Záskok

• Německo

Hudsucker - Der Große Sprung

Komedie / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 1994, 111 min

Hodně nápadití Coeni, kteří se mě bůhvíproč napoprvé vůbec nelíbili, přitom se jedná o hodně povedenou a promyšlenou taškařici, které pomáhal na svět i Sam Raimi. Tim Robbins představuje možná trošku netradiční volbu, ale své si rozhodně odvedl, stejně jako Paul Newman u kterého jsem se těšil na každou sekundu, kterou si kradl pro sebe. 70%(7.7.2010)

Gilliamovsky poetický kousek s burtonovskou optikou:-) Od Coenů:-)))(2.8.2009)

Tenhle film byl pro mě obrovským překvapením… takovým, které opravdu stojí za komentář. V první řadě musím pochválit skvělou atmosféru která je takovým mixem stylu Tima Burtona a Caprova It's a Wonderful life. Dále brilantní Burwellovu hudbu, vynikající herce a v neposlední řadě scénář, který tvůrci dohnaly až do zajímavé kombinace, směšně- roztomilé absurdity… více takových filmů. 80%(3.11.2013)

+ půl *. Ekonomická pohádka se sympaťákem Robbinsem, emancipovanou krasavicí a zlým magnátem. Joel Coen rulez!(4.12.2003)

Zlatá Palma - výběr(14.2.2006)

• - Ve skutečnosti Hula Hoop a Frisbee vynalezl Richard Knerr se společností Wham-O. (Listeroman)

• - Postava dr. Huga Bronfenbrennera (David Byrd) byla pravděpodobně pojmenována podle známého psychologa Urie Bronfenbrennera. (D3VIL)

• - J.J. Leigh byla obsazena na úkor Winony Ryder a Bridget Fondy. (D3VIL)