Už dlouho jsem neviděl lepší film ze současnosti.(1.3.2004)

Zajímavý pohled na věc,která se může (i v jiné podobě) stát komukoliv. Nějak jsem se nesetkala v reálu s takovou situací a dost mě to nutilo přemýšlet co by ? Kdyby? Jak bych se k tomu postavila a z které strany ? Oběť automaticky -ale nikdy mě nějak nenapadlo, že vlastně trpí i další nevinní -kteří jsou pro dost lidí vlastně vinni...(15.2.2009)

Film s velmi slušným potenciálem, který, ač nebyl využit v té největší míře, dokázal dané téma obsáhnout velmi kvalitně. Film staví především na výborném hereckém obsazení, jasně vede Igor Bareš a také Barbora Seidlová, ač na scéně nepobude příliš dlouho. Na české poměry rozhodně vydařený počin, který mě jen utvrdil v tom, že podobné malé, neznámé, zapadlé filmy v sobě mají mnohdy větší potenciál a kvality, než nějaké komerční hity měsíce.(15.6.2012)

Velmi příjemné televizní překvapení, které jsem viděl až v roce 2012. Namísto vizuálně bombastického mediálně vděčného trháku, kterým nepochybně vražda spáchaná mladistvým je (což se ostatně v náznacích opakuje i v průběhu děje), se tvůrci uchýlili k civilnější formě a vydali se cestou vyobrazení dopadů šokující proměny "slušného kluka z prosté rodiny" a jeho činu na jeho rodinu, a taky na různé reakce širšího okolí... a samozřejmě i rodičů oběti. Minimálně ucházející herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích podle - troufám si na základě osobních zkušeností s kriminalitou mládeže soudit - realistického scénáře skládají dohromady něco, co lze označit za přesný opak šokujících bulvárních omylů jako bylo třeba Svědomí Denisy Klánové. Nemám důvod dát míň než 80% a velmi by mě potěšilo, kdybych se jednou dočkal něčeho podobného v producentsky patřičně podpořené formě na plátně českého kina. Rozhodně by to mělo větší hodnotu než Kajínek nebo Hranaři.(8.6.2012)

• WANDRWALL

Bareš je herec, co byl objeven jen proto, že je zoufalý nedostatek dobrých herců, takže průměr klesl už tak dolů, že Bareš hraje a hraje, i když moc dobře ví, že to neumí. Za to si zaslouží uznání. A jak to neumí, tak rád holduje alkoholu a vydělává si na něj skoro poctivě.(29.3.2011)