Bitva v Ardenách

Battle of the Bulge

Válečný

USA, 1965, 167 min

Battle of the Bulge: The most epic movie tank battle ever:) Bitva v Ardenách je zatím asi jediný válečný film, který mě zcela odrovnal svým obrovským množstvím hlášek:) Totálně drsní Charles Bronson a Telly Savalas (opět s geniálním hlasem Miroslava Moravce). Skvělý scénář, postavy a především také onen fenomenální tankový souboj. "Tak takhle vypadá poražený nepřítel, jako byste zajali nedělní školu", "Řekněte mu, že Američané se učí ustupovat."(11.5.2012)

• Hejtmy

Klasický válečný film, ve kterém se bohužel nedočkáme ani jedné ze dvou věcí, kvůli kterým mám válečné filmy docela rád. Bitva v Ardenách bohužel neobsahuje ani přesný popis historie a nelze ji tak využít jako zábavnou alternativu k dokumentům, taktéž se nedočkáme dobře natočených bojových scén, které by mohli absenci kvalitních historických reálií pokud ne nahradit, tak aspoň částečně vykompenzovat. Jak už bylo řečeno, ani jedno ve filmu není, a vzhledem k téměř třem hodinám stopáže to byla celkově rozvláčná nuda. 50 %(3.11.2013)

Jeden z klenotů mezi válečnými filmy. Výborné válečné drama s perfektním hereckým obsazením. Na tomhle filmu nezanechal nic ani zub času, pořád má divákovi co říct. Působí na mě pořád stejně jako před lety, když jsem ho viděla úplně prvně. S jeho délkou už jsem tentokrát měla trochu problém, ale to na mém hodnocení nic nemění.(6.7.2012)

Rozsáhlý válečný epos opěvuje hrdinství a chytrost spojeneckých jednotek během neočekávaného válečného zvratu. Bitva v Ardenách byla jedním z velmi důležitých střetů 2. světové války, protože Němci měli možná vůbec poslední možnost zvrátit ještě její výsledek ve svůj prospěch. Přestože jsou historické okolnosti zjednodušené a některé efekty i černobílé charaktery amerických hrdinů už působí trochu směšně, Bitva v Ardenách je napínavá a dokáže strhnout.(23.4.2011)

• Britrik

Nudné a zdlouhavé. Jednou vidět bohatě stačí.(27.4.2011)

• - Bývalý generál spojeneckých vojsk a prezident USA Dwight D. Eisenhower ostře kritizoval film za jeho historickou nepřesnost. (Spinosaurus)

• - Film byl natočen systémem UltraPanavision 70 s extrémním poměrem stran 2,76:1. (warner)

• - Pred tým, ako plukovník Hessler (Robert Shaw) vyhodí prostitútku zo svojej kancelárie, jej otvorí dvere. V ďalšom zábere, keď už ju vyhadzuje, sú dvere zatvorené a ona si ich musí otvoriť sama. (tiradentes)