Rambo: První krev

• slovenský

Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

Jasně, tohle je prostě klasika, ale to především díky skálopevnému pohledu Sylvestera a geniálním hláškám, které se tu kupí jedna na druhou. Problém je s režií, už v dětství jsem měl pocit, že je to fak blbě natočený a dodnes sem se toho nezbavil ....(20.5.2005)

Jestli chcete vědět, jak opravdu má Rambo vypadat a čeho je schopen, přečtěte si román Davida Morrela - První krev. To není čajícek jako tady, to je nekompromisní řežba a 13 zabitých jeho pronásledovatelů. To by ale nemohl být i upravený konec, nevzniklo by další pokračování, protože by bylo už po něm...(14.4.2015)

::::::::::: Jako dítě jsem na tomhle vyrůstal. Skvělý Stallone, skvělá atmosféra, dobrý scénář. Prostě skvělý akční film, který nemá chybu .:::::::::::::::(9.12.2008)

Nějak si po těch letech, kdy jsem Ramba vnímal jako přímou akci, nemohu zvyknout, že je to vlastně post-vietnamské psychologické drama. 70% Zajímavé komentáře: Silence, Thewho18, MacGyver(21.3.2006)

Holt i já mám z mládí resty, který napravuju postupně v průběhu svého života. Už je tomu tak, že mi během akčních sobot na Nově, které jsem v mládí miloval, unikl právě tenhle skvost. Každopádně dát něco jiného, než pět hvězd, by v tomto případě mělo na mě stejný dopad jako právě dokonané harakiri.(18.9.2012)

• - Název obchodu se sportovním zbožím, který Rambo zlikviduje, je "The Outpost" (tedy "Základna"). (džanik)

• - Když šerif odjíždí od Ramba (Sylvester Stallone), kterého vysadil za městem, je vidět v okénku jeho auta odraz mikrofonu. (rakovnik)

• - Původní rozpočet se vyšplhal z plánovaných 11 milionů až na 17, protože se natáčení protáhlo o měsíce. To mělo za následek posunutí natáčení Rockyho III. (don corleone)