Kocourkov (TV film)

Komedie

Československo, 1992, 59 min

Nácíček je životní role Miroslava Donutila! Taková figura se hned tak nevidí. Hravě sfouknul všechny ostatní postavy. Trefná karikatura a kritika. Pár lidí se v ní určitě našlo. Někteří by se mohli i poučit, ale to bylo zřejmě velice složité.(12.11.2013)

Televizní představení plné milé hlouposti a přetvářky, která z něj dělá paralelu života a reality.(16.2.2010)

• paascha

Z tématu se s touto sestavou dalo vytřískat o tisíc procent víc, toto je promarněná šance(28.12.2010)

Tatínek Šebek z Pelíšků... Černý baron Tronda... nebo Sluha dvou pánů Truffaldino... ti všichni ať se jdou zahrabat. Miroslav Dountil JE Nácíček. Tuhle televizní komedii totiž povýšil na něco až nadpozemského. Ta grácie, s jakou ztvárnil nebetyčnýho kariéristickýho podlejzavýho blba totiž nemůže pramenit jenom z herecké rutiny. V tom je kus člověčenství, který vyvěrá přímo z umělcova nitra! :)(6.10.2010)

Povedená pohádka o bláznivém městě Kocourkov, kde se svou "moudrostí" dokázali vypořádat s problémy jako radnice bez oken, návštěva císaře pána nebo myš a kocour. Přitažlivá pohádka jak pro děti, tak i pro dospělé. Hudba: Jaroslav Uhlíř(26.11.2013)

• - Majitel továrny na semtele (Mojmír Maděrič) si ponechal na pravé ruce pod krajkovým rukávem košile pánské kombinované hodinky - ručičkové s digitální datumovkou, ačkoliv jako konšel používá cibule na řetízku v kapsičce vesty. (Kirman)