Velmi pěkná fantasy. Krásné vyprávění Geralta z Rivie ( Bílý Vlk, Gwynbleidd), který se živí zabíjením netvorů a nestvůr, kteří ohrožují lidi. Na své pouti se ovšem setkává i s netvory, kteří mají lidskou podobu. Za všech okolností nestranný, jen tak bezdůvodně se nežene do žádného boje. Je to bělovlasý bojovník ve světě, kde vládne bezpráví, vraždy a znásilnění. Jediné právo je tady právo meče. To Geralt zná moc dobře, od mala byl vychováván v Kaer Morhenu spolu s ostatními mladými chlapci, kteří byli určeni, jako děti předurčení. Jeho mentorem byl jeden z nejstarších zaklínačů, Vesemir. Můžeme se tak setkat se slavným bardem Marigoldem, slavnou a překrásnou čarodejnicí Yennefer a s dalšími postavami fantasy světa. Seriál je daleko rozsáhlejší než stejnojmenný celovečerní film. Celým příběhem nás provází nesmírně krásná hudba, asi jeden z nejlepších soundtracků co jsem kdy slyšel. Do karet Zaklínače hrají také krásné, rozmanité prostředí i zajímavé postavy.(6.9.2007)

Dobře se mi na tento polský seriál dívalo, i když na jeden díl jsem koukala třeba až za dva týdny. Gerald byl hercem Michalem Zebrovskim zahrán skvěle i ostatní postavy jsem si oblíbila. Není to sto procent, ale je to slušně zpracovaný seriál bez nějakého kliše a podobných věcí, co jinak preferuji...(4.3.2016)

Za dávných časů, kdy domácnostem vládly televize. Za časů, kdy televizím vládly legendy jako Herkules a Xena. za časů kdy byl ještě daleko LotR a GoT. Jsem jednoho večera učinil rozhodnutí. To rozhodnutí bylo se odvážit a v tom věku udělat nemožné. Chvíli se zastavit a z CT2 ihned nepřepnout. A dostalo se mi velké odměny. Nadávky, krev, prsa!!! Zaklínač v tý době nabízel mnohem dospělejší pohled na svět fantasy. ....Když jsem se po letech k Zaklínačovi vrátil sám jsem se nestačil divit. Bavil mě minimálně podobně jako kdysi. Což přiznejme si není pravidlo. Fantasy mám rád a i když některý díly seriálu nudí, tak to vynahradí slušná zábava jindy. Navíc je příjemná změna, když odpadá taková ta velkolepost. S tím souvisí i pochvala prostředí, ve kterým je to celý natočený. další silná součást je i hudba. 90 procent za velmi dobrou zábavu ve fantasy žánru. EDIT: 28.3.2014 Po sjetí všech dílů v naprostém klidu a během tří dnů, přidávám pátou hvězdu.(20.1.2014)

Jsem příznivcem spíš ságy o Zaklínači než jeho povídek. Mimo to mohl být tenhle seriál natočen podstatně lépe (některé scény s trpaslíky nebo bojové scény byli opravdu k popukán) ale jinak slušně natočené. Lepší trojka.(15.8.2008)

Celkově parádní dílo. Určitě mohlo být lepší a více těžit z knižní předlohy, ale i tak klobouk dolů před poláky. Obecně fantasy moc nemusím, ale ze Zaklínače jsem byl nadšen hned od začátku.(5.5.2012)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)