Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

• gudaulin

Pokud definice pornografie říká, že jde o dílo, které rezignuje na estetické hodnoty a jeho výhradním cílem je vyvolat sexuální vzrušení, pak Dopisy v krajkách se blíží spíš klasické pornografii než kultivované televizní zábavě, snad jen s tím rozdílem, že je tam podstatně méně sexu než bývá v pornografických snímcích zvykem. Dopisy jsou totiž jednoduše nevkusné a v drtivé míře nevtipné. Dagmar Ďásková na víc než účinkování v pornosnímcích herecky nestačí a je to bolestně znát. Pro ostatní herce je to spíš úlet, kde buď přehrávají, nebo jen tak asistují. V prvních minutách jsem při pohledu na bílé zapudrované obličeje měl pocit, že jde o nějakou parodii na duchařské kousky, ale pak už jsem jenom zíral. Chápu, že v uvolněné silvestrovské atmosféře, kde o alkohol nebývá nouze a televize působí spíš jako kulisa, se může tenhle kousek v určité společnosti strefit do nálady, ale já ho bohužel viděl střízlivý a v úplně jiném prostředí. Celkový dojem: 10 %.(4.1.2014)

,,Čím víc hrála netýkavku, tím hůř ji ďábel pálil v zadku!" Opravdu rozkošná povídka tolik připomínající Dekameron. A je tu toho spousta! Dekadentní šlechta, obžerství, stripteas, voyerství, zoofilie, klystýr, kaviár, s/m s pěkným bičováním....prostě rozverný život šlechty s vtipnými poznámkami a pěkným dopisem. Trochu nechápu pobouřené komentáře zneuctěných diváků. Proč se na to proboha dívali! Nojo, porno odsoudí kde kdo, ale rád se podívá každý, že? A největší puritáni ho samozřejmě sjíždějí tajně od rána do večera. Ale tohle není porno, je to příjemné, lechtivé, rozverné, jiskřící....(2.11.2013)

Na české poměry neuvěřitelně lechtivé. "To byste nevěřila, jak pár tahů perem potěší."(25.2.2012)

• WANDRWALL

Prý erotika. Žena s koníkem, to už je asi jen pro náročné ženy.(12.8.2010)

Málem mi vypadly oči ;)(29.4.2010)