O chytrém šachovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1983, 49 min

• Amper01

Možná lehce nadprůměrná pohádka, nicméně jak ji lze pustit dětem s onou striptérkou? Třeba to ještě nevnímají, přece to díky takovým nenápadným podsouváním už v raném věku pojmou za něco normálního a...(25.6.2012)

• Stejšn

Taková "sesterská" pohádka k podobným Rozsudkům soudce Ooky (1988).(7.10.2009)

Perfektní pohádečka na moje nedělní dopoledne. Brňany mám rád. Ne že by tu zahráli něco výjimečného, ale je to určeno dětem a mi. Mohu doporučit a jen si povzdechnout, že by měla být pravda.(27.3.2016)

"Ale můj pane, copak by šašek mohl být vezírem ??" - "Je to lepší, než když je vezír šaškem.." Jak se mladej Jůdžín Sokolovský pokoušel neoběsit na rádoby arabským husím provázku.. Ve své podstatě velmi dobré..(29.10.2016)

Arabská pohádka o moudrém vladaři, který dokáže s pomocí svého Šprýmaře napravovat příkoří páchaných na prostých poddaných. Brněnská televize natočila zase jednu z cizokrajných pohádek a svůj pohled tentokrát zaměřila na blízký východ. Příběh nemá moc šťávy, jde o tři kratičké povídky, kterak moudrý vládce na podvodníky přišel. Příjemné je ale obsazení, kterému samozřejmě dominují jihomoravští herci v čele s uspořádaným a civilním Donutilem. Lepší průměr.(30.10.2016)