• slovenský

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1988, 101 min

• paascha

Tento film je věnován statečnému lidu Afgánistánu, který ani slavná US Army není schopná porazit. Shit(20.3.2014)

Tento film je o něco slabší než druhý díl a tolik nelogičností po hromadě se také jen tak nevidí. ALE - na konci osmdesátých let to byla obrovská klasika a kasovní trhák s nádherným filmovým plakátem, který tehdy dlouho visel u mě v pokoji (zde je jako sedmý zleva). Jediný Rambo, který přežil a má svou sílu dodnes, je ten úplně první, samozřejmě.(17.11.2009)

Mistrovství světa v zabíjení rusáků pořádané v Afganistánu vyhrál Johny Rambo. Gratulujeme a posíláme pusinku.(20.1.2007)

• Sarkastic

V mnoha ohledech je tenhle počin podobný dvojce, jen těch zparodovaných scén si Žhavé výstřely vypůjčily asi více. (Upozornění, následující text může obsahovat ironii…) A díky tomuhle dílu jsem začal pohlížet na Ramba jako na čistě renesančního člověka, přece jenom je to schopný voják, bitkař v aréně, stavitel chrámů, zručný „zahradník“ (možná nestříhá živé ploty, ale se svým nožem se zvládne prořezat čímkoliv), nemýlící se lučištník, dobrodinec přispívající na mnichy, běžec na krátké i dlouhé tratě, trénovaný horolezec, jeskyňář, lékař samouk, jezdec na koni, příležitostný tankista, pilot helikoptéry s oblibou ve zkoušení nových typů, obstojný řečník, hloubavý filosof („Na co je tohle?“ – „To je modrý světlo.“ – „Co to dělá?“ – „Modře svítí.“), hodný americký strýček od vedle…ke štěstí mi chybělo snad jenom to, aby popadl plátno, štětec a začal malovat afghánské hory či vytasil loutnu a zahrál nějakou zdejší lidovou píseň. A těch nezapomenutelných scén tu bylo daleko více, jako třeba tank, který ještě nikdy nebyl tak moc prostorný a odolný vůči explodující helikoptéře jako právě tady, či granát, který jako jediný vybuchuje až podle potřeby toho, kdo ho použil, opravná připomínka pro antisportovce, kteří si snad pořád naivně myslí, že slovo „football“ vzniklo ve spojitosti s nohou (foot), nechybí trochu autentičnosti v podobě stříkající „krve“ na kameru či dezinfekce rány pomocí střelného prachu (vůbec jedna z nejlepších scén filmu) anebo třeba bojující Afghánci žijící na otevřeném a tudíž dobře napadnutelném prostoru. Snímek má navíc historicko-politický přesah; kromě toho, že by si měl divák už podruhé a definitivně zapamatovat, že naši ruští bratranci se s tím neštvou a své rukojmí mučí zásadně pomocí elektřiny, je tady to vykreslení jinak nadmíru přátelských Afghánců, cituji plukovníka:“ Měl byste vědět, že se tihle lidé nikdy nikomu nevzdali. Radši zemřou, než by byli otroky okupujících vojsk. Takový lid nemůžete porazit.“ No, historie a americká vláda mu dává za pravdu… S čímž souvisí i takřka geniální dovětek v podobě věnování tohoto filmu hrdinnému národu Afgánců a jako edukační film bych Ramba III nechal pouštět americkým školákům, kteří mají možná z dnešní doby trochu pomotanou hlavu a neví, kdo je vlastně nepřítel a kdo spojenec. (…konec možné ironie) Hodnotím 2*, moc jsem se (nechtěně) bavil na to, abych dal méně.(18.5.2013)

• hippyman

bang bang, čirá nuda, bum prásk, nuda, střelba, šípy, mikrospánek, nuda... a pořád dokola... naštěstí jen hoďku a půl, takže přežít se to dalo... ale na tenhle nejslabší díl série nebudu rozhodně vzpomínat v dobrém... :( 40%(30.8.2008)