Rambo: První krev

• slovenský

Rambo

Drama / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1982, 93 min

Holt i já mám z mládí resty, který napravuju postupně v průběhu svého života. Už je tomu tak, že mi během akčních sobot na Nově, které jsem v mládí miloval, unikl právě tenhle skvost. Každopádně dát něco jiného, než pět hvězd, by v tomto případě mělo na mě stejný dopad jako právě dokonané harakiri.(18.9.2012)

Solidní záležitost, která je slušně napsaná i zahraná. Kdo by Johnovi nefandil, když byl nevinný. Pasáž v lesích je nekompromisně úžasná, akorát ten konec už byl trochu úlet. BTW jestli někdo máte Rambo nůž, tak mi ho pošlete :)(4.11.2006)

Takto sa to má robiť. Ukážka toho, že aj akčný film si môže získať "slabého" diváka a dramatickou líniou to potvrdzuje. Takto má vyzerať film, ktorý nestráca na atraktivite, natočený za pár miliónov a nestratí atraktívnosť ešte veľmi dlho. Takto si chcem pamätať Sylvestera navždy. A vďaka za to, že bol natočený alternatívny záver, pretože mohli vzniknúť ďalšie diely. 95%.(10.6.2007)

• - Nůž, který Rambo (Sylvester Stallone) ve filmu používá, vytvořil Jimmy Lile, nožíř z Arkansasu. (StevenW.)

• - Z Morrelovy knihy ovšem ve filmu zůstala zachována pouze dějová linie, v detailech se film od předlohy liší, například v něm zemře více policistů. (Danny F.)

• - Sylvester Stallone by prišiel o kultovú postavu, keby rolu Ramba prijal okrem ďalších zvažovaných napríklad aj Michael Douglas. (ash99)