• Norsko

• Švédsko

Velká Británie / Norsko / Švédsko, 2000, 106 min

Ústredné duo je vynikajúco obsadené a Skarsgård aj vynikajúco hrá.Lena je tiež dobrá, no vystačila by si len so sexepílom, Skarsgårda aj tak neprehrá .Preisnerova hudba tradične emotívna a nájde sa pár silných okamihov, ktoré utužujú dojem z kvalitného filmového zážitku a hereckého koncertu jedného herca.Celkovo veľmi dobrý nadpriemer, ale dalo sa to podať trochu zábavnejšou formou. 75%(21.4.2013)

Umírající matka, otec alkoholik, dcera šňupe kokain. Vítejte v Aberdeenu. // Mladá a krásná Kaisa je charakteristická svou absencí jemnocitu a nezávazným způsobem života. Pod tvrdou a nepřístupnou slupkou se schovává zraněná duše malé holčičky, která má strach. Tatínek Tomas má láhev jako opěru, bez ní se mu špatně dýchá. Ukrývá se za tvář notorika. Oba se bojí, bojí se odpovědnosti. Dlouhá cesta mrazivým krajem vede dál než jen do Aberdeenu za nemocnou matkou, která je nechala na pospas životu. // Tahle cesta se mi hodně líbila. Hans P. Moland servíruje syrovou podívanou bez patosu a zbytečných řečiček. A Stellan Skarsgärd mě ohromil! // Na mě ten film teda zapůsobil. A to hodně.(3.8.2008)

Slabší tři hvězdičky s přihlédnutím k hereckým výkonům (nejlepší byl Ian Hart). Jinak těžce vykonstruovaný scénář mi zabránil, abych se filmem nechal dojmout (nebo o co mu vlastně šlo).(20.1.2006)

Stellan Skarsgård, jak ho Pánbůh stvořil? Tohle rozhodně není jen tak nějaká road-movie. Vážná témata jako by udusila vš ostatní, těžký, silný, smutný film, jemuž tvůrci vložili do vínku naději, onu naději že bude líp, kterou však nechceme vždy a všichni vidět.(15.10.2010)

Je spousta dobrých herců, ale těch, kteří udělají z obyčejné road-movie zážitek, je skutečně málo. Skarsgårdovi se to povedlo. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.(25.10.2015)