• WANDRWALL

Bareš je herec, co byl objeven jen proto, že je zoufalý nedostatek dobrých herců, takže průměr klesl už tak dolů, že Bareš hraje a hraje, i když moc dobře ví, že to neumí. Za to si zaslouží uznání. A jak to neumí, tak rád holduje alkoholu a vydělává si na něj skoro poctivě.(29.3.2011)

Sedemnásť ročný mladík si nájde svoju prvú lásku. Bezhlavo sa do nej zamiluje. Neznesie jej odmietnutie a v návale zlosti spácha brutálnu vraždu. Tento čin silne zasiahne jeho rodičov i jeho tehotnú staršiu sestru. Ich jednoduchý a šťastný život sa behom okamihu zmení. Tvrdo na nich dopadnú následky strašného činnu ich syna, z ktorého sa stal opvrhnutiahodný vrah. A pritom to býval taký slušný, nekonfliktný, inteligentný "Hodný chlapec". ****(8.8.2016)

Jako odraz v zrcadle se nám zde zobrazuje lehce dojemný příběh na první pohled normálně fungující rodiny, jejíž hlavní síly se upínají na nadějného zástupce rodu. Ne vše je jak se zdá a i v tom nejdokonalejším rodinném kruhu se vyskytnou problémy. Chlapec se nešťastně zamiluje a tropí hlouposti, nechodí do školy, bojkotuje přemíru péče, kterou mu rodiče vynakládají. Jeho pocity a dojmy jsou v neustálém zmatku, je ve stádiu dospívání, hormony se bouří. Láska je láska, on neunese rozchod s Monikou a zavraždí ji. V momentě se rozjede nekonečné kolo problémů, potyček a výčitek. Ideje se bortí a ve hře je pevnost rodinných pout, které musí odolat náporu médií a hlavně společnosti, která je tak krutá a my můžeme sledovat, jak se k nim otáčí zády. Musí čelit neustálým útokům ze strany sousedů, přecházet pozorování skrz prsty. V éteru je spousta nevyřčených otázek, na které se oba rodiče snaží najít odpovědi.. Jak selhali v roli rodičovské? Snad nedostatečná komunikace, snad nadbytečná péče... Další televizní film, díky němuž jsem nelitovala jeho zhlédnutí. Abych se však přiznala, nevyvolal ve mně nějaké hlubší emoce, ale za příjemný filmový zážitek ho rozhodně považuji. Dobré herecké obsazení, udělal na mne dobrý dojem a jako dobrý ho i hodnotím.(20.4.2008)

Velmi zajímavá studie o tom, co dokáže taková situace udělat se spořádanou rodinou, která si až do osudného dne žila celkem normálním a obyčejným životem bez velkých problémů. Pak se něco zlomilo a rodina se rozložila. Nechtěla bych nikdy zažít to, co prožívala ta rodina. Mohlo to být ještě trošku více vyhrocené. Prostor pro to tam byl.(4.6.2012)

Moje babička říká: "Malý děti - malý starosti, velký děti - VELKÝ starosti." A tohle byla tedy pořádná nálož.....(20.4.2008)