poster

Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

 • WANDRWALL
  **

  Prý erotika. Žena s koníkem, to už je asi jen pro náročné ženy.(12.8.2010)

 • Marthos
  *****

  Historicky dosud ne zcela adekvátně a plnoobsažně zpracované téma života evropské šlechty v období novověku má za důsledek, že si jen stěží dokážeme připustit odvrácenou stranu této nepříliš frekventované kapitoly světových dějin. Prostopášnost, opulentnost, smyslnost a erotická fantazie hraničící s často obskurní deviací byla přitom přirozenou a zcela běžnou součástí tehdejšího intimního zákulisí vyšší třídy. Budeme-li vycházet ze slavného Boccacciova Dekameronu, napsaného již v rozmezí let 1348 a 1353, nepřekvapí nás Pozziho autorská povídka ničím novým, na druhé straně ale vytváří více než důstojného nástupce ke Krejčíkovým Hrám lásky šálivým, jež jsou ostatně volnými adaptacemi dvou dekameronských povídek. Šokantnost této vskutku silně dráždivé historky nacházíme nejen v příběhu samotném (jehož středobodem je takřka pornografický obraz pádu nenávistné hraběnky), ale i v nepominutelném faktu, že celý projekt zaštítila a financovala veřejnoprávní stanice, jinak celospolečensky orientovaná spíše na jiná témata a jiný druh diváků. Navzdory předpokládané atraktivitě zobrazovaného úseku dějinné minulosti, zůstávají zatím DOPISY bílou vránou, naznačující zároveň možnost úspěšného prolomení dlouhodobé ignorance. Snad ne nadlouho.(25.12.2010)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Místy nuda, místy sranda, místy zas lehčí znechucení, ale jako celek relativně dobře fungující vtípek s pár dobrejma,až geniálníma scénama (idiot ze stájí), ale je fakt, že konci už začnou povážlivě nudit obě části, jak ta vypravovaná, tak ta vypravěčova a zbude tak jenom krátká tv povídka, se zajímavým námětem a pár nápady.(7.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace