poster

Příběhy včelích medvídků (TV seriál)

 • Československo

  Príbehy včelích medvedíkov

  (Československo)

Animovaný / Loutkový / Rodinný

Československo, 1984, 20x9 min

Předloha:

Eva Košlerová (kniha)

Scénář:

Eva Košlerová

Kamera:

Svatopluk Malý

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)
 • forsberg
  ****

  Pro večerníčky už dávno nejsem cílová skupina, ale pokaždé když uslyším z televize: "Na políčku v jetelíčku..." pouštím všechno z ruky a jdu se dívat. Odpusťte Křemílku a Vochomůrko, Kalimero, Ovčí babičko...Včelí medvídci jsou můj nejmilejší večerníček.(3.7.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Včelí medvídci jsou česká loutková klasika, která si mě ale nezískala...(3.7.2008)

 • kingik
  ***

  Včelí medvídci mají velkou výhodu v tom, jak pěkně a roztomile se vyjímají na obrazovce a jak dovedně kloubí naivitu s dětskou fantazií. Dnešní dětský divák přesto ani jedno z toho moc neocení. Zrychlila se doba a včelí medvídci nezakrněli a překvapivě stíhají v akčních scénách podbarvených nějakou chytlavou písničkou opatřenou dovedně legračním textem. Josef Dvořák a spol jako zdatní vypravěči dali příběhům punc, kdy dokáží svým dovedně rozverným hlasovým projevem přiblížit kouzelný hmyzí svět, jak dětem, tak i jejich rodičům. Jde o to, jestli v záplavě dnešní obrovské konkurence tohle stačí. Jedná se však o loutkový počin z české tvůrčí dílny, který je narozdíl od zámořské konkurence absentující s podobnými seriály, v mnoha ohledech nezaměnitelný, originální a kvalitně natočený. Takže se vypravte hezky česky na českou louku plnou skotačících a zpívajících čmeláků, kteří si nechtějí svoji letitou omšelost ani trochu přiznat. 60%(26.5.2012)

 • džanik
  ****

  Váhám mezi 70-80%. Jako dítě jsem tenhle večerníček nijak zvlášť nemusel a jeho písničky do dospělého věku prakticky neznal. Asi i proto, že jsem ze Slezska a ta česká čeština mi stále neleze přes uši (stejně jako většině českých Čechů naše krácená moravština :-) Ovšem Dvořák je zde skvělý, to nelze upřít!(17.11.2010)

 • Radyo
  *****

  Roztomilý a pohodový večerníček, na který se klidně rád kouknu s dětmi i dnes. Rošťáci čmeláci jsou fajn, Pučmeloud je asi nejméně strašidelné strašidlo ze všech a navíc je tam plno milých písniček. :-)(11.9.2007)

 • - Kontrola výtvarných honorárov vraj doložila neoprávnené vyplácanie presahujúce 100,000 korún za večerníček. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace