Polská fantasy? Proč ne? Není to žádná pompa, žádný propracovaný okrášlený trhák, ale já jsem se u sledování tohoto seriálu pobavil a odpočinul. Rukopis tvorby východní části Evropy je přívětivý a neubírá na zajímavosti. Líbí se mi i pěkně ztvárněná postava hlavního hrdiny a herci Michalu Zebrowskému vyloženě sedí. Seriál je sice trikově slabý a opírá se spíš o starou školu efektů, jenž někdy působí komicky, ale proč nepřijmout tuto zajímavou změnu.(9.12.2011)

Celkově parádní dílo. Určitě mohlo být lepší a více těžit z knižní předlohy, ale i tak klobouk dolů před poláky. Obecně fantasy moc nemusím, ale ze Zaklínače jsem byl nadšen hned od začátku.(5.5.2012)

Série Andrzeje Sapkowskiho, Zaklínač, je samo o sobě dost dobré fantasy dílo a i když fanoušci předlohy tento seriál odsuzují (dokonce i sám Sapkowski přiznal, že Brodzkiho dílo je nekvalitní), mě osobně se zalíbil. Hlavní hrdina, zaklínač Geralt z Rivie, je typ hrdiny, jenž si nebere žádné servítky, a tento charakter postavy se podařilo Michału Żebrowskimu ztvárnit dokonale. Seriál má sice vady v ději (ten, kdo nečetl knihy, bude někdy tápat), celkově je to však slušná podívaná. Možná by mohl být více krvavější a rozvinuťejší, ale jinak ok. Hudba je super, Marigold mi ale nesedí. Takový zákusek po knihách a před hrami. P.S. Film nehodnotím, je to pouze sestříhaný seriál a upřímně je na hovno.(11.11.2012)

• Květula

Kdybych neznala knižní předlohu, asi bych byla tímto fantasy seriálem nadšená. Takhle ovšem hluboké zklamání...:((15.1.2007)

Takhle vysoko hodnotím především z úcty k výborné předloze. Takového mateoriálu přišlo vniveč... Škoda, převeliká škoda. Ale pana Zebrowskeho si budu více všímat, držel-li někdo tento počin nad vodou, byl to právě on - v kombinaci s vynikající hudbou, nutno dodat.(6.6.2010)

• - Oproti knižní předloze lze najít ve filmu několik odlišností. Například postava Marigolda je v knize štihlý a hbitý svůdce. Vesemir (Jerzy Nowak), vůdce zaklínačů a jejich mistr, je v knižním a hernín zpracováním popisován jako dlouhovlasý starý muž. V seriálu je však skoro plešatý. (Chibs)

• - Seriál vznikl podle uspěšné knižní ságy „Zaklínač“ od polského autora Anorzeje Sapkovského. Celá knižní série čítá celkem 7 vydání. (Chibs)