• slovenský

Al Capone

Krimi / Drama

USA, 1975, 97 min

• brando

Značně nevěryhodné vykreslení života Al Capona s naprosto necharismatickým a plochým hlavním hercem. Navíc dějová linie je úplně mimo, absolutně to nevykresluje atmosféru posvětí a hlavně privilegia, kterýma se řídí. Stallone jako Caponův nástupce, jediný klad filmu. Doporučuji Benu Gazzarovi shlédnout Neúplatné, De Niro mu ukáže jak vypadá Al Capone!(29.5.2005)

Režisér ukončuje záběry a začíná nové kdy chce. Příběh jako z potrhané knihy bez náznaku překrytí chybějících částí, kamera je na malinový keř a v hlavní roli Ben Gazzara si myslel že se točí parodie. /// Pořád ale nepamatuji si kde by ukazovali Caponeho příběh už od r. 1918. Kvalitou sice pod ropné naleziště, ale je na co se koukat. A když jsem u toho, herečka Susan Blakely se tedy ukázala. Takhle odvážnou nahotu (a že tohle nechali ve filmu), i když jen na tu se-kundu - jsem snad za moji třicetiletou ,,kariéru,, při filmech ne-erotických neviděl. 3/5(15.6.2014)

Slabší priemer, ale pozerateľné. Bolo by vhodné to natočiť teraz o 38 rokov.(25.6.2013)

Povedená avšak nepříliš známá gangsterka. Od začátku sem viděl jasnou podobu s dobovými gangsterkami z 30. let, především třeba se Scarface kdy hlavně první polovina se odehrávala v hodně podobném duchu - rychle, přímočaře, syrově. Ben Gazzara byl podle mě v roli Al Caponeho perfektní a nemám mu co vytknout. I přes všechny zápory filmu, které můžou spoustě lidí vadit si myslím, že je potřeba brát ohled i n ato pozitivní čehož tu nebylo málo. Co mě rovněž potěšilo byl mladý Sylvestre Stallone, takhle mladého sem ho tuším v žádném filmu ještě neviděl.(9.6.2010)

• Jean3

Sylvester Stallone(16.8.2014)