Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

Tohle ze nejsou typicti Coeni? Tohle ze je slaba komedie s prumernymi dialogy, bez vtipu a napadu? Od zacatku az do konce to cele naramne slape, porad se na platne neco deje a typicke coenovske zabery, drobne vtipky, komicka gesta a vety tvori typicky genialni mix, na ktery jsme u nich zvykli. Pro me jedna z nejlepsich romantickych komedii vsech dob.(5.9.2004)

Sex jako nástroj k nevěře, důvod k vydírání, důvod k rozvodu. Sex důvod k práci pro soukromého detektiva a hlavně pro právníka..…. Ďábelsky svůdná C.Zeta-Jones a mazaný právník G.Clooney, pro kterého slůvko nemožné je jen další výzvou. Pravda, černýho humoru mohlo být víc, ale zase to má příjemný romantický nádech. Tak trochu jiná romantická komedie….PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ***(4.3.2009)

Normálně bych tomuto filmu dal hvězdičky 3, protože první třičtvrtina filmu se celkem táhne...ale hraje zde půvabná Catherine (jejíž mladou blonďatou verzi máme u nás v Ostravě :), která byla snad stvořena k tomu, aby hrála mrchy...a hraje je skvěle. Jen doufám, že ve skutečném životě taková mrcha není.(11.6.2005)

Spojení bratří Coenů a (ne)tradiční romantické komedie překvapivě funguje výtečně. Především díky ústřední špičkující se dvojici. Nic zde není nezapomenutelné, ale snímek skvěle pobaví. Otázkou zůstává zda "pouze" solidní oddechovka není na tvůrce Coenovic formátu přeci jen poněkud málo...(16.2.2007)

Srdce za ostnatým drátem. Přiléhavější metaforu než braši Coeni nevydoluji. Nesnesitelnou krutost a Spielbergův Terminál spojuje nejen žánr, ultraslavný uznávaný herec dobývajícího waleskou krasavici Catherine a hvězdné miniatury, ale i jakýsi status Popelky v rámci filmografie kultovních tvůrců a hořké plody fanouškovského zklamání. Pro mě je tahle ironická hříčka plná cynických podpásovek a ultrasladkých klišé, které vzápětí spláchne Sípák Joe a schémata rozboří Clooneyho divadelní šaškování, jednou z nejmilejších řehtaček roku 003. Těším se, až se vydám do No Country for Old Men, ještě více na Burn after Reading. Má úcta, pánové. So far soooo good. 90%(9.1.2008)