poster

O líném Honzovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1977, 34 min

 • codeas
  ****

  Pohádka o tak línem Honzovi, který prones hlášku typu " Tak mi toho draka přiveďte, já ho teda zapíchnu." je v pomyslném žebříčku českých Janů hodně vysoko.(21.3.2005)

 • Snorlax
  ****

  Kratičká pohádka v nádherných kulisách měla to štěstí, že si v ní zahráli velmi dobří herci.(24.1.2013)

 • sud
  *****

  Pánové Troško, Křístku a ostatní, takhle vypadá pohádka! Bezvadné kulisy a nádherně roztomilý Marek Eben. Opravdové pohlazení po duši, nejen po té dětské.(26.12.2007)

 • Karlos80
  ****

  Moje oblíbená TV pohádka (původně jako jedna z mnoha z knihy Nezbedných pohádek od Josefa Lady), také jsem chtěl být jako malý líný Honza, ale bohužel bez práce nejsou koláče... V této pohádce s typickou Ladovskou výpravou (kterou mám už od dětství strašně moc rád), zazní jednak řada původních písniček a líný Honza určitě rozesměje jak děti tak i dospělé. Přestože mu sudičky předpovědí, že zabije draka a dostane princeznu (Jarmila Švehlová) za ženu, je Honza tak líný, že se nechce z pece ani hnout. Což se mu také nedivím.. A tak musí nakonec pan král (Jiří Sovák) draka přitáhnout až do chalupy a Honzu navíc přemlouvat, aby šel na námluvy. To přemlouvání je zde skutečně originální.. To se musí prostě vidět, ale něco naznačil už uživ. codeas.. Eben jako mladý, ať už jako Váleček a nebo tenhle líný Honza byl opravdu výborný. Za 4* je mi jasné že už se takto povedené pohádky už zřejmě nikdy nenatočí. Sami víme proč..(16.4.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Kdo by se namáhal, když se pěkně ve správném pořadí stane všechno, co bylo předpovězeno. Je to osud. Zejména byla velkolepá Ladova myšlenka drakovy sebevraždy, ke které se ubohý plaz rozhodl poté, co viděl princeznu. Po tomto zážitku už ochotně spolupracoval s davem venkovanů na tom, být procpán oknem k Honzovi, aby byl usmrcen jedním rytířským plácnutím naběračkou. V Ladových pohádkách je vždycky spousta vtipných detailů, jako třeba zimní královská koruna s kožíškem. Škoda jen, že ta princezna byla takový nepříjemně se chichotající diblíkovský element.(8.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace