Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Slušný krimi thriller, ve kterém sice není prostor pro velké akční scény, kterým spíše televizní specialista Rowdy Herrington zrovna moc nehoví, ale zase je dán prostor napětí a pointě, která není odhadnutelná. Bruce Willis v roli policejního důstojníka, dodržujícího tradice své rodiny postavené na spravedlivé straně zákona, hraje jinak, než jsem byl zvyklý z jeho předchozích rolí, a to skoro až nesympaticky, což bylo zajímavé, jak si po stopáž filmu nezíská diváka na svoji stranu. Po honičce na masového vraha přijde o život jeho otec, vysoce postavený policejní důstojník. S oficiální verzí vyšetřování případu se nedokáže smířit, a tak svědčí proti svým policejním kolegům v přesvědčení, že vrahem je někdo z nich. Poté, co po obvinění spáchá sebevraždu jeho bratranec, s konečnou platností odchází od policie. Po nějaké době sledujeme Willise jako opilce, co se dal k říční policii, dostává novou partnerku Sarah Jessicu Parker a čeká ho vyřešení série vražd mladých žen, které mají vztah k odhalení pravdy o smrti jeho otce. Film je to dobře vymyšlený a zaujme, že Willis hraje méně sympatického maníka a čekání na to, kdo je vrah mladých žen, je kráceno nějakou to akcí, napětím a velmi dobrou pointou, kterou není snadné odhadnout. Bavilo mě to víc, než některé Willisovy akční spektákly nebo jeho slabomyslné komedie. 80%(13.6.2012)

Neviem prečo tento film dávajú v televízii pravidelne aspoň raz do roka. Pravdou je, že som ho už videl asi tri krát a stále si poriadne neviem spomenúť na hlavnú pointu, záver, či na čokoľvek, čo by ma bolo bezprostredne upútalo. Aj to teda nasvedčuje tomu, že ani na štvrtý krát sa film nevymaní z priemeru. Ale inak je to taká malá stráviteľná pohodička. 65%.(11.5.2006)

Průměrný film pro příznivce Bruce Willise (mezi něž se řadím i já), který má kvalitní honičky, několik dobrých hlášek, hrdinku v podání tehdy pěkné S. J. Parkerové, nic víc, nic míň. Nemá to pořádný spád a má to otřesný, až směšný konec (záporák za film "umřel" celkem 5×). Ve výsledku mírně nadprůměrný film, ale nedokážu si představit, jak bych to hodnotil bez účasti Willise...(3.2.2008)

• ScreamJay

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.(4.2.2004)

Průměrná krimi, kterých bylo tehdy vychrleno továrnou zv."Hollywood" desítky...(27.10.2009)

• - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)

• - Hlavní roli si mohli zahrát Ed Harris nebo Robert De Niro. (Matros)

• - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)