Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

Svižné, vtipné a inteligentní. Tak jak jsme na to u bratrů Coenových zvyklí. Svým inteligentním a osobitým humorem určitě spíše potěší než naopak. Clooney je dost charizmatický, a neztratí se ani třeba Geoffrey Rush či Billy Bob Thornton.(9.6.2004)

Coenové jdou dolů a ztrácejí smysl pro humor, už nejsou cynicky a osobitě vtipní, ale úplně stejně vtipní jako řada jiných režisérů romantických komedií... Kdybych srovnával s jejich ostatními filmy, šel bych asi s hvězdičkou dolů, pokud ignoruji, že za filmem stojí mé milované bratrské "režijní" duo, je to taková slabší čtyřhvězdičková záležitost... Jen ten geniální vtípek se záměnou levé a pravé ruky se opravdu povedl, díky za něj.(27.4.2004)

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :))(31.5.2004)

Jedna z nejlepších inteligentních komedií všech dob. Geniální scénář, geniální režie, situační černý humor, to vše v právnickém prostředí, kde je humoru obvykle poskrovnu. Prudce elegantní Clooney s vybělenými zuby a dokonale padnoucí kravatou, který postupně ztrácí svou nablýskanou eleganci i ostražitost, když najde soupeře sobě rovného a zároveň životní lásku. Zeta-Jonesová v roli krásné chytré mrchy. Její první manžel Edward Herrmann a jeho mašinka, druhý manžel - B.B.Thornton v roli neodolatelně suchého ropného miliardáře pojídajícího předmanželskou smlouvu. Sladký Jonathan Hadary jako baron von Espy jako svědek i se svým psíkem v soudní síni. T.Aldredge jako přízračný téměř hororový starší partner vypočítávající úspěchy za zvuků Mozartova requiem. Keyes jako Sípák Joe, s nezapomenutelným gagem při záměně antiastmatika a pistole. ... Bravo, Coenové! Trailer: http://www.csfd.cz/film/1608-nesnesitelna-krutost-intolerable-cruelty/videa/(17.2.2009)

Romantickí Coeni? To akoby ste prasaťu dali naspievať štátnu hymnu. Aj keď tento sa zaraďuje k tým normálnejším, myslím, že od kvality to malo dosť ďaleko. Herci boli síce nadpríjemní, no oni komediálnu stránku nezachránia. Scenár aj keď bol trefný a originálny, bol bohapusto nevyužitý. Škoda. 55%.(26.11.2006)