• klerik

Celkom sa divím takým dobrým hodnoteniam. Seriál má síce svoje čaro - mrzutý hrdina, obnažené ženy, pekná krajina a hudba... ale ostatná technická stránka je katastrofa. Prvá scéna, ktoru začína seriál (ale je súčasťou neskoršieho dielu) ja tak zle natočená, že by si to všimol aj Uwe Boll... O to viac som bol prekvapený, že režisér Marek Brodski má občas dobré nápady - hlavne vtedy, ked tam nemá žiadnu latexovú ani počítačovú potvoru, a šikovnými zábermi a pohybmi kamery vie navodiť atmosféru súboja aj napätia. ALE keď ide o priamy boj alebo využívanie atráp, je to omnoho(!) horšie. Digitálny drak ma slušne rozosmial, spomalené zábery a prechody kamery ma zhnusili... Nevyužitá príležitosť...(27.9.2007)

Pro mě jako fandu Zaklínačské ságy je to dar z nebes a jsem rád, že se do něčeho takového v Polsku pustili i když se to ne zcela ve všech aspektech povedlo. Seriálová náplň je trošku jinde, než je knižní předloha, přesto splnil seriál mé očekávání a vykreslení všech postav se povedlo k mé plné spokojenosti.(31.7.2012)

• flanker.27

Budiž předem řečeno, že Sapkowskiho ságu o Zaklínači až na prvních pár povídek nemám rád. Ciri je nejotravnější literární postava, s jakou jsem se setkal, kromě toho přesně zapadá do škatule, kterou paroduje Pratchett v Lehkém fantastičnu ("sen zájemců o speciální druh sexuálních magazínů"). Ovšem filmová (a seriálová) verze si z předlohy moc nebere, takže se dá docela dobře hodnotit samostatně. Což na druhou stranu neznamená, že je lepší. Ba naopak. Na jednu stranu bych mohl ocenit užívání spíše reálného prostředí než kulis a počítačových efektů, jenže celková úroveň působí poloamatérsky. Děj je velmi chabý a vůbec, ale vůbec mi nesedí šerm inspirující se v asijských stylech. Jen ztráta času.(20.4.2011)

O něčem úplně jiném než předloha, ale celkem se to podařilo. Je znát nic moc rozpočet, ale vzhledem k tomu, jaký fantasy seriály se obvykle produkujou...(11.2.2008)

Seriál, na jehož další díl jsem se vždycky nesmírně těšil. Největšími klady jsou Michal Zebrowski (proč kruci ještě není v Hollywoodu?), skvělá hudba a vkusně vybrané exteriéry. Příběh byl v prvních dílech opravdu dobrý a Zaklínači jsem neměl co vytknout (úžasně atmosférický díl s ďáblem v poli si pamatuji dodnes skoro celý) - pak ale Polákům začal trochu docházet dech, což napravili až asi v posledních dvou částech.Co dodat: Kouzelně mystický nádech to má, Sapkowského v tom čtenáři předlohy také poznají, ale prostě... Mohlo být ještě lepší. Tři a půl zakrouhleno hore i díky kočce Yennefer.__P.S. Dabing se vcelku povedl - Geralta si bez hlasu Jakuba Saice představit nedovedu.(5.6.2010)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)