Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Když vidím kam se ubírá v dnešní době akční film chce se mě blejt a především mě zcela přestává zajímat. Vezmou se dva počítače a udělá se akční film, pak se za něj sere pořadový číslo tak dlouho dokud nevyždíme z facebookový generace poslední cent a nazdar, vezmou se tři počítače a udělá se akční film, je úplně stejně hovno akční jak ten předchozí, ale je víc baravnější, je v něm víc nesmyslů a víc politický korektonosti a kamera se třese jak smyslů zbavená, nazdar na to seru a ohlašuju návrat ke starým dobrým akčním klasikám. Kdy jsem alespoň viděl chlapa, kterýmu sem tu drsnost věřil, kdy i hlavní hrdina dostával po držce a nějaká ta vošukaná holka, vychlastaná flaška, urážka menšiny, pár ran pěstí a suprácky cynický hlášky ještě nikoho nesrali. Tady film na Dostřel je typickej takovej produkt. Na nějakou logiku sere pes, zato, když se tam objeví SJP, mohli se uzavírat sázky za jak dlouho jí Willis ukáže svou rozestlanou postýlku a čím víc vrahounek Willíka nasíral tím víc sem se těšil jak mu nakonci vystaví účtěnku. Jo, tohle je správná akční oddychárna a ne ty rostřesený digitální omalovánky, kde se hlavní hrdina nemůže ani vysrat na hajzlu aby to náhodou někoho nepobouřilo.(18.4.2013)

Stařec a moře v akčním hávu bez akce, moře a starce. Ano, je to přesně tak blbé jak to zní, ale nudné to není. To zase ne.(30.7.2004)

Průměrný film se standartně hrajícím Brucem, s loděma a s mladou Sarah Jessicou Parker. Pár dobře vyhrocených situací a solidních akčních scén NA DOSTŘEL vytahují z šedého průměru. A zachraňuje to i kocourek Bob. Taky chci mít takového :).(30.6.2007)

• - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)

• - Robert Pastorelli omylem prozradil závěrečný twist v Noční show Davida Lettermana (od r. 1993) před uvedením filmu do kin. (Matros)

• - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)