poster

Aberdeen

 • Velká Británie

  Aberdeen

 • Norsko

  Aberdeen

 • Švédsko

  Aberdeen

 • Slovensko

  Aberdeen

Drama

Velká Británie / Norsko / Švédsko, 2000, 106 min

 • liborek_
  ****

  Aberdeen je hodně povedené psychologické drama, které nabízí zajímavý pohled na komplikovaný vztah vážně nemocné matky, otce-alkoholika a kapánek odtažité dcery, jenž je má (proti své vůli (?)) přívést znovu k sobě a přetrpět si mezitím bolestnou cestu, z níž nevyvázne nezměněna. Snímek je to syrový, určitě je velmi realistický, neobsahuje žádnou zbytečnou kličku... Vztahy jsou zde, jak to bývá i v běžném životě, složité a mimo jiné se s nimi do námluv vtírá i bezvýchodnost. Skvělý výkon podal Stellan Skarsgård, jehož alkoholové blbnutí bylo tak přesvědčivé, že bych byl ochotný věřit jeho vrozenému notorismu..:-) Nezbývá než si přát, aby nikdo z nás nemusel jezdit do nějakého svého Aberdeenu, protože tahle cesta byla svým způsobem až nepříjemně depresivní...****(2.12.2006)

 • Janek
  ****

  Dobře vystavěný film o nejrůznějších závislotech se suveréními hereckými výkony. Skarsgard je v roli opilce skvělý.(14.4.2007)

 • dr.horrible
  ****

  Ústredné duo je vynikajúco obsadené a Skarsgård aj vynikajúco hrá.Lena je tiež dobrá, no vystačila by si len so sexepílom, Skarsgårda aj tak neprehrá .Preisnerova hudba tradične emotívna a nájde sa pár silných okamihov, ktoré utužujú dojem z kvalitného filmového zážitku a hereckého koncertu jedného herca.Celkovo veľmi dobrý nadpriemer, ale dalo sa to podať trochu zábavnejšou formou. 75%(21.4.2013)

 • kajda.l
  *****

  Dwejn říkal, že je to dobrý a jak už se stalo zvykem, spletl se, je to vynikající. Lena Headey nikdy nebyla má favoritka, ovšem zde ukáže nejen nádherná prsa, ale pořádnou dávku perfektního herectví, které nesklouzává k přehrávaní. Takže Leno, jestli je toto ta tvá TOP životní role, díky za ni, na Kaisu nikdy nezapomenu. Ach Kaisa, nebýt toho koksu, bezchybná roštěnka :) A těch hlášek, nezapomenutelných scén...sobové a naprosto perfektní sountrack. A i ten primitiv na hraně deliria je kulantně zahraný jakýmsi nesympatickým seveřanem. Vůbec nechápu, co se stalo... Nejsem dvakrát příznivec road-movie a vyloženě nesnáším filmy a alkoholicích, chlastu a rakovině. A zde je všehno tohle nemilé, co se mi jednotlivě příliš neslučuje se sledovatelností namícháno v neskutečně lahodný koktejl, kterým se s chutí budu opíjet pravidelně. Hlavně už se nemůžu dočkat projekce v zimním, nejlépe vánočním období. Pecka jako hrom a Kaisa :)(16.7.2014)

 • Legas
  *****

  Film mě velice zaujal. Původně jsem neměl vůbec v úmyslu se na něj dívat, takže se dá říct, že mě vlastně strhnul. Když teď přemýšlím, co bych Aberdeen vytknul, nic mě nenapadá, takže...(20.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace