Rambo: První krev

• slovenský

Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

Nějak si po těch letech, kdy jsem Ramba vnímal jako přímou akci, nemohu zvyknout, že je to vlastně post-vietnamské psychologické drama. 70% Zajímavé komentáře: Silence, Thewho18, MacGyver(21.3.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Přímočará klasika, která zavedla nového sympatického a schopného antihrdinu - Ramba. Zde v prvním díle budoucí série to veterán John Rambo s přehledem natře nesympatickým policajtům a navrch i národní gardě. Trailer: http://www.csfd.cz/film/16097-rambo-prvni-krev-first-blood/videa/(18.5.2009)

Holt i já mám z mládí resty, který napravuju postupně v průběhu svého života. Už je tomu tak, že mi během akčních sobot na Nově, které jsem v mládí miloval, unikl právě tenhle skvost. Každopádně dát něco jiného, než pět hvězd, by v tomto případě mělo na mě stejný dopad jako právě dokonané harakiri.(18.9.2012)

Tam kde se pokračování Johna Ramba zvrhla v krystalická béčka bez nápadu, ve kterých neohrožený americký hrdina kosí desítky, ne-li stovky, nepřátel spořádaného amerického lidu, tak přesně v těch místech sází první Rambo na komornost, vynalézavost a syrovost boje o přežití. Kde jsou pokračování směšná, tam je jednička napínavá. Největší chybou prvního Ramba je, že tvůrci nakonec opustili myšlenku na zakončení, ve kterém by hlavní postava zemřela a umožnili tak vznik nedůstojných pokračování...(7.8.2007)

Lesní inferno - veteránská/válečná orgie s ostrou čepelí, která nezůstane chladná. První RAMBO je klasika a srdcovka!(13.3.2012)

• - Počet "bad guys", které zabije Rambo s trikem na sobě: 1
    Počet "bad guys", které zabije Rambo bez trika: 0
    Počet "good guys", které zabijí "bad guys": 0
    Celkový body count: 1
    Počet zabitých lidí za minutu: 0,01
    Čas prvního úmrtí ve filmu: 29:31 (hippyman)

• - Při skoku policejním autem si kaskadér Bennie E. Dobbins zlomil páteř. (HellFire)

• - Když šerif odjíždí od Ramba (Sylvester Stallone), kterého vysadil za městem, je vidět v okénku jeho auta odraz mikrofonu. (rakovnik)