poster

Rambo: První krev

 • český

  Rambo

 • USA

  First Blood

 • slovenský

  Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  *****

  Rambo není žádná nostalgie! I po více než 20-ti letech je to stále alarmující filmový odraz doby, který z tématu vietnamského syndromu ždímá absolutní maximum. Ač se Rambo řadí k modelovým pilířům akčních filmů 80-tých let, vyniká překvapivě inteligentním dějem a uvěřitelnými akčními sekvencemi, na něž je radost pohledět. Stallone na hereckém poli vyloženě boduje a jeho minimalistická mimika do role válkou strhaného veterána pasuje. Když navíc v závěru naříká nad válečnými ztrátami, divácké emoce pracují naplno. „To oni prolili první krev!“(4.9.2007)

 • Lima
  ****

  Po celý film výborná podívaná, až na ten závěr, kdy Sly se samopalem v ruce napíná svoji muskulaturu a dává tušit, co přijde v následujících dílech. Jinak je tu Stallone hodně uvěřitelný a ve chvílích, kdy vede svoji nerovnou partyzánskou válku ukrytý kdesi v lesích, mu člověk musí fandit.(28.9.2003)

 • gudaulin
  **

  Ve svém profilu mám uvedeno, že nemám rád akční filmy, ale vlastně to není tak úplně pravda, našla by se celá řada výjimek, které potvrzují pravidlo. Především ty, které se neberou vážně, jako například série Smrtonosné pasti. Rambo je ovšem jiný případ, je to doslova ztělesnění prvků a žánrových klišé, které se mi na akčních filmech nelíbí. Je to jeden z prvních filmů ve svém subžánru a ve své podstatě tuto kategorii filmů definoval a je považovaný za její symbol. Nemám potřebu polemizovat s kultem, v zásadě souhlasím s tím, že je to nejhodnotnější kousek filmové série o nezničitelném bojovníkovi z džungle a zároveň jediný film série, který se dá brát aspoň trošku vážně, resp. má z hlediska filmového umění jakous takous hodnotu. Scénář i režie se ještě snaží o určitou psychologii postav a ve vedlejších rolích se vyskytuje několik slušně hrajících herců, mimochodem Richard Crenna to určitě není, ale Brian Dennehy si plné uznání zaslouží. Z hlediska technických kvalit dnešních akčních filmů je ovšem vysoké hodnocení původního Ramba i tak evidentně hodně ovlivněné nostalgií a věkovým průměrem uživatelů. Celkový dojem: 40 %.(25.5.2009)

 • EdaS
  *****

  Je radost zjistit, že váš nejoblíbenější film z dob základní školy se vám ohromně líbí i o patnáct let později. Jednička Ramba má skvělou atmosféru, kameru, hudbu, je správně drsná, napínavá a svižná. Co víc si od akčňáku přát? Dokonce i nějaký přesah bychom našli...(25.12.2006)

 • Malarkey
  *****

  Holt i já mám z mládí resty, který napravuju postupně v průběhu svého života. Už je tomu tak, že mi během akčních sobot na Nově, které jsem v mládí miloval, unikl právě tenhle skvost. Každopádně dát něco jiného, než pět hvězd, by v tomto případě mělo na mě stejný dopad jako právě dokonané harakiri.(18.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace