• Pohrobek
  ***

  Té komičnosti tu už bohužel příliš nezbylo, a tak se film může pochlubit "pouze" skvělým kocourkovským ovzduším, výbornou hudbou Jaroslava Ježka (včetně evergreenových "Šaty dělaj člověka" v přednesu Jana Wericha) a především suverénním Werichovým výkonem, z nějž i z jako negativní postavy čiší pozitivismus. Na druhou stranu jsem si tedy nemyslel, že Werich vládnul tím svým panděrem už ve třiceti letech.(31.1.2005)

 • sportovec
  ****

  V+W toho vlastně spolu tak moc nenatočili. Platí to i pro dobu Osvobozených. KOCOURKOV - tato nadprůměrná satira své doby - má patrně nejblíže k společným filmům té doby obou komiků jak svým směřováním, tak uměleckou úrovní. Film ze současnosti třicátých let v nadsázce přibližuje tradiční neduhy české národní povahy i politiky vůbec. Království smíchu začíná fatální záměnou kriminálníka za slavného rodáka, pokračuje polohochštaplerským tlučhubovstvím, které bere dech, vynucuje si náš smích a vrcholí nezbytným závěrem: Vždyť každá lež má jen dvě nohy a daleko nedojde. Werichovo ztvárnění faktické dvojrole jde vysoko nad průměr té doby a připomíná zde asi nejvíce toho laskavého, moudrého pána zralejší části jeho života, píšícího zajímavé knihy, trousícího humor, který nepostrádá nadhled a vůbec je jakousi inkarnací češství přelomu druhé a třetí třetiny minulého století. Film právem upoutává i dnes. Má totiž stále co říci.(27.1.2008)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Tento film nie je ani tak strašne zábavný ako maximálne trefný. Táto skreslená politická fraška sedí ako do minulosti tak aj do súčasných pomerov absurdného sveta. Pán Werich a Plachta tradične skvelí. Možno to chcelo iba lepší úvod a elegantnejší koniec *** a 1/2.(27.7.2013)

 • CageDepp
  ****

  Já Vám vystrojim pohřeb, že na něj do smrti nezapomenete. Jana Wericha bych ani nepoznal, když byl oholenej.(30.11.2009)

 • gouryella
  ****

  Tento film by se mel povinne promitat v poslanecke snemovne - lepsi ztvarneni absurdity asi neexistuje.(25.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace