Jen lehce nadprůměrný animák. Ovšem brouky cirkusáky, to si vážně nechám líbit, pač mně osobně si tahle různorodá tlupa všemožných příšerek z hmyzí říše získala. Nojo, opět jednou jsem potěšil své infantilní já. Je to sice určené spíš té nejmladší generaci, pro dospělé občas nepříjemně táhlé a nepříliš vtipné, ale minimálně za "blešáka" to stojí. 3,5* se zaokrouhlením nahoru.(15.5.2010)

Po stránce technické jde jistě o velmi nadprůměrný film, ale myslím si, že AntZ měl více "ducha", ať je to tím, že to bylo inspirováno Woody Allenem a jeho neurózami všeho druhu, nebo jen tím, že to bylo přece jen více pro dospělé, než Žiivot brouka - u toho se dokonce nenudí ani děti (což u AntZeta určitě ano).(3.4.2003)

• cheyene

Pamatuji si velmi dobře, jak jsem se u tohoto filmu v kině nudil...Vizuální zpracování však bylo výborné, nápad také zajímavý, ale holt není snímek ten, aby se zavděčil lidem všem. Pro mě jeden z nejslabších animovaných filmů (nejen od Pixaru).(13.4.2011)

Skvělá animace a dobré chvilky, ale pro publikum mladší 15 let (snad jsem nikoho neurazila) pěkná podívaná.(3.10.2004)

Tušil som, že latku, ktorú Pixar nasadil animákom Toy Story už ťažko niečo iné prekoná a tušil som správne. Ich ďalší film Život chrobáka je síce veľmi príjemnou záležitosťou, no pravdepodobne je to ich najslabší. Čo povedať, ako vždy dokonalá animácia, milá atmosféra, príjemné vtipy... Stále je však mnoho animákov, ktoré by som si pozrel oveľa radšej.(25.8.2007)

• - K "domácí edici" filmu bylo na výběr z pěti obalů (Hopper, Flick, Dot, Francis a Heimlich). (D3VIL)

• - Původní trailer filmu byl zhotoven z animací, které se ve filmu neobjevily, a byly tak speciálně vytvořeny právě pro tento trailer. Pro Pixar se takto zhotovené upoutávky staly typické. (D3VIL)

• - Na krabicích, z nichž je složeno město, jsou napsána jména dětí autorů filmu. Jen pro příklad: JuJu's Litter, Hannah's Bananas... (D3VIL)