,334,869 //(15.5.2011)

tak tak, Tony Jaa je opravdu řezník.. Ale to na víc jak 4 rozpačité hvězdy přesto nestačí. Příběh je totiž velmi velmi jednoduchý, ostatní postavy dost nesympatické a přes neskutečné Tonyho schopnosti akční vychytávka ala (nadsázka) desetkrát opakovaný skok, a divné zpomalovačky mně opravdu neberou a po chvíli i nudí. Nicméně přestřelený záporák a honička motorových rikš jsou něco, co v Hollywoodu jen tak neuvidíte. A samozřejmě musím po třetí říct: Tony je naprosto dechberoucí a jeho thai box v ringu či v závěru je dost na to, abych ty 4 dal. Podle ukázek se těším na, aspon co se týče akce, ještě mnohem lepší dvojku. Tam snad tupý příběh už bude úplně překryt. PS: úvodní sport na stromě "přes mrtvoly" je taky dost zajimavý zvyk.(16.9.2011)

Proti gustu žádný "dišputát" = tohle je masakr!(17.6.2012)

Tonyho končetiny jsou jako opancéřovaná chapadla, která k cíli vystřelují bleskově, neúnavně, s milimetrovou přesností a často z tak krkolomných pozic a poloh, že mám až pocit, že Tony místo mateřského mléka konzumoval pouze gumové medvídky. Příběh je stupidně jednoduchý a slouží především jako šňůrka, na kterou jsou navlékány bojové korálky - každá akční sekvence zaujme nápaditostí technik muay thai či poutavou akrobatickou choreografií a Tony je po fyzické stránce opravdu výborně připravený. Ty své 'loktovačky' by si měl nechat patentovat. Kdyby měl film lepší příběh a schopnějšího režiséra, mohla to být opravdová bomba. Takhle v paměti utkví jen coby brutální řezničina... Je libo snad 10 dkg přetrhaných kolenních vazů?? /Koordinátor kaskadérských scén: Panna Rittikrai/ 24 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.3.2006)

Tak vysoké hodnocení mě zde na csfd docela překvapilo. Film má bezesporu fantastické bojové scény s neméně fantastickým Tony Jaaem v hlavní roli. Tvůrci nám dávají velmi jasně najevo, že si nepomáhají digitálními triky (časté používání vraceček nejlepších kousků) a dávají velký prostor neskutečně obratnému tělu hlavního představitele. Jen škoda, že tak skvělé scény soubojů jsou zabaleny do dost naivního a primitivního příběhu o ukradené hlavě sochy místního boha. Dialogy jsou často stupidní a některé scény zbytečně natahované - např. honička trojkolek mě dost nudila. A ještě jedno mínus - příšerná hudba...(19.8.2006)