Nesnesitelná krutost

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

• EdaS

Nepřišlo mi to bohužel vůbec vtipné, zasmál jsem se cca. třikrát. Těžko cokoliv zachrání snaživí herci, překrásná kamera atd. Coenovi by se měli zase zaměřit na temnější a drsnější žánry, tam jim to rozhodně svědčí líp!(15.11.2005)

Bingo!!! Zas po nějaké době velmi příjemná americká komedie. Měk jsem velké obavy, jak se mi ten film, který byl všude vychvalován bude líbeit.... A líbil... Jen tak dál Catherine, Georgi a Coenovci....(6.3.2004)

Normálně bych tomuto filmu dal hvězdičky 3, protože první třičtvrtina filmu se celkem táhne...ale hraje zde půvabná Catherine (jejíž mladou blonďatou verzi máme u nás v Ostravě :), která byla snad stvořena k tomu, aby hrála mrchy...a hraje je skvěle. Jen doufám, že ve skutečném životě taková mrcha není.(11.6.2005)

Jedna z nejlepších inteligentních komedií všech dob. Geniální scénář, geniální režie, situační černý humor, to vše v právnickém prostředí, kde je humoru obvykle poskrovnu. Prudce elegantní Clooney s vybělenými zuby a dokonale padnoucí kravatou, který postupně ztrácí svou nablýskanou eleganci i ostražitost, když najde soupeře sobě rovného a zároveň životní lásku. Zeta-Jonesová v roli krásné chytré mrchy. Její první manžel Edward Herrmann a jeho mašinka, druhý manžel - B.B.Thornton v roli neodolatelně suchého ropného miliardáře pojídajícího předmanželskou smlouvu. Sladký Jonathan Hadary jako baron von Espy jako svědek i se svým psíkem v soudní síni. T.Aldredge jako přízračný téměř hororový starší partner vypočítávající úspěchy za zvuků Mozartova requiem. Keyes jako Sípák Joe, s nezapomenutelným gagem při záměně antiastmatika a pistole. ... Bravo, Coenové! Trailer: http://www.csfd.cz/film/1608-nesnesitelna-krutost-intolerable-cruelty/videa/(17.2.2009)

Soundtrack Carter Burwell: 1. Boxer ,2. Intolerable Mambo ,3. Suspicious Minds ,4. Hanky Panky Choo Choo ,5. Don't Cry Out Loud ,6. Feels So Good ,7. You Fascinate Me ,8. April Come She Will ,9. Heather 2 Honeymoon ,10. If I Only Knew ,11. Love Is Good ,12. Non, Je Ne Regrette Rien ,13. No More Working ,14. Fully Exposed ,15. Glory of Love ,16. The Boxer ,(16.5.2011)