Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Vůbec ne špatný snímek drží nad vodou také Bruce Willis, u něhož se zde IMHO objevilo něco, čemu se dá říkat herectví...(30.5.2003)

• Cival

Nudná patlanina, která vypadá hodně staře. Jeden z nejhorších filmů hitmakera Willise.(15.12.2002)

Rozhodně nadprůměrné krimi se skvělým Brucem Willisem. 70%.(11.8.2005)

Bruce Willis je špinavej, smradlavej chlap, kde ho jeho problémy dobíhají mílovými kroky, proto chlastá. Vlastně naprosto klasickej stav devadesátkový postavy. Na dostřel sice není úplně top zapamatovatelný film jako Smrtonosná past nebo Poslední skaut. Na to mi vadila ta debilní milenecká linka a občasná nuda, ale zase Bruce byl životem vošlehanej chlap a to se mi líbilo. Tak napsanou postavu jsem neviděl už hrozně dlouho. V současnosti se s ní člověk spíš už ani nesetká. O to víc jsem si ji pak vážil. Vždyť právě takový postavy mě dokázaly vždycky udělat největší radost, vysloveně. A k tomu i akce byla slušná, upřímná. To se dneska taky už nenosí. No a protože tenhle film má takové hodnocení, jaké má, tak mu dám o hvězdičku víc, než bych dal normálně, protože tenhle film si vyšší hodnocení určitě zaslouží.(25.4.2013)

Mlaďoch drsňák Brús v jedné ze svých univerzálních rolí, jež by si měl nechat patentovat. Role drzého floutka, outsidera, flákače, pijana, drbana, kliďase, rváče atd. s humorem sobě vlastním, našlapanýma hláškama, netradičními způsoby jednání a co je hlavní, většinou v pozici na správné straně zákona, respektive ve jménu spravedlnosti. Když hajzlům neoblomně vypaluje rybník nebo natahuje pojistku u svého kvéru, sedí mu to jak jeho šibalský potutelný úsměv a celkový imidž ležérního frajera. K tomu parta starých prověřených akčních herců, zajímavá nepředvídatelná zápletka a dílo je vykonáno. Včetně patřičné dávky nostalgie, pochopitelně.☺(31.5.2013)