• slovenský

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1988, 101 min

Jo, tady je ještě Sly v nejlepší formě a tak je na něj radost se koukat když zabíjí.Samozřejmě jak už je zvykem, tak opět někoho zachraňuje, ale co, když mu to tak jde, tak proč ne, že jo? A hlavně je to dobrá záminka na hromadný zabíjení a slyovy drsný ksichty, což mu taky jde. prostě Slayovo béčko jako sviň, ale zábavný béčko(3.12.2006)

Tohle už si opravdu muselo říkat o parodii:) Vždyť Rambo už je schopen sám vyhladit i ruský národ. Někdy sem se už i divil proč vůbec ti Rusové raději neutečou, vždyť Ramba tady nezastaví před pomstou vůbec nic. Když se navíc přidají geniální dialogy typu : "Co je to?" "Modré světlo" "Co dělá?" "Nic, svítí modře." Tak sami uznejte, že je to špička tvorby scénaristů. Asi to měla být nějaká reklama na modrou lampičku. Konec filmu obstará tank proti helikoptéře. 80. léta byla supr.(19.7.2007)

• Kaka

Základní dějová linka je prakticky totožná s dílem druhým, takže nic nového tu opravdu nečekejte. Rambo 3 je vlastně jen bezduchý akčňák, který je postaven na dvou věcech. Na přehršli akce, kterou Peter MacDonald moc točit neumí a Sylvesteru Stallonovi, který v roli udatného a nepřekonatelného Ramba kosí všechny možné i nemožné nepřátele a umí řídit vše od Jeepu počínaje, přes helikoptéru, po tank konče.(7.7.2005)

• Radek99

Rambo ... prevít jeden ... a já mu kdysi ve čtrnácti fandil:-) (Blbost a stupidita, jak už to tak bývá, často hraničí s genialitou, stejně jako tenhle propagandistický škvár často nechtěně hraničí s mýtem - když kupříkladu prostoduchý hlavní hrdina sestřelí lukem a šípem plně vyzbrojený bitevní vrtulník, připomene to (asi nechtěně) antickou báji o Davidu a Goliášovi...)(22.6.2007)

(Zatiaľ) najmasovejšia akcia tejto série (tanky, výbuchy), no na celkovom efekte film stráca. Zmysluplnejší scenár by sa hodil, lebo toľko priehľadnosti si a primitívneho príbehu nakopeného v jednom filme si náš veterán nezaslúži. A ja sa rovnako ako pri Rockym, teším na dôstojnejšie ukončenie série. 60%.(14.6.2007)

• - Stroje, které ve filmu představují ruské helikoptéry Mi-24 Hind-D, jsou ve skutečnosti modifikované dopravní vrtulníky SA 330 Puma francouzské firmy Aérospatiale. Originální leteckou výbavu v době vzniku filmu nebylo snadné získat, protože zmíněné helikoptéry létaly výhradně v zemích tehdejšího východního bloku. (curfew77)

• - Na post režiséra byl jako první dosazen Russell Mulcahy, ale kvůli neshodám odstoupil. (HellFire)

• - Film bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov 1990 ako najnásilnejší film tej doby. (genetique)