poster

Paříž, Texas

 • Velká Británie

  Paris, Texas

 • slovenský

  Paríž, Texas

Drama / Road movie

Velká Británie / Francie / Západní Německo / USA, 1984, 147 min

Režie:

Wim Wenders

Scénář:

Sam Shepard

Kamera:

Robby Müller

Hudba:

Ry Cooder

Producenti:

Anatole Dauman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WillBlake
  *****

  "A poprvé si začal přát být daleko. Ztracen uprostřed široké a hluboké země, kde by ho nikdo neznal. Místo bez jazyka a bez ulic. Snil o tom místě, aníž by znal jeho jméno. Když se probudil, byl uprostřed ohně..." Nevím, kolikrát jsem zamáčkl slzu.(19.6.2014)

 • Houdini

  Zlatá Palma(8.12.2005)

 • strougy
  ****

  (Varování, jelikož komentář je výhradně drobným zabrbláním věčně nespokojeného starého mrzouta, tak je to v podstatě jeden velký SPOILER). Je to ironie, že film, co po většinu času spíše mlčí než mluví, v závěru srazí na kolena banálnosti příliš mnoho slov. Ukončit to po monologu Travise, kdy poodkryje roušku tajemna zahalujícího předchozí děj, dokázal bych v pohnutí nad jejich osudem odpustit snímku i určitě zbytečné drobnosti, co mi i tak silný požitek lehce kalily. Avšak následná melodramatičnost proslovu Jane a zbytečně doslovné setkání celou sílu závěru zbortí a místo krásného smutku zanechá pocit uplakanosti vystřižené ze slabé harlequinky. A to je škoda, Wime, převeliká škoda...(2.5.2014)

 • Bubble74
  *****

  Podmanivá odysea s gradující výstavbou děje a důmyslnou dramaturgií barev. Wenders si nechává spoustu času s odkrýváním karet, aby pak připravil závěr, který nás smete neuvěřitelnou silou, zvlášť pokud vlastníme nějaké nezahojené rány...(4.10.2011)

 • kleopatra
  *****

  Ne každý film, kterému dám 5*, mě připraví o řeč. Paříž, Texas mě připravil i o myšlenky na cokoli jiného a to na velmi dlouhou dobu. Nemám vhodná slova, ale přesáhl to, čemu říkám film o lásce. O lásce, která sahá až za zdravý rozum, za bolest, za zřeknutí se jí samé..... A pak přišla chvíle, kdy se tváře muže a ženy překryjí ve skle, když se zvednou stavidla zadržovaných pocitů, a zasáhla mě do hloubi duše.(26.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace