Rambo: První krev

• slovenský

Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

Takto sa to má robiť. Ukážka toho, že aj akčný film si môže získať "slabého" diváka a dramatickou líniou to potvrdzuje. Takto má vyzerať film, ktorý nestráca na atraktivite, natočený za pár miliónov a nestratí atraktívnosť ešte veľmi dlho. Takto si chcem pamätať Sylvestera navždy. A vďaka za to, že bol natočený alternatívny záver, pretože mohli vzniknúť ďalšie diely. 95%.(10.6.2007)

Rambo rocks! Takový skautský tábor pod vedením Ramba, to by byl teprve zážitek! Kam se hrabou Světlušky se svým pobíhám po lese. A ani mi nevadilo, že se tvrďák na konci zhroutil... Bylo to takové...lidské:)(19.8.2007)

Stalloneho jako jednoho z mála opravdu uznávám jako akčního hrdinu.(26.5.2008)

Skvělá akční řežba i v dnešní době. Ale mě to ještě víc sedlo jako... a teď mě klidně pranýřujte psychologickej film. Opravdu to na mě zapůsobilo mnohem víc než třeba Lovec Jelenů. No a teď mě ukřižujte :-)(15.2.2005)

Melancholický chlapácký doják o traumatizované mašině na zabíjení a její těžké cestě domů. Skoro autistický hrdina, který ale přitom vydá za celou armádu, ješitný šerif, otcovský vojenský velitel a nehostinný horský terén ideální pro partyzánskou válku. Vyvážená kombinace akčního filmu a hořkého dramatu s dojemným huhňavým závěrem.(14.3.2013)

• - Knižní předloha vyšla v roce 1972, napsal ji profesor americké literatury David Morrell. (M.B)

• - Název obchodu se sportovním zbožím, který Rambo zlikviduje, je "The Outpost" (tedy "Základna"). (džanik)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Rambo (Sylvester Stallone) utíká z vězení a skáče na motorce přes železniční koleje, může divák zahlédnout odrazovou rampu. (StevenW.)