Pád do ticha

Předloha:

Joe Simpson (kniha)

Mike Eley

Alex Heffes

Jak název Touching the Void napovídá, nejpůsobivější část filmu (alespoň pro mě) byla přesně v tu chvíli, kdy si byl fyzicky naprosto na dně a už ani nic necítil. Žádné ego, pocity, vyčerpání, prostě nic. Pouze prázdnotu v obklopení nemilosrdných horských velikánů, které se bláhově snažil pokořit.(31.7.2016)

Moc jsem tomu nevěřil, protože dokumenty, co se dostanou do topky na CSFD, jsou povětšinou líbivé, kýčovité blbosti, ale Pád do ticha se skutečně podařil. Na (plánovaný) hraný film by to bylo moc jednoduché, ale právě pocit autentičnosti tomu dodává grády. Že ani nevadí, že vlastně celou dobu víme, jak to dopadne.(4.10.2012)

Působivý příběh jedné silné lidské vůle po žití.(3.2.2007)

Film mi alespoň trošku pomohl osvětlit pro mě doposud nepochopitelné horolezce. Co je žene zdolávat vrcholy ? Kde berou tu nadlidskou sílu k nadlidským výkonům ? Co všechno dokáže půd sebezáchovy ? Po shlédnutí tohoto výborného dokumentu mi nezbývá nic než úcta a obdiv ke každému horolezci.(31.10.2004)

Vertical limit? K2? Clifhanger? Kdepak, jedině Pád do ticha. Je to geniálně prosté. Pokud vás nezabije pád do propasti, vyčerpání, dehydratace nebo šílenství, pořád jsou tu Boney M, proti nimž neexistuje účiná vakcína. Ebola hadr.(8.2.2008)

• - Počas tohto výstupu prišiel Joe o tretinu svojej váhy. (Karush)

• - Joe Simpson si při pádu zlomil nohu na třech místech. (imro)

• - Ani do roku 2012 se nikdo další o výstup na horu Siula Grande v pohoří And od roku 1985, kdy se pokusili zdolat vrchol Joe Simpson a Simon Yates, nepokusil. (boul)