Ve službách legie

Savior

Válečný / Drama

USA, 1998, 103 min

• Vessper

Prvních 20 minut je skvělých, poté se film jen nudně táhne. Každá scéna by mohla být o polovinu kratší a dvouhodinové vřeštění mimina na kvalité nepřidalo.(7.8.2013)

Otcovské pouto se nedá vymazat z paměti stejně jako všechny ty hrůzy, které válka napáchala.A tady to pouto bylo opět obnoveno ve chvíly,kdy Joshua přeřízl pupeční šnůru. Silný, emotivní příběh s vynikajícím Dennisem Quaidem v hlavní roli.(18.9.2013)

V službách légie je zaujímavým filmom odohrávajúcim sa prevažne na území Juhoslávie, v ktorom si divák ťažko vyberie na koho strane je, pretože tam bojovali všetci proti všetkým. Pomerne nízke hodnotenie som filmu dal napriek skvelému výkonu Dennisa Quaida, napriek explicitne zobrazeným krutostiam, ktorých sa všetky bojujúce strany dopúšťali, aj napriek realistickému znázorneniu zakoreneného etnického a náboženského antagonizmu ľudí v tejto oblasti, ktorý žiadna vojna nevyrieši. Prekážalo mi najmä to, že za všetkými emotívne vypätými scénami som videl kalkul smerovaný najmä k americkému divákovi.(4.8.2013)

Šialená vojna v Bosne a v nej priamo uprostred bojov, v službách Srbov, zabíja svojich protivníkov. Všetko sa však zmení, keď zachráni tehotnú ženu, ktorá vzápätí porodí .... Tu nastane jeho premena ... Svojou brutalitou mi to pripomína film z mladosti "Okupácia v 26 obrazoch". Hnusné, odporné, čo dokáže tvor menom človek .... 3***(8.10.2014)

Málokde uvidíte hlavního hrdinu, který svou kariéru začal desítkou postřílených civilistů.... Ovšem do tohohle příběhu pasuje. Válka na Balkáně tu působí jako hrozivý boj mezi tlupami zločinců, který nejvíc dopadá na bezbranné a nevinné. Režisér, původem Srb, asi viděl svoje a nebál se to ukázat. Je to celé příběh chlapa, který se po dlouhé době rozhodl udělat jednu dobrou věc, která dá možná jeho životu smysl. Líbilo se mi to. /// PS: Kdo proboha vymýšlí ty české názvy? Ten člověk musel vidět maximálně pět prvních minut. Původní (Zachránce) je mnohem výstižnější.(20.9.2015)

• - Scéna, kde vedou civilisty z autobusu, aby je popravili, byla později znovu použita jako flashback ve filmu Za nepřátelskou linií. (StarsFan)

• - Rozpočet filmu byl tak nízký, že na natočení přistání v Africe nebylo dost peněz. Bylo tedy převzato z filmu Outbreak. (StarsFan)

• - Na začátku filmu přechází Joshua Rose (Dennis Quaid) civilně oblečený vozovku a míjí se přitom s vojákem v armádní uniformě, který mu salutuje. Salutování je druh vojenského pozdravu a projev vzdávání úcty vůči nadřízeným, vyšším vojenským hodnostem a funkcím, ale vždy přitom musí být zdravící i zdravený ve vojenské uniformě, výjimkou je pouze hlava státu. (lioncel)