Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

Ano Coenovi natocily uz lepsi filmy, tohle je spis romanticka komedie nez coenovska komedie, ale presto je to v porovnani s jinymi romantickymi komediemi nadprumer. Pro Coeny to je docela netypickej film, takze se nevyhnuli nekterejm skluzum k prumeru, nekolika predvidatelnejm mistum a nekolika klise. Nastesti stale tu je v nekolika scenach poznat naprosto dokonaly coenovsky humor (hlavne scena se sipanim me dostala). Herci hrajou vyborne, Clooney na toho pravnika fakt vypada a je fakt vybornej a Catherine Zeta-Jones je jako vzdy krasna a sympaticka. Potesila me sice mensi, ale presto vyborna role Geoffreyho Rushe a Billyho Boba Thorntona - oba byli skveli. Jak uz je u Coenu zvykem, film je hodne sviznej a podporenej vybornou hudbou. Mozna, ze tech 5* je trochu prehnanejch, jak uz jsem rek Coenovi natocily lepsi filmy, ale myslim si, ze i presto si je zaslouzi.(6.5.2005)

Sex jako nástroj k nevěře, důvod k vydírání, důvod k rozvodu. Sex důvod k práci pro soukromého detektiva a hlavně pro právníka..…. Ďábelsky svůdná C.Zeta-Jones a mazaný právník G.Clooney, pro kterého slůvko nemožné je jen další výzvou. Pravda, černýho humoru mohlo být víc, ale zase to má příjemný romantický nádech. Tak trochu jiná romantická komedie….PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ***(4.3.2009)

Celkem příjemná romantická komedie(5.2.2005)

• ripo

WTF ?!?! Mám sa smiať ? Mám plakať ? Ja neviem ...!!!!(18.6.2007)

Právnické kličky ještě nikdy nebyly tak šarmantní, nápadité a v neposlední řadě vtipné. 70%(19.9.2009)