Sejměte Cartera

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

• mandes

rozpočet : $63.6 million tržby celosvetovo : $19,412,993(14.4.2007)

Ve srovnání se starším Carterem je toto samozřejmě ten slabší. Ale rozhodně to není špatný film. Carter je tu mnohem víc kladný hrdina, než v podání Michaela Cainea. Film také vyznívá úplně jinak a lze se tu dočkat něčeho jako happyend. Což ve starší verzi není. Tam je všechno syrový a nepřátelský a nikdo tam není člověk, se kterým se může divák ztotožnit. Všechno je to tam jedna pakáž (včetně té milé chudinky oběti Jackovy neteře a Jacka samotného). Jack Carter je tady slušňák, člověk, který si zachoval své hodnoty i na dně společnosti. Člověk, který se řídí svými pravidly a nikdy je neporušuje. Aspoň tak mi to přišlo. Na film se dá koukat a není to žádné zklamání nebo ztráta času, jen pro fanoušky Michaela Cainea a původního Get Carter tu toho ke koukání asi moc nebude.(31.1.2006)

• cheyene

Tváří se to jako opravdový, ponurý atmosférou nasycený thriller, ovšem celkově tento snímek působí špatným dojmem. Absolutně mě nezaujal. Pokud se někdy v budoucnu odhodlám tento filmík opět zhlédnout, tak třeba změním názor...(28.12.2006)

A-čkový vizuál feat. b-čkový scénar feat. c-čkový Stallone = 50%(4.6.2005)

• Smok

Sly je drsný až moc, ale neni až tak moc akčný a to mi chýba. Intelektuálne postavy by mal prenechať iným a radšej točiť klasické akčné béčka. Tam je doma.(30.9.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když je mezi dvěma telefony navázáno spojení, v pozadí by se neměl ozývat oznamovací tón, jak se stalo ve scéně, kdy Carter (Silvester Stallone) praštil se sluchátkem telefonu. (Conspi)

• - V honičce se během přetlačování obou vozů Carterovo auto na jedné straně viditelně poničí. V záběru bezprostředně následujícím je ovšem auto v naprostém pořádku. (Conspi)