• Thajsko

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Prachya Pinkaew

Tony Yaa je neskutečnej řezník! To je bez debat, i když tenhle žánr není zrovna mým oblíbeným pivním půllitrem. Jako vitrína Tonyho akrobatických a bitkařských kvalit dokonalé, ale srdce žánrově nezatíženého filmového fanouška nikterak nerozbuší.(28.12.2004)

Tonyho končetiny jsou jako opancéřovaná chapadla, která k cíli vystřelují bleskově, neúnavně, s milimetrovou přesností a často z tak krkolomných pozic a poloh, že mám až pocit, že Tony místo mateřského mléka konzumoval pouze gumové medvídky. Příběh je stupidně jednoduchý a slouží především jako šňůrka, na kterou jsou navlékány bojové korálky - každá akční sekvence zaujme nápaditostí technik muay thai či poutavou akrobatickou choreografií a Tony je po fyzické stránce opravdu výborně připravený. Ty své 'loktovačky' by si měl nechat patentovat. Kdyby měl film lepší příběh a schopnějšího režiséra, mohla to být opravdová bomba. Takhle v paměti utkví jen coby brutální řezničina... Je libo snad 10 dkg přetrhaných kolenních vazů?? /Koordinátor kaskadérských scén: Panna Rittikrai/ 24 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.3.2006)

• Skejpr

Naprosto zbytečná bušička, bez pořádné nosné dějové linie. Jensled akčních scén, které ale nejsou alespoň pro mne nikterak zajímavé... V podstatě film vo ho*ně...(10.12.2007)

Bojove scény naozaj špičkové, ale zbytok nuda až nuda (nevadí). Ja som mal problém s prehnaným afektovaným skuvíňaním, z ktorého ma ku koncu bolela hlava (som myslel, že to vypnem).(11.4.2005)

Pri sledovaní tohto filmu sa v mojom srdci pobili filmový maniak a fanúšik bojových umení. Filmový maniak v prvom kole kričal na fandu BU : "Nemá to dej, nie sú v tom herci, niektoré scény sú zbytočne natiahnuté, otrasná réžia ale výborné akčné scény". Fanúšik BU vyskočil a udrel zhora lakťom maníka do hlavy. Druhé kolo : filmár potácajúc sa kričí : "....a čo ten debilne slzopudný záver ????" Oponent vyskočil , urobil dvojitý prekrut vo vzduchu a ľavou nohou zavesil filmárovi jednu do hlavy. Tretie kolo : filmár čosi nezrozumiteľne bľaboce, fanda BU skáče a kolenom mu dáva šupu do hrudníka. Filmár letí z ringu a predtým než dopadne v bezvedomí na zem kričí z posledných síl : "Dobre 7/10 ale viac ani keď ma zabiješ". Na tvári fandu BU prebehol ľahký úsmev.....(4.8.2005)

• Tony Jaa

• - Tony Jaa (Ting) se zranil při souboji s Big Bearem (Nick Kara) v zápasnické aréně. Poprvé v životě musel do nemocnice. (Vojcl)

• - Během honičky uličkou, těsně poté, co Tony Jaa předvede pár break-danceových pohybů na stole, seskočí dolů a uteče, můžete na stěně v pozadí vidět nápis “Hi Spielberg let do it together". (Matty)

• - Ještě před uvedením na západě se film natolik zalíbil Stevenu Seagalovi, že jej plánoval vydat přes svou produkční společnost s nově dotočenými scénami, ve kterých by on sám vystupoval jako Ai Bak Timův mistr. (Raztubyl)