Pád do ticha

Předloha:

Joe Simpson (kniha)

Mike Eley

Alex Heffes

Na státnicích jsem zaslechl rozhovor dvou hošanů, kteří Pád do ticha trhali jako lovecký ovčák trhá křepelku. Pak u zkoušek pohořeli a když s brekem odcházeli, vypadalo to, že jdou natáčet druhý díl. Tak hodně zdaru, třeba přijdete na to, v čem spočívá pravé kouzlo této podívané.(7.9.2012)

• WANDRWALL

Co se týče lidí, co jsou posedlí horolezectvím, tak mě těší, že jsem dvěma horolezcům před pár lety pomohl dostat se na vrchol skály. Učili se to, a já dole pod skálou kouřil a oni jeden po druhém bojovali a když se dostali pak na vrchol, tam mi mile poděkovali. Je to vzrušující a nebezpečné. Tedy když se někdo motá v Alpách či zde v Andách. A i když o tom nebezpečí více či méně ti, do něho jdou ví, tak stejně jim to nedá a jdou zase do akce. Opouštějí pohodlí civilizace, a jdou do rizika, které běžný konzument společnosti nikdy nepodstoupí. Pro hraný film je to mnohdy nudné, neb děj je zpravidla jasný a čitelný, ale některé dokumenty jsou přesvědčivější, než takový film, kde tedy rozhodně neumění v oboru horolezectví nemíním fandit, protože se měli ještě před výpravou lépe připravit.(21.8.2010)

Neobyčejný příběh dvou horolezců v peruánských Andách. Vše je výborně natočeno a film dokáže člověka velmi napnout. Přestože to je uděláno jako hraný dokument, tak některé scény jsou sehrány naprosto mistrně a člověk to s těmi horolezci prožívá. Film je natočen opravdu velmi procítěně. Zajímavý film, tak trochu něco jiného než na co jsme zvyklí a to je dobře. 80%(10.9.2009)

Moc jsem tomu nevěřil, protože dokumenty, co se dostanou do topky na CSFD, jsou povětšinou líbivé, kýčovité blbosti, ale Pád do ticha se skutečně podařil. Na (plánovaný) hraný film by to bylo moc jednoduché, ale právě pocit autentičnosti tomu dodává grády. Že ani nevadí, že vlastně celou dobu víme, jak to dopadne.(4.10.2012)

Nemám ráda sníh, nesnáším zimu.Nikdy by mě nenapadlo škrábat se na nějaký kopec a už vůbec ne na nějakou horu. Nad větou „ Pro mě jsou hory nejkrásnější místo na světě“ kroutím nechápavě a nevěřícně hlavou. Ale tenhle film mě dostal, byla mi zima, měla jsem žízeň a ke konci i slzy v očích.(5.2.2005)