• Djkoma

Už odzačátku je vidět lehká snaha o amerčinost. Od začátku dokonce je to shluk trapasů a chvílemi vtipných dialogů. Bohuižel těch vtipných je jen pár. Některé scény, které přijdu pubertákovi okolo 15nácti velmi vtipné, jsou naprosto nudné, ohrané a trapné. Herci jsou mladí, ale nezajímavý. Vojtěch Kotek se snaží navázat na své Štěstí z pojištovny a na svou tvářičku láká všechny dívky. 2* jsou za občasné usměvavé scény, které však tento film nemohou zachránit.(27.11.2004)

Je ot patřičně plytké, samoúčelné a frikulínovité, leč až mě udivilo, že mě to celkem bavilo. Scénář se slušně trefil do hovorové češtiny a neologismů, Janák dokázal film v rámci možností moderně slepit, hlavní herečtí představitelé zase dost uvolněně zahráli a souboj s matadory stříbrného plátna zvládají se štítem. Kvalitní je i převážně Chyškův soundtrack no a samozřejmě pánská část ocení jisté prasečinkami zavánějící scénky, v nichž se lze pokochat jemnou estetikou těla Barbory Seidlové a Martiny Klírové... Zdá se vám to pubertální? No fajn, tak proto ty tři hvězdičky.(1.1.2006)

Český Lev 2 nominace: Hudba, Střih(7.3.2005)

• brit84

Do teď jsem to nikdy neviděl celý a měl jsem pocit, že se na to dá docela slušně koukat. Včerejšek mě ale vyvedl ze zažitého omylu. Trapný scénky a vtipy, kterých je film plnej, začnou lézt krkem hned, jak se v ději zopakují podruhé. Tedy hned od začátku. Jako jediný pozitivum shledávám držky Mádla, protože je to jeho parketa a vlastně je mně jako herec docela sympatickej. Narozdíl od Kotka...(30.12.2011)

U českého filmu jsem se takhle nenasmál už pěknejch pár let. Skvělý dialogy, konečně přirozený, ale snadno citovatelný hlášky podávaný výbornejma (a znovu zdůrazňuji přirozenejma) hercema, k tomu supr gagy. Padlo pár záchvatů smíchu, za což má u mě trio Janák - Kotek - Mádl hodně kladnejch bodů. Navíc Janák narozdíl od svých ssoukmenovců pochopil, že aby se na film dalo koukat a aby vypadal trochu moderně, není od věci (a navíc to je dost jednoduchý a účinný postup) stříhat častěji než jednou za čtvrt minuty a přitom hustit do repráků slušnou hudbu. V záplavě tak vtipných míst dvakrát škoda hlušiny a nudnější vaty (většina pasáží na prknech, obzvlášť při výuce), občasné rozbředlosti a kurevsky-velké-nelogičnosti scénáře (např. dodávkou přejetá prkna). Ale bavil jsem se fajnově, zasmál, držel palce Jáchymovi, aby smočil a k tomu litoval těch několika nedostatků, které zabránily tomu, aby u nás vznikla komedie formátu Sexbomby od vedle. 67,4%. Jen tak dál, Kájo :-)(6.11.2004)