• Thajsko

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Prachya Pinkaew

Po tomhle filmu jsem si oblíbil thajskej box, to co tam předváděl Tony Jaa to byly prostě a jednoduše jatka a ještě k tomu stačil dělat různý bojový kreace. Nechápu jak je možný že se neobjevil mnohem dřív, ty jeho skoky a akrobatický kopy jsou prostě úžasný. Jediný co mi v těch soubojích chybělo. byly nějaký pořádný zraněný, je sice pravda, že potom by to bylo hodně brutální, ale zase na druhou stranu tady Tony Jaa umlátí haldu protivníků lokty a koleny přímo do hlavy nebo do hrudníky a přitom jim nic moc neni, ale jinak to je paráda a na tuctovou zápletku a hodně jednoduchej děj se dá v klidu zapomenout(26.8.2005)

Tak si to shrňme: Ten film má otřesnou hudbu, sem tam špatně zaostřenou kameru, primitivní děj a nepříliš zdatnou režii, což je vidět hlavně u scény s rikšami...No ale pak přijde Tony a prostě bum, bác, svist, švih, kop, uááá! ;) 70%(21.3.2010)

• Mahalik

Ne! Nic proti Thajcům a jejich kultuře, která si vystačí s poletujícími bůžky a bojovníky a vlastně je celkově úplně mimo (neříkám, že pro ní nemám slabost), ale Ong-bak je, co se týče kung-fu žánru, totální krok do prázdna. Tony Jaa a jeho heslo: "Fyzikální zákony jsou mýtus" přivádí do nirvány všechny, dokonce i ty, jejichž znalost bojových umění začíná a končí se slovy: -Styl kudlanky nábožné -(no jen si to představte).__ Já šel do Ong-baku s čistou hlavou, věříc, že možná to bude blbost, ale alespoň po té technické stránce to bude super. Nebylo. Stokrát se opakující záběry jsou vyloženě utrpení a když už člověk zatouží po nějakém tom flashbacku, dostáví se zklamání, jelikož už je nový záběr na Tonyho Jaa a jeho upocený obličej. Ten chlap možná dokáže udělat kotrmelec o zeď a rozříznout mramorovou desku nehtem, ale mě nepřesvědčil. Nemluvě o záporné postavě, která je spíše k smíchu (navíc mluví jako R2-D2). Naprostá ztráta času a nervů...(13.6.2009)

Tony Jaa a jeho kámoši kaskadéři zde jasně ukazují, jak má vypadat bojové umění před kamerou a co to je opravdová kvalita bojových scén. Předvádí vše a natvrdo a v takovém podání, že se divákovi tají dech. Žádné triky, žádné dráty, vše jen co je v lidských silách a přesto natolik úžasné a perfektní, že se filmu v tomto ohledu nemůžou skoro žádné akční filmy rovnat, vyjma filmů Bruce Leeho, kterým Tony dle mého svojí stejnou neskutečnou precizností skládá úctu. Tady jasně vidíme, že kdo umí, umí a i oko běžného diváka nezasvěceného do bojových umění a sportů to pozná. Kdo neumí, neměl by takové scény točit a hrát, protože je to ve srovnání s tím, co tady Tony předvedl prostě trapné ... A tím myslím celou tu řadu matrixovských a bournovských soubojů, které se již desetiletí ve filmech objevují ... Film se nedá posuzovat z jiného hlediska. Děj je jednoduchý, stejně jako je jednoduchý děj horroru. Dnešní horror má obsahovat gore, napětí, lekačky, násilí, šokující konec ... Bojový film má obsahovat dechberoucí bojové scény a ty "Ong Bak" obsahuje. Nic víc bych v tom zbytečně nehledal. Je to jako byste chtěli od porna, aby mělo příběh, děj a propracované povahy postav ...(23.1.2008)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.6.2011)

• Tony Jaa

• - Ještě před uvedením na západě se film natolik zalíbil Stevenu Seagalovi, že jej plánoval vydat přes svou produkční společnost s nově dotočenými scénami, ve kterých by on sám vystupoval jako Ai Bak Timův mistr. (Raztubyl)

• - Tony Jaa strávil čtyři roky trénováním starodávné formy bojového umění Muay Boran (předchůdce Muay Thai) a následně všechny riskantní scény zahrál sám, bez pomoci kaskadéra. (Matty)

• - V momentě, kdy hlavní hrdina vtrhne do bytu zloděje Ong-bakovy hlavy, přiškrtí ho na plakátu k filmu Spy Game. (Warsheek)