poster

Ong-bak

 • Thajsko

  Ong-bak

 • Slovensko

  Ong-bak

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Režie:

Prachya Pinkaew
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Nejsem žádný znalec bojových umění, ale talent Tonyho Jaa musí poznat i zatvrzelý pacifista v důchodovém věku. Je víc důvodů, proč je tenhle létající Thajec takovým objevem – za prvé: svému řemeslu rozumí a narozdíl od evropských přidržtašků typu Jeana Clauda van Damma přidává k technickému provedení onen nedostižní asijský umělecký dojem. Sledovat jeho uvolněnou dynamiku pohybů je estetický zážitek srovnatelný s excelentním dramatickým výkonem. Přičteme-li fakt, že se jede full-contactově, bez drátů a bez větších technických serepetiček (syrovost některých záběrů je jasně viditelná!), tak se při psích kusech hlavních aktérů těžko popadá dech. Za druhé: Tony Jaa je velice zajímavý vizuální typ... mixtura Inda a Asiata s chlapeckým šarmem. Za třetí: Tony Jaa sice neumí hrát, ale neumí hrát způsobem, který nepobuřuje. Ong-Bak je film cele podřízen dovednostem hlavní persóny, příběh vesele rezne na vedlejší koleji, scénárista se opřel o maximum archetypů, které uvolnily plac pro hlavní hvězdu. Ta si jej užívá vskutku labužnicky. Vzduchem létají rotační kopy, facky, neposední šikmoočci a tak nějak vůbec nevadí, že to nikam nespěje a že pointa filmu je jedna velká blbina s b velkým jako Indie. Ong-bak je boží akční zábava, relaxačka, která ohromí perfektními akčními scénami, pobaví neumělými pokusy Prachya Pinkaewa o moderní režii a nastevře divákovi dvířka do světa thajské pop music a hip hopu. Výsledkem je 105 minut adrenalinové zábavy a zážitků, na které se nezapomíná...(11.6.2005)

 • Adrian
  ****

  Ako exhibicia akrobacie, dynamiky a telesnej akcie v style bojoveho umenia Muay-thai je to neskutocna BOMBA. Zial ako celovecerak film svojim plytkym pribehom uviazol v B-ckovych vodach na prelome 80. a 90. rokov min. storocia...Ak by sa z filmu vystrihli vsetky sekvencie, kde sa (ne)snazia herci rozvijat pribeh a zostala by za sebou zoradena cisto iba akcna a bojova jazda, bolo by to u mna za cistych 5*. Takto, kde su naozaj genialne bojove sceny prekladane nudnou vatou pribehu je to niekde medzi 3,5* az 4*.(4.9.2004)

 • cheyene
  ***

  Pokud jde čistě o bojové scény, pak nemám co namítnout. Krásně se na ně kouká, akrobacie Tonyho Jaa bere dech za všech okolností a díky povedené akční muzice jsou akční sekvence správně dynamické. Nezaujal už mě však tolik příběh a na můj vkus byly mnohé pasáže značně rozvleklé, což zavánělo nudou. Proto tedy pouze 3*.(27.10.2015)

 • Lateef
  ****

  Tonyho končetiny jsou jako opancéřovaná chapadla, která k cíli vystřelují bleskově, neúnavně, s milimetrovou přesností a často z tak krkolomných pozic a poloh, že mám až pocit, že Tony místo mateřského mléka konzumoval pouze gumové medvídky. Příběh je stupidně jednoduchý a slouží především jako šňůrka, na kterou jsou navlékány bojové korálky - každá akční sekvence zaujme nápaditostí technik muay thai či poutavou akrobatickou choreografií a Tony je po fyzické stránce opravdu výborně připravený. Ty své 'loktovačky' by si měl nechat patentovat. Kdyby měl film lepší příběh a schopnějšího režiséra, mohla to být opravdová bomba. Takhle v paměti utkví jen coby brutální řezničina... Je libo snad 10 dkg přetrhaných kolenních vazů?? /Koordinátor kaskadérských scén: Panna Rittikrai/ 24 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.3.2006)

 • 3DD!3
  *****

  Tony Jaa je frajer, co vylepšil něco co se podle mého už vylepšit nedalo. Mýlil jsem se. Machrovinky a parádičky jsou v každé bojové scéně a díky tomu, že Tony je sympaťák se rychle ocitáte na jeho straně a držíte mu palce. Za oživení žánru má ode mě jednoznačných 5.(4.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace