Paříž, Texas

Robby Müller

Ry Cooder

Anatole Dauman
  • RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(1.1.2010)

Rozpočet £1,162,000Tržby USA $2,181,987Tržby Celosvetovo $7,135,000(20.1.2010)

"A poprvé si začal přát být daleko. Ztracen uprostřed široké a hluboké země, kde by ho nikdo neznal. Místo bez jazyka a bez ulic. Snil o tom místě, aníž by znal jeho jméno. Když se probudil, byl uprostřed ohně..." Nevím, kolikrát jsem zamáčkl slzu.(19.6.2014)

Několik let jsem si myslel, že Wendersův slavný film je úplně o něčem jiném. Podle plakátu a strohého obsahu jsem si představoval takový další U-Turn. O to větší překvapení pro mě bylo, když se po první půlhodině z filmu vyklubalo drama, které se čistě soustředí na osudy postav, které se snaží najít zpátky své místo v rodině. To ovšem neznamená, že by mě Paris, Texas nějak zklamal. Zvláštní film. 7/10(26.12.2013)

Typicky zádumčivá vec od Wendersa s mladučkou N.Kinski, ktorá vstupuje do deja prakticky až v samom závere. Celý film sa ťahá v pomalom tempe a pred priemerným hodnotením ho u mňa zachránil silný a zaujímavý rozhovor cez priehľadné zrkadlo v závere. Film 70%.(18.2.2010)