I v současných smutných českých filmově televizních časech se občas rozsvítí světélko naděje, že se u nás filmové dramatické řemeslo ještě úplně nezapomělo. tohle je jedna z těch příčin, které umožňují doufat v návrat kvalitních filmů a televizní tvorby. Velice se mi líbili Švehlík i Hlaváčová.(14.2.2007)

Zavazne tema, ktere nebudu zlehcovat a kopa vybornych hercu, kteri mi ale uz leta pripadaji bez zmeny vyrazu a bez vyvoje, takze televize se vsim vsudy. Dramatizaci Falladova romanu jsem videla jen kvuli herecke ucasti Jiriho Dvoraka, a ten byl pro mne take jedinym duvodem, proc jsem inscenaci dodivala. Prekonat Helmuta Bergera a jeho Martina von Essenbecka, ktereho mi od nastupu na scenu silne pripominal, proste nemohl, tim spise, ze komisari gestapa propujcil emocionalni vrelost. Taky ten zbytecne viditelny nadhled, ktery si mozna mohl odpustit...ale je poznat, ze ho role Esserlicha bavila a on bavil mne dvojnasob.(26.10.2012)

Docela zdařile rozehrané drama z válečného Berlína stojí na vynikajících hereckých výkonech většiny zúčastněných. Nejzajímavější postavou je kupodivu gestapák Esserlich v podání Jiřího Dvořáka.(15.2.2004)

Jiří Dvořák a Bosir Rösner jsou esesáci, za které by se nestyděl ani Spielberg ve Schindlerově seznamu...(16.12.2005)

Možná je 5 hvězdiček moc, ale když ČT výjimečně jednou dělá něco dobře, je třba to ocenit. Velmi dobré, civilně a uvěřitelně zahrané zpracování knihy Hanse Fallady (německý spisovatel). Ve filmu se prolne osud několika postav - skvěle zahraného staršího manželského páru (výborní Švehlík a Hlaváčová), jemuž padl syn na frontě a nyní riskují život při vyvěšování letáků proti válce, homosexuálního gestapáka Esserlicha (opět skvělý Jiří Dvořák), místních šéfů SS, udavače- kriminálníka Táborského, mladého páru (tradičně hodně slabý Rašilov a Maurerová). Donuti lhraje takový svůj standard, ale naštěstí nemá tolik prostoru, aby mi film dokázal zkazit. Celkově zřejmě nejlepší původní TV seriál (nebo TV film), který Čt natočila od r. 89.(2.8.2007)