Dopisy v krajkách (TV film)

Erotický / Historický

Česko, 2000, 39 min

Moc pěkný, roztomilý a příjemně erotický. Nicméně že je to v podstatě kravina, o tom žádná...(6.1.2009)

Málem mi vypadly oči ;)(29.4.2010)

• gudaulin

Pokud definice pornografie říká, že jde o dílo, které rezignuje na estetické hodnoty a jeho výhradním cílem je vyvolat sexuální vzrušení, pak Dopisy v krajkách se blíží spíš klasické pornografii než kultivované televizní zábavě, snad jen s tím rozdílem, že je tam podstatně méně sexu než bývá v pornografických snímcích zvykem. Dopisy jsou totiž jednoduše nevkusné a v drtivé míře nevtipné. Dagmar Ďásková na víc než účinkování v pornosnímcích herecky nestačí a je to bolestně znát. Pro ostatní herce je to spíš úlet, kde buď přehrávají, nebo jen tak asistují. V prvních minutách jsem při pohledu na bílé zapudrované obličeje měl pocit, že jde o nějakou parodii na duchařské kousky, ale pak už jsem jenom zíral. Chápu, že v uvolněné silvestrovské atmosféře, kde o alkohol nebývá nouze a televize působí spíš jako kulisa, se může tenhle kousek v určité společnosti strefit do nálady, ale já ho bohužel viděl střízlivý a v úplně jiném prostředí. Celkový dojem: 10 %.(4.1.2014)

Především díky neodolatelnému slovnímu a černému humoru jsou Dopisy v krajkách opravdu podařená záležitost. Jen se na ně nesmí dívat přehnaně prudérní divák, kterého může řada situací přinejmenším rozhodit.(2.1.2014)

Tak jsem se těšil na scénu, kde si to Ďásková rozdává s koněm, a místo toho jsem se dočkal jenom záběru na Krause, jak při pohledu na to zavírá oči. Fakt zase příště dám na zdejší moralisty. Jinak je to zábavná historka o pár menších úchylkách, což je paradoxně této povídce na škodu - kdyby to bylo míněno vážně, perverzity by se pomalu stupňovaly až dekadentnímu finále a byla by to lahůdka, ale jelikož je celá ta historka vlastně míněna jako zfilmovaný vtip, dost jí ubližuje neschopnost gradace a opakující se motivy, které ale nejsou natolik zábavné, aby nezačaly unavovat. Škoda, s tímhle obsazením bych si dokázal představit zfilmovaného markýze de Sade par excellence. O chlup až dva (vy víte jaké) víc podivností a perverzit - a mohl vzniknout intelektuálský kult. Takhle je to "pouze" stylizovaná a třeskutě zábavná lehce erotická povídka.(4.11.2013)