Pád do ticha

Joe Simpson (kniha)

Mike Eley

Alex Heffes
  • Jara.Cimrman.jr

Sváťa Pulec zvaný Bivak sedmkrát pokořil Milešovku a to je slušných 836 metrů nad mořem. Po osmé se mu to již nepovedlo a já ho budu raději na vozíku znovu tahat nahoru, než bych se opětovně díval na Pád do ticha. Ten mne totiž vůbec nepřesvědčil. Kde taky vzít nějaké napětí, když je od začátku jasné, že to všichni přežili? Já ho zkrátka nenašel, ale záběry hor byly slušné a poučení, že na zmrzlém šutru to může klouzat, se taky může někdy hodit. A přestože mám filmy z horolezeckého prostředí rád, tak tento považuji za nejslabší, jaký jsem kdy viděl.(13.7.2015)

Film skôr beriem ako dokument a ako taký aj hodnotím.(12.4.2008)

Bloody hell... I'm gonna die to Boney M. Úžasný příběh o síle a vytrvalosti člověka v naprosto vyhrocených situacích. S velkolepým soundtrackem a nádherným snímaním mohutnosti a vznešenosti hor. Neřekl bych, že i přes dokumentární zpracování film bude tak napínavý a strhující. Jediná chybka je pár trochu nudnějších pasáží, které se čas od času náhle zjevují a dokážou člověka pěkně otrávit. Jinak ale paráda a skvělá horolezecká příručka. Ale nabránil bych se ani normálnímu filmu, tenhle příběh má vysoký potenciál.(16.9.2011)

Moc jsem tomu nevěřil, protože dokumenty, co se dostanou do topky na CSFD, jsou povětšinou líbivé, kýčovité blbosti, ale Pád do ticha se skutečně podařil. Na (plánovaný) hraný film by to bylo moc jednoduché, ale právě pocit autentičnosti tomu dodává grády. Že ani nevadí, že vlastně celou dobu víme, jak to dopadne.(4.10.2012)

Podobně silný zážitek ve mě nezanechal ani lecjaký vymyšlený horor. Tenhle je i přesto, že od začátku znáte "pointu", nesmírně napínavý. Je fascinující a přitom do morku kostí mrazivé sledovat počínání "postiženého" horolezce po onom osudovém pádu. Mimochodem: horolezci jsou blázni (v obdivuhodném slova smyslu)! 85% Zajímavé komentáře: maxi6, Brouk, Radko, nunka, LINKIN, luplik(29.5.2005)

• - Počas tohto výstupu prišiel Joe o tretinu svojej váhy. (Karush)

• - Joe Simpson si při pádu zlomil nohu na třech místech. (imro)

• - Polohraný dokument zachytávající horolezecké drama si během opening víkendu (23.-25.1. 2004) odnesl z amerických kin 97 tisíc dolarů. Promítal se až do konce května, kdy se výdělek z kin vyšplhal na 4,5 milionu dolarů. (imro)