• slovenský

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1988, 101 min

No jo. Vietnam už nechal Rambo za sebou a je to znát. Kvalita klesla, Sly už se ani moc nesnaží, ale na druhou stranu tam všechno vybuchuje a dá se na to dívat celkem dobře. A Goldsmitova hudba pořád správně burácí.(16.8.2007)

• zelvopyr

Kterak zavilý a soucitný, ve vnitřním boji tuze se zmítající žoldák John Rambo vyhrál Talibanu válku. No perla.(14.11.2009)

• Radek99

Rambo ... prevít jeden ... a já mu kdysi ve čtrnácti fandil:-) (Blbost a stupidita, jak už to tak bývá, často hraničí s genialitou, stejně jako tenhle propagandistický škvár často nechtěně hraničí s mýtem - když kupříkladu prostoduchý hlavní hrdina sestřelí lukem a šípem plně vyzbrojený bitevní vrtulník, připomene to (asi nechtěně) antickou báji o Davidu a Goliášovi...)(22.6.2007)

Rychlá rozehra. Razantní rubačka. Rány rudnou. Rozhodnutí. Rozporcování ruských rypáků různými rážemi robustních rychlopalných rambozbraní. Rutina. Rázný rozpočet. Rambo rulez! 70% 63 miliónů dolarů(rozpočet)/189 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.10.2007)

Film o filme, citacia Sylvestra Stalloneho: "Nasim hlavnym cielom bolo, aby film vyzeral co najrealistickejsie". Muhehehe. Tak Sly, to si trafil klinec po hlavicke. Ale nic to. Vrtulniky lietali, gulomety strielali, minomety metali a ja som sa dobre bavil :). (6/10)(4.6.2008)