Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Průměrný film pro příznivce Bruce Willise (mezi něž se řadím i já), který má kvalitní honičky, několik dobrých hlášek, hrdinku v podání tehdy pěkné S. J. Parkerové, nic víc, nic míň. Nemá to pořádný spád a má to otřesný, až směšný konec (záporák za film "umřel" celkem 5×). Ve výsledku mírně nadprůměrný film, ale nedokážu si představit, jak bych to hodnotil bez účasti Willise...(3.2.2008)

• ScreamJay

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.(4.2.2004)

V rámci žánru priemer. V rámci Willisovej filmografie značný podpriemer. V žiadnom prípade by som nechcel Bruceovi nejako krivdiť, to nie, ostatne je to práve on, kto sa pričinil k tomu, aby som filmu udelil tri hviezdičky, ale stojím si za tým, že Herringtonov film je jedným z najslabších článkov jeho bohatej kariéri. Pritom tomu tak vôbec nemuselo byť. Určite by to chcelo kvalitnejší scenár, prípadne schopnejšiu réžiu, napriek tomu si myslím, že to mohlo dopadnúť neporovnateľne horšie, BTW filmu pomáha aj skutočnosť, že sa na nič nehrá. 55%(26.5.2007)

Tak teda nevím, asi jsem se díval na jinačí film než všichni ostatní. Mě se to celkem líbilo a o nudě nemůžu mluvit ani náhodou. Bruce předvadl solidní výkon a zápletka také nebyla nejhorší....(6.7.2008)

• Chrustyn

Slabá a právem opomíjená Willisovka. Minimum akce a celková jednoduchost příběhu spolu se slabým výkonem samotného Willise a rádoby sexy Parkerové, dělají z této detektivky velice slabý průměr.(27.5.2007)

• - Na začatku při automobilové honičce, upadne zločinci přední blatník. O pár okamžiku později je však zpět na autě. (Beo.wulf)

• - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)

• - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)