poster

Příběhy včelích medvídků (TV seriál)

 • Československo

  Príbehy včelích medvedíkov

  (Československo)

Animovaný / Loutkový / Rodinný

Československo, 1984, 20x9 min

Předloha:

Eva Košlerová (kniha)

Scénář:

Eva Košlerová

Kamera:

Svatopluk Malý

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)
 • Gemini
  ****

  Roztomile naivní dětské příběhy opatřené adekvátním dabingem a od podlahy po strop napěchované úžasně až úchylně chytlavými písničkami:) Druhá série z roku 1994 je ale už dost marná. Hlavně titulní melodie už není přítomna, což je samo o sobě významný důvod pro body dolů, a to už nemluvím o podivném obsahu jednotlivých dílů. Klasika však zůstane klasikou, takže zase někdy nashledanou tam, kde v noci jasně svítí světlušky;) BTW podle současného stavu práva je čmelák pro účely zákona včelou:)))(22.4.2008)

 • Anglie
  *****

  Zpívánky jsou vynikající, Dvořák taktéž - celkově jeden z nejlepších večerníčků, jaké kdy byly stvořeny. Bez výtek.(31.7.2004)

 • Rhed
  *****

  Vždycky mě zajímala postava Pučmelouda. Co to je, jaký skutečný živočišný druh se za ním skrývá? S největší pravděpodobností jde o Pačmeláka cizopasného (Psithyrus rupestris), který parazituje na usilovné práci ostatních čmeláků. Když se podíváte na zbarvení pačmeláka...nevidíte tam evidentní paralelu s určitým negativním jevem v české společnosti? Když si k tomu přidáte seriálový nápěv "bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila", je zřejmé, že dny tohoto večerníčku budou brzy sečteny a jeho tvůrci skončí v místnosti 101. http://www.biolib.cz/IMG/THN/_38526.jpg(28.11.2009)

 • Marigold
  *****

  Geniální záležitost s nejlepším soundtrackem v dějinách filmu :o)) No, nejsou ty jejich zpívánky k sežrání?(28.1.2004)

 • Radyo
  *****

  Roztomilý a pohodový večerníček, na který se klidně rád kouknu s dětmi i dnes. Rošťáci čmeláci jsou fajn, Pučmeloud je asi nejméně strašidelné strašidlo ze všech a navíc je tam plno milých písniček. :-)(11.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace