Kosí bratři (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1980, 13x8 min

Garik Seko

Pohádka, která neoslní.(28.9.2008)

70% - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20, ať nepíšu to samý jak Kulmon... :)(28.1.2009)

Tehdejší večerníček který šel tenkrát tak trochu mimo mně. A divíte se? Při té tehdejší záplavě jiných a leckdy o to více mimořádně zdařilejších seriálu asi ani moc ne že?Jinak určitě krásně nás tímto seriálem tenkrát provázel hlas Stanislava Fišera. A to byl u těchto a podobných filmů opravdu základ. Dobrý dabing-celkem úspěšný večerníček. Ani se člověku nechce věřit že už je tento 13. dílný seriál starý více jak pětadvacet let, kdy nás kosáci Josef a Václav obšťastňovali svými neuvěřitelnými příhodami. Jako například když se vydali do Zoo. Ještě pak tuším v roce 1982 bylo natočeno pokračování pod názvem "Kosí bratři a větrný kohout", opět třinácti dílné. Takový lepší průměr 3,5/5.(10.10.2006)

Zlaté časy Večerníčku. Na tomhle jsem odrostl a tehdy se mi Kosí bratři moc líbili. Rád zavzpomínám a vím, že i dnes bych se na to rád podíval a nepohrdal bych.(11.9.2011)

• kulyk

Přímý popud k tomu, abych se již jako čtyřletý u dědečka na pavlači zdokonaloval ve střelbě ze vzduchové pušky značky Slavia, vzor 618, zalamovací pístová hlaveň, ráže 4,5mm. Kosím je, bratři! Pitomečkové s kšiltovkou a baretem mi k srdci nikdy nepřirostli, byť jsem zmíněné pokrývky na šešulkách odpravených pernatců nenacházel. Asi je stihla ukrást naše kočka, byla u padlých vždy první a když zahlédla, jak vycházím se svou milovanou medvědobijkou na ochoz, započala mocně slinit, mrskat ohonem a samou radostí si cvrnkla do kožichu. Měl jsem jí rád. Snad proto jsem jí v době nedostatku polétavých terčů jedno očíčko ponechal. Což o sobě nemohly tvrdit nejen mačiččky ze sousedství, ale ani ta otravná paní, co na mě jednou zkoušela žalovat u oblastního pomocníka VB, že jí sestřeluji tulipány. Dožila ve tmě, baba!(3.12.2013)