poster

Ong-bak

 • Thajsko

  Ong-bak

 • Slovensko

  Ong-bak

Akční / Dobrodružný

Thajsko, 2003, 101 min

Režie:

Prachya Pinkaew
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  *****

  Zápletka zrovna neoplývá originalitou a režie se trochu topí v nezkušenosti (ty opakované záběry si mohly odpustit). Tady však výčet mých výtek končí. Geniální jsou nejen akční scény, ale i Tony Jaa, který je borec, jak má být. Mile mě překvapil thajský humor, který je skvostný.(27.5.2005)

 • 3DD!3
  *****

  Tony Jaa je frajer, co vylepšil něco co se podle mého už vylepšit nedalo. Mýlil jsem se. Machrovinky a parádičky jsou v každé bojové scéně a díky tomu, že Tony je sympaťák se rychle ocitáte na jeho straně a držíte mu palce. Za oživení žánru má ode mě jednoznačných 5.(4.10.2006)

 • Kaka
  ***

  Svěží východní akce, okořeněná řádně brutálními souboji. Tony Jaa si rozhodně zaslouží uznání, neboť jeho fyzický výkon je jedním slovem fantastický. Absence digitálních efektů je jednoznačně ku prospěchu. Jen děj by mohl být o něco hutnější. Tak naivní a hloupý příběh se totiž skutečně jen tak nevidí. Fakt, že se tvůrci soustředili především na drsné rvačky, je nepopiratelný. Děj zde funguje jen jakési druhé housle. Spousta scén je však až otravně natahovaných a tak v některých částech film až nebezpečně nudí. Výslednou údernost však podtrhuje přece jen solidní atmosféra, poctivé kicky a nějaké ty typicky orientální honičky. Občasný lehký zmatek ve střihu se dá vzhledem k zemi výroby zcela bez problémů akceptovat.(4.9.2006)

 • Skejpr
  **

  Naprosto zbytečná bušička, bez pořádné nosné dějové linie. Jensled akčních scén, které ale nejsou alespoň pro mne nikterak zajímavé... V podstatě film vo ho*ně...(10.12.2007)

 • castor
  ***

  Klobouk dolů před bojovými sekvencemi. Tohle je těžký direkt nejen Hollywoodu, ale hlavně i Hongkongu let minulých. Tvůrci navíc opakovaně upozorňují, že si nepomáhají digitálními triky. Klobouk dolů nad neošizenou fyzickou prací ještě jednou.. Jenže, čeho je moc, toho je příliš. Místy natahovanou exhibicí fyzických možností (ať jsou jakkoliv úchvatné) jsem se velmi brzy začal přejídat, opakované záběry nejlepších kousků mě začali nudit a celé to pro mě postrádalo atmosféru arénovek a ten příjemný feeling osmdesátých let. Tehdy jsem hlavním hrdinům držel palce, u téhle thajské mlátičky bylo jasné, kdo vyhraje, otázkou zůstává jak. Jasně, občas mi klesala čelist, ale víckrát jsem se díval na hodinky. A to neberu totálně primitivní příběh a dementního záporáka s ještě dementnějším hlasovým syntezátorem. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to si raději pustím nějakého „poctivého“ Van Damma z přelomu 80. a 90. let.(14.10.2010)

 • Tony Jaa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace