• El Pistolero

6/10. Jako fanoušek Sapkowského předlohy jsem šel do seriálového „Zaklínače“ i přesto, že se na něj hodně plive. Odteď už můžu tvrdit, že ne zcela právem. Možnosti polské televize jsou značně omezené, není to žádná HBO, nicméně fantasy stvořila, dá se říci, plnokrevnou. Nebudu řešit digitální zpracování některých monster, které bych přirovnal k pokusům některých českých štědrovečerních pohádek z posledních let. Co totiž stojí za pochvalu, je atmosféra, výprava, hudba a především Zebrowski coby Geralt z Rivie, který je tak dokonalý, že si v této úloze skoro nedovedu představit jiného herce.(19.12.2014)

• playboxguest

Jsem fanynkou herní série a ta je dech beroucí a vůbec mi obrátila naruby několik měsíců života, seriál jsem ale vydržela jen do šestého dílu a dál už nemůžu, protože se obávám, že bych zapomněla dýchat čistě z nudy. Až se budu chtít zase muchlovat s Geraltem, počkám si raději na třetí hru. 40%(13.8.2013)

• paascha

Vysvětlení je stejné, jako u filmu, jen ještě hvězda dolů, protože je to dlouhé, příliš dlouhé na takový shit(7.5.2010)

Od bckoveho fantasy polske produkce bych nikdy nic moc necekal a nejspis bych se k tomu ani nedokopal nebyt externich vlivu. Nakonec to ale docela stalo za to. Prave i diky polske produkci to bylo znacne unikatni a specificke, ne vzdy v pozitivnim smyslu, ale kazdy unikatni a originalni prvek se ceni. Hvezdou cele serie je jednoznacne Michal Zebrowski, ktery byl jako zaklinac excelentni, bile vlasy, cerne oci a totalni flegmaticnost, vyborny hrdina. Bohuzel byl sam a ostatni protagonisti byli prevazne odpadniho materialu. Zajimave bylo prostredi, ktere nepusobilo vubec fantasy ala LOTR, ale spis jako realisticky stredovek, externi lokace byly znacne CR-style. Serial ma pomerne pomaly rozjezd, kdy sice chvilku zabavi vycvik zaklinacu, jinak je ale nutne se do serialu nekolik dilu pomalu dostavat. Zhruba od 5teho dilu se to ale zacne rozjizdet a ziskavat na konceptu, to ale bohuzel nevydrzi az do konce a poslednich par dilu je pomerne vlaznym dojezdem. Na zaver bych jeste vypichnul zajimavou hudbu. 6/10(26.4.2008)

• Phobia

Ne, ne a NE! Mám ráda knihy o zaklínači Geraltovi, povídkovou část vyloženě zbožňuju. Ovšem tenhle polský seriál... je to jako by si filmaři těmi skvělými knihami vytřeli anus:-(. Michal Zebrowski se snaží a výprava nevypadá vůbec špatně (za to ta jedna hvězdička), jinak je tenhle seriál i z něj sestříhaný film nehorázná sra*ka - a to už se radši ani nebudu zmiňovat o neuvěřitelně trapných nestvůrách, co nemají v 21. století co pohledávat ani na TV obrazovkách, natož v kině - lepší by dokázala vyrobit snad i moje desetiletá neteř :-(((. 25%(2.12.2008)