Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

Místy nuda, místy sranda, místy zas lehčí znechucení, ale jako celek relativně dobře fungující vtípek s pár dobrejma,až geniálníma scénama (idiot ze stájí), ale je fakt, že konci už začnou povážlivě nudit obě části, jak ta vypravovaná, tak ta vypravěčova a zbude tak jenom krátká tv povídka, se zajímavým námětem a pár nápady.(7.4.2013)

Moc pěkný, roztomilý a příjemně erotický. Nicméně že je to v podstatě kravina, o tom žádná...(6.1.2009)

Občas mě ještě překvapí, co všechno se nenajde v archivech České televize. Erotická komedie z doby před francouzskou revolucí je správně lechtivá i rafinovaně nápaditá. Markýz de Sade by měl radost.(24.2.2015)

Tak jsem se těšil na scénu, kde si to Ďásková rozdává s koněm, a místo toho jsem se dočkal jenom záběru na Krause, jak při pohledu na to zavírá oči. Fakt zase příště dám na zdejší moralisty. Jinak je to zábavná historka o pár menších úchylkách, což je paradoxně této povídce na škodu - kdyby to bylo míněno vážně, perverzity by se pomalu stupňovaly až dekadentnímu finále a byla by to lahůdka, ale jelikož je celá ta historka vlastně míněna jako zfilmovaný vtip, dost jí ubližuje neschopnost gradace a opakující se motivy, které ale nejsou natolik zábavné, aby nezačaly unavovat. Škoda, s tímhle obsazením bych si dokázal představit zfilmovaného markýze de Sade par excellence. O chlup až dva (vy víte jaké) víc podivností a perverzit - a mohl vzniknout intelektuálský kult. Takhle je to "pouze" stylizovaná a třeskutě zábavná lehce erotická povídka.(4.11.2013)

• dopitak

Z Kavčích hor opravdu nečekaná pecka, porno s koňmi, v hlavní roli Policajtka z předměstí (a úspěšná pornoherečka) Dáša Ďásková. Kdyby to bylo tak vtipné, jak je to nevkusné, hodnocení by se zrcadlilo. Hvězdička Evě Kučerové, která se kvůli takové věci nechala popsat.(18.10.2013)