O líném Honzovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1977, 34 min

Pánové Troško, Křístku a ostatní, takhle vypadá pohádka! Bezvadné kulisy a nádherně roztomilý Marek Eben. Opravdové pohlazení po duši, nejen po té dětské.(26.12.2007)

Pohádku o línem Honzovi mám hodně ráda, patří k těm, které bych chtěla vidět znovu.(6.7.2008)

Nejpohádkovější pohádka z mého už velmi dávného dětství. Líný Jenda předvedl extra lenost a diváci se bavili. Chci obnovit tyto pohádky, které nadchly, jak svojí dětinskostí, tak i hereckými výkony.(21.8.2011)

Jako dítě mi přičšla tato pohádka poněkud nevýchovná. Proto jsem ji odsuzoval a odmítal se usmívat nad lenivostí, kterou Honza trpí a máma ho přitom ještě nechá. Později mi to už bylo jedno, protože lidi mají raději peníze než sebevýchovu a výchovu druhých.(10.2.2011)

Kratičká pohádka v nádherných kulisách měla to štěstí, že si v ní zahráli velmi dobří herci.(24.1.2013)

• - Poslední filmování Josefa Pehra. (M.B)