Při propírání skrz veškerá média ztratila tahle pohodová komedie velkou část svého kouzla, ale Janákovi už nikdy nikdo nevezme, že tehdy v pravý čas trefil do černého. Vlna, která které přišla po zimním bláznění, za sebou bohužel nechala poněkud hořkou pachuť a několikanásobná divácké škody, ale první sázka na buddy-chemii Kotka s Mádlem naštěstí jako jediná funguje dodnes.(11.6.2006)

Vůči tomuto filmu jsem měl před shlednutím určité předsudky. Když jsem se na něj ale podíval, tak mě velice bavil. Kotek & Mádl zde jsou poprve a naposled skutečně vtipní, legrační scénky také stojí za to. Tak proč se na to koukat tak profesorsky, na slušné 3 hvězdy to určitě má! :-)(8.10.2008)

• Marius

Jo, ty krávo , tak tenhle filmeček je vopravdu hustej. Je to o dvou typanech co sice jezdí na prknech jako paka ale nakonec zbali takový štěrbiny že bys jen čuměl. Hmno ak má byť toto štýl humoru mladej generácie tak dovi . Už nie som teen takže mu asi dosť nerozumiem. Na dievčatá sa síce pozerá dobre ale chcelo by to nápaditejší scenár zo sekcie "real life". Za pozornosť stojí hudba (až na to že jeden song brutálne vykráda Tomayasu Hotei - Battle without honor or humanity a pesnička On my head je na najlepšej ceste byť druhým najotravnejším filmovým songom po Vode čo ma drží nad vodou). Ak tu niekto hral tak Langmajer a Ester, ktorá (snáď mi to tie tri mladé šušky prepáčia) je pre mňa najpríťažlivejšou, najprotivnejšou a najlepšie zahranou postavou. STŘÍKEJ !!!!! 3/10(10.3.2005)

Ten film byl vlastně překvapení, navíc se dal omluvit vzhledem ke své amatérskosti, neohrabnosti a zápalu. Televizní seriál už je ale nesnesitelný, "pokračování" Rafťáci už svou nabubřelostí, profesionálností a tlačením na pilu úplně bolí. Janák ale má dar udělat některé pěkné slapstickové a screwball scénky.(25.4.2006)

Pamatuju, že jsem na to svého času instinktivně zavlekl partu kámošů ještě předtím, než kolem toho začalo to haló. Sympaticky lehkonohé, přirozené a ultrapohodové, nevadící prvoplánovitostí, obehraností (i když by hrdinové nemuseli padat v každém druhém záběru) a bezradně působící zkratkovitostí, právě naopak. Janák odvedl kurevsky dobrou práci od perfektního castingu (dokonale si sedící dvojka Kotek/Mádl, spolehlivý Langoš, snová Klírová, sexy Seidlová, do roztomilých rozpaků opakovaně uváděná MILF Freimanová a nadržená rašple s nezapomenutelným smíchem Tomicová), přes supersvěží soundtrack až po efektní kameru a přesnou režii se skvělým timingem mnoha fórků. Škoda, že dál už se Janák jen rozmělňoval.(27.12.2004)

• - Ve scéně, kdy Randy (Vojtěch Kotek) dává holkám babysiting do pokoje a na poslední chvíli ho stačí hodit na skříň, je vidět, že vysílačka leží. Když ji pak  holky objeví a sundávají ze skříně, vysílačka je postavena anténou nahoru. (JONYT)

• - Volně podle filmu vznikla i stejnojmenná kniha Miroslavy Besserové. (imro)

• - Když Jáchym (Jiří Mádl) a Randy (Vojta Kotek) nastupují do taxi, tak otvírají kufr u Octavia Combi, ale když odjíždějí, je z auta sedan. (baly10)