poster

Bitva v Ardenách

 • USA

  Battle of the Bulge

Válečný

USA, 1965, 167 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Opulentná vojnová zábava, ktorá by skrátením minutáže zmiernila svoju celkovú zdĺhavosť.(2.9.2013)

 • nash.
  ****

  Poctivá válečná podívaná z doby, kdy k velké tankové bitvě nestačil jeden počítačem naklonovaný tank a v hlavní roli nebyly barevné filtry a digitální efekty, ale lidé, v tomto případě navíc v podání tehdejší hollywoodské elity. Pozornost na sebe strhává především skvělý Robert Shaw jako Hessler a výborný Hans Christian Blech jako jeho sluha Konrad a přestože byl průběh bitvy upraven tak, aby vyhovoval filmovým potřebám nechybí tu řada historických momentů (masakr u Malmedy). Průběh bitvy je přehledný jako celek i v detailech, dějových liniích i jednotlivých osudech mnoha postav z obou stran fronty. Fandové historie a vojenské techniky budou sice prskat nad historickou věrností i nepřesností vojenské techniky (ano, dokonce i mě připadalo, že mají Tygry nějaký podivný tvar), atmosféra bitvy je však strhující a hravě tyto nedostatky pohltí.(16.5.2011)

 • Hejtmy
  **

  Klasický válečný film, ve kterém se bohužel nedočkáme ani jedné ze dvou věcí, kvůli kterým mám válečné filmy docela rád. Bitva v Ardenách bohužel neobsahuje ani přesný popis historie a nelze ji tak využít jako zábavnou alternativu k dokumentům, taktéž se nedočkáme dobře natočených bojových scén, které by mohli absenci kvalitních historických reálií pokud ne nahradit, tak aspoň částečně vykompenzovat. Jak už bylo řečeno, ani jedno ve filmu není, a vzhledem k téměř třem hodinám stopáže to byla celkově rozvláčná nuda. 50 %(3.11.2013)

 • Malarkey
  ****

  Po shlédnutí Bitvy v Ardenách jsem byl na rozpacích. Když to vezmu z té lepší stránky, tak se rozhodně jedná o živou rekonstrukci neobvykle bránou z dvou úhlů pohledu. Jak ze strany Spojenců tak ze strany Německé. Už to je skvělý nápad, ale celkový dojem nijak nepřekvapí, že se oba důstojníci chovají tak jak se prostě v armádách chovali, nebo jak si tvůrci připsali?.) No na druhou stranu je to poměrně dlouhé a příliš rozvleklé, chvílemi občas bude nudit dlouhými scénami a občas nepotěší historické nepřesnosti. Rozhodně se v té době objevili lepší, válečnější mašinérie než je tato, ale i tak rozhodně stojí za shlédnutí jelikož na tehdejší dobu po stránce válečné není vůbec špatná. --- Je mnoho štěstí. Pro armádu přežít pro nás udržet se v uniformě. To je naše štěstí.(12.5.2007)

 • marťan
  ****

  Další dobrý válečný film z období II.světové války a výborné herecké obsazení...(9.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace