“Co je?“ – "Večeře.“ – "No jo, jenom dostříkám.“ – "Umyj si potom ruce." Väčšina divákov si vydarených (mne osobne sa páčia čoraz viac a hoci majú k dokonalosti ďaleko, asi ich čaká budúcnosť vianočných televíznych odrhovačiek) SNOWBOARĎÁKOV pozrie z troch dôvodov. Prvý: nahá Lucia Vondráčková. Druhý: budú sa chcieť na vlastné oči presvedčiť, ako sa dokázali Česi (ne)vyrovnať americkým tínedžerským komédiám v čele sé sériou PRCI, PRCI, PRCIČKY. Tretí: sex. Takže. Prvý: áno, je tu jedna pekná scéna so saunou a Luckou. Druhý: dokázali (mama jedného z hrdinov si v úvodnej štvrťhodinke prejde peklom). Tretí: o sex ide v prvom rade. Takže resumé: prekvapivo sympatické, s krásnou horskou zasneženou výpravou, fajn ústrednou pesničkou Dana Bártu a vynikajúcimi hláškami („Si povídejte s veverkami.“; „Ať si trhne rovnátkama.“; „Být váma tak s tim moc nepočítáme, jedeme je totiž VOŠUKAT.“; „Odtěd mi budete říkat pane.“) a dialógmi („Napovídala mímo fotrovi, že tady fetuju.“ – „Co je to za blbost, to ti dosvědčím, že nefetuješ!“ – „No jo, jenomže ty prí fetuješ taky.“). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/165908/Snowboardaci-60.html(15.11.2005)

• AngelAngie

Za Martinu Klírovou...(20.5.2008)

Palec nahoru. Na naše poměry vskutku povedený a svižný teenagerský film. Charismatické duo Kotek & Mádl. Tři (možná dokonce čtyři) neodolatelně krásné holky. Langmajer. Parádní pop rocková písnička. Dokonalá iluze bezstarostného mládí... Po všech těch náročných, případně křečovitě socialistických, a pohříchu nepříliš veselých sondách do života mládežníků, jaké u nás vznikaly za komančů, je tohle jednoduše příjemná změna. Možná trochu chtěná, místy maličko křečovitá, ale změna, jakou (protentokrát) určitě mohu. Řek bych, že se na to ještě někdy (tajně) podívám znova. A rád.(26.8.2007)

Od puberťáků pro puberťáky. Občas vtip, tragickej střih, ale nějak proti tomu nic nemám. Teda až na Kotka, kterej má opravdu přiléhavý jméno.(11.10.2005)

Období vzdoru, kdy jsem na Janáka kontroval Antonionim, mě už přešlo. S chladnou hlavou mně nedělá problém uznat, že tento film má své publikum a není zase tak hloupý, jak se mi mohlo zdát. Ale na Antonioniho pořád nemá.(29.5.2005)