Rambo: První krev

• slovenský

Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

rozpočet : $15 million tržby celosvetovo : $125,212,904(13.11.2006)

Holt i já mám z mládí resty, který napravuju postupně v průběhu svého života. Už je tomu tak, že mi během akčních sobot na Nově, které jsem v mládí miloval, unikl právě tenhle skvost. Každopádně dát něco jiného, než pět hvězd, by v tomto případě mělo na mě stejný dopad jako právě dokonané harakiri.(18.9.2012)

Prvni a jediny povedeny Rambo. Stallone se snazi i hrat - dari se mu to sice jen prumerne, ale ve srovnani s drtivou vetsinou jeho zbylych filmu se jedna o silny nadprumer.(8.8.2002)

Skvělá akční řežba i v dnešní době. Ale mě to ještě víc sedlo jako... a teď mě klidně pranýřujte psychologickej film. Opravdu to na mě zapůsobilo mnohem víc než třeba Lovec Jelenů. No a teď mě ukřižujte :-)(15.2.2005)

Kultovní snímek se Sylvesterem Stallonem, který po Rockym přišel s další legendární postavou Johna Ramba. Vojáka, který se z Vietnamu vrací zpět do vlasti, kde s ním ovšem nebudou nakládat v rukavičkách, ale ani on s nima. Pokračování už nemají takovou kvalitu, ale první díl je naprostá klasika.(8.11.2007)