• M.a.t.t.

Charizmatický hlavný hrdina, občas malebné exteriéry a vydarená hudobná stránka sú v kontraste so všetkým ostatným. Autorom ku cti aspoň slúži, že slabé triky používajú len keď je to nevyhnutné. Výprava ale pokrivkáva a nedostatok prostriedkov cítiť na každom kroku (Kaer Morhen ako skalnatá oblasť s jaskyňou, elfovia takmer na nerozoznanie od ľudí) a a bojová choreografia pôsobí ako zabiják aj kúska atmosféry. Dej sa snaží inšpirovať konkrétnymi príbehmi, pravidelne v ňom preblesknú vydarené scény, či dialógy, poteší aj absencia cenzúry. Lenže ako celok to skrátka úplne nefunguje. Ani zaklínačská mytológia nie je adekvátne vysvetlená a prináša nie vždy logické zmeny. Nie je divu, že sa od projektu dištancoval aj sám Sapkowski. Ľudí, ktorí prišli do kontaktu so svetom Zaklínača však seriál môže osloviť. Akurát mi nie je príliš jasné, čím môže osloviť väčšinu tých, ktorí s ním do kontaktu neprišli a prečo by ho mali brať viac ako len tuctové televízne fantasy.(23.7.2014)

Celkově parádní dílo. Určitě mohlo být lepší a více těžit z knižní předlohy, ale i tak klobouk dolů před poláky. Obecně fantasy moc nemusím, ale ze Zaklínače jsem byl nadšen hned od začátku.(5.5.2012)

Naštěstí mne neodradilo pár prvních dílů a stihl jsem si paralelně přečíst i knižní předlohu, která byla neskutečně svěží a obsažná, což se nedá říci o pokulhávajícím seriálu. Nicméně je to na Polsko velice solidní dílo a Michal Zebrowski byl naprosto přesným ztělesněním knižního Geralta. Ač se to možná zdá neobjektivní, dávám čtyři hvězdy, jelikož jsem se na každý další díl opravdu těšil a to se mi nestává u špatných seriálů. 75%(9.2.2011)

Kašlu na to, že to občas vypadá divně a příšery působí jak plyšový hračky. Pořád je to nejlepší seriál o zaklínači, kterej je =))(25.2.2011)

• Phobia

Ne, ne a NE! Mám ráda knihy o zaklínači Geraltovi, povídkovou část vyloženě zbožňuju. Ovšem tenhle polský seriál... je to jako by si filmaři těmi skvělými knihami vytřeli anus:-(. Michal Zebrowski se snaží a výprava nevypadá vůbec špatně (za to ta jedna hvězdička), jinak je tenhle seriál i z něj sestříhaný film nehorázná sra*ka - a to už se radši ani nebudu zmiňovat o neuvěřitelně trapných nestvůrách, co nemají v 21. století co pohledávat ani na TV obrazovkách, natož v kině - lepší by dokázala vyrobit snad i moje desetiletá neteř :-(((. 25%(2.12.2008)