• Bakllazaan
  ***

  ále...furt lepší než to co v televizích jinak dávaj. A ke všemu fantasy seriálu je asi jako prstů na 1 ruce...takže díky aspoň za to málo:)(25.7.2008)

 • JohnCZ
  ***

  Bohužel očekávané se stalo skutečností. Zaklínač očekávání rozhodně nenaplnil, ale na druhou stranu ani nijak výrazně neurazil. Největší chybu vidím v celkové nevýraznosti celé adaptace. Povídky byly vtipné, dojímavé, napínavé a tak celkově poutavé, což seriálu schází. Děj je povětšinou zoufale nevýrazný a kdybych nečetl knihy, nemyslím, že bych u toho vydržel. Avšak jsem to já, člověk, který se zachvěje i při vyslovení názvu a jmen jako Ciri, Nilfgaard, Scoia'tael, Skellige nebo třeba Marigold. Exteriéry musím pochválit - přesně tak jsem si plus mínus představoval prostředí, kde se děj knih odehrává, nicméně kostýmy a interiéry mě hodně zklamaly. Mám pocit, jako kdybych sledoval nějakou starou českou nízkorozpočtovou pohádku, než fantasy. Cintru jsem si vždy představoval jako honosný hrad a v seriálu to spíš vypadá jak Popelčin zámek skřížený s Dráculou. A co? Nepotřebuju vidět přenádhernou animaci, pouze by stačilo kdyby udělali adekvátní interiéry. A hradiště Zaklínačů Kaer Morhen zpracováno jako jeskyně? No wtf? Výběr herců je též dost zoufalý, jelikož nejsou vůbec vystihnuty jednotlivé charaktery. Zebrowski je ovšem jako Geralt z Rivie oproti zbytku hereckého ansáblu vybrán skvěle. Marigold už ale rozhodně není čarokrásný bard a děvkař, ale vypadá spíše jako ochlasta (i když je to jinak dost velkej sympaťák a má svůj zvláštní charakter). Yennefer, vonící po šeříku a angreštu, rozhodně není tak čarokrásná, jak je popisována v knize. Spíše naopak. A to mi neříkejte, že v Polsku nemaj pěkný baby!? Efekty jsou hodně podprůměrné, ale to rozhodně jako výtku neberu - prostě na to nebyly prachy. Každopádně ale když už dělám fantasy seriál, navíc podle takto kultovní předlohy, chtělo by to prostě mnohem, MNOHEM víc. Zaklínač se sice odehrává ve středověku, ale znalosti zdejších lidí v oblasti medicíny, patologie a mnoha dalších věd jsou téměř na úrovni moderní doby, což v seriálu rozhodně vidět není. A je tu hromada dalších věcí, které jsou špatně a nemyslím si, že by byl takový problém je udělat správně. Měl jsem pocit, že tvůrci seriálu viděli předlohu z hodně velké dálky a absolutně nedokázali pochopit a následně zobrazit pointu. Což je strašná škoda. Bohužel. Pokud ale přehlédnou nepodařenou adaptaci, je to dost dobře koukatelné fantasy. /edit: Po shlédnutí zbytku epizod zvyšuji na 3*. Kvalita se o kus zvýšila, ale tu třetí hvězdu uděluji hlavně za krásnou Marigoldovu baladu "Zapachnialo powiewem jesenia" v jedné z posledních dílů.(5.6.2012)

 • DaViD´82
  **

  Ále, ále, páni tvůrci, že vy jste nám o Sapkowského předlohu ni koutkem oka nezavadili, že? Seriálová podoba je lepší té filmové v tom ohledu, že již nepůsobí jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Ke kladům lze řadit pár povedených scén, Zebrowskiho v hlavní úloze a hudební složku. A k záporům? Inu, vše ostatní. Darmo mluvit.(29.10.2007)

 • AngelAngie
  **

  Knihu jsem nečetla a ani číst nebudu, seriál mě nebavil a bohužel díky mé neznalosti předlohy ani nic neříkal ..(29.11.2008)

 • Galadriel
  ***

  Seriál byl dobrý až tak do poloviny, pak začali tvůrci doslova ždímat příběh z ničeho. Přitom předloha je tak neskutečně nosná, že v tom vidím vyloženě zahozenou šanci. S tím rozpočtem, který na to Poláci očividně měli, by se dali dělat mnohem větší divy i v rámci televizní produkce. Geralt Michala Zebrowskeho je výborný, démonický aprostě přesně takový, jakého jsem si ho při čtení Sapkowského představovala. Zbytek hereckého obsazení je průměrný, exteriéry jsou pěkné, hudba výborná (kromě instrumentálek vydatně podporovaných sborovým zpěvem je soundtrack prostřídaný s Marigoldovými písněmi v polštině - nečekaně dobře se ten jazyk poslouchá), ale výsledek prostě nevypadá tak, jak bychom čekali od takového středoevropského fantasy kultu. Lidem, kteří Zaklínače nečetli navíc seriál podle mě neřekne vůbec nic.(22.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace