Dobromyslný a mírně postižený muž pomáhá na farmě, kde ho terorizuje krutý šéf. Pak ale najde lásku a domov u chudé rodiny, která se ho ujme. (Netflix)

*CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no tento snímok mi od úvodu (napriek tomu, že mám drámy veľmi rád), príliš nesadol. Chápem opodstatnenie tých monológových vstupov, no na mňa pôsobili skôr rušivo, než by ma dostatočne emocionálne navnadili. Tak isto vízie hlavného hrdinu boli z môjho pohľadu trefou mimo terč. Niekto znalejší tvorby to zrejme docení, no pre mňa to bola viac menej strata času. Dúfal som v "depku" podobného rázu ako v prípade "Slonieho muža" (fakt neviem čo ma to napadlo), no toto išlo takmer úplne mimo moje zmysly. ()

DwayneJohnson

Souhlasím s uživatelem Dopitakem, že ta skoro poslední scéna je trošku mimo, jinak ale u mě převládá pocit mírné spokojenosti. Hlavně za Stellana, který už v tomhle mladém věku ukázal, jaký je to talent a to ještě v roce 1982 nikdo nemohl tušit, kam až to dotáhne. Výborný výkon a moc mu to slušelo, i s tím zaječím pyskem. ()

Martin741

Vela filmov Hansa Alfredssona spom nevidel, a pustil som si to preto, lebo film patri do tzv. vseobecneho rozhladu a ten mi treba. Kazdopadne skor artova zalezitost - prva cast filmu ktoru hlavny hrdina travi ako sirota madost zaujala, film ma kludne tempo, vyborne dialogy. Jo, anjelske vizie nic moc, s tym suhlasim, aj tak vsak dam maximalne hodnotenie. Stellan Skarsgard hral na urovni, film je to depresivny smutny, slzy, strach, utrpenie, to vsetko si divak rychlo vsimne. Videl som aj Bjorn Andresena - podla mnohych mal svoj najlepsi film Smrt v Benatkach, to ja nesuhlasim, tento Slabomyslny Vrah 1982 povazujem za jeho najlepsi film : 95 % ()

pafka

Skarsgard v roli, kterou si za svuj zivot musi strihnout snad kazdy velikan stribrneho platna. On nezklamal, byl naprosto skvely v roli prostoducheho a velmi omezeneho mladika, ktereho kazdy jen vyuzival a zneuzival a misto nejakych diku byl pro posmech. Ctyricet let stary film a tohle uz dnes nikdo netoci. Skoda, skvela kinematografie. ()

jedna_vrana

Sven v podaní Stellana Skarsgårda, je jeden z jeho najlepších výkonov, najmä, ak uvážime, aký bol v tom čase mladý. Utrpenie a urážky sú dennými zážitkami Svena. Ak je však utrpenia príliš, Sven má všetkého dosť a s anjelmi pomsty kráča po poliach, vykonať, čo považuje za jediné možné riešenie. To všetko za zvukov Verdiho Requiem. Táto scéna je mimoriadne pôsobivá. Film ponúka viacero charakterových postáv aj vo vedľajších úlohách. Postavy sú možno až rozprávkovo čierno-biele, ale k to poetike filmu patrilo. ()