No podľa mňa najlepší animák, ktorý sa hravo vyrovná aj zlobrovi a PRÍŠERKÁM. Fantasticky napínavý akčný dej skvelo (!!!) doplňa dokonalý slovenský dabing. Len neviem či to nebolo viac pre nás "velkých", ako pre deti. Teda ten záporák mi nahnal strach...(18.4.2005)

Našemu hrdinovi sice chybí jeden pár nožiček, ale když potom proniknete do pestrobarevného světa hmyzu hlouběji, zjistíte, že jde o veselou taškařici a nikoliv reálný pohled do světa hmyzu. Vivat Pixar!(12.4.2003)

Absolutně nejslabší Pixarovka, což znamená "jen" dobrý film. Zábava opravdu jen pro nejmenší..(27.10.2007)

8 / 10 Ďalší Pixarovský animák a ďalšia trefa do čierneho! Možno nie tak výpravné, ako ich neskoršie snímky, a ani nie tak dobre animované, ale rozhodne hodné vašej pozornosti - trochu zamrzí prílišná orientácia na neskoršie ročníky, ktorej manifestáciou je celé to kolokvium cirkusových hercov, muzikantov a klaunov, no na druhej strane starší diváci nájdu v Živote chrobáka veľmi presnú a uštipačnú satiru dnešnej spoločnosti - odvážnejší by dokonca mohli hovoriť o akejsi parafráze na "nežnú revolúciu"... Tak či onak, je o čo stáť - verte mi.(7.1.2006)

Jen lehce nadprůměrný animák. Ovšem brouky cirkusáky, to si vážně nechám líbit, pač mně osobně si tahle různorodá tlupa všemožných příšerek z hmyzí říše získala. Nojo, opět jednou jsem potěšil své infantilní já. Je to sice určené spíš té nejmladší generaci, pro dospělé občas nepříjemně táhlé a nepříliš vtipné, ale minimálně za "blešáka" to stojí. 3,5* se zaokrouhlením nahoru.(15.5.2010)