Bratříčku, kde jsi?

O Brother, Where Art Thou?

• SK název

Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

• golfista

No .... .teda ...... přežil jsem to bez vypnutí v půlce, ale něco tak příšerně nudnýho jsem opravdu dlouho neviděl. Jak mohli tvůrci Farga a Lebovskýho natočit tenhle film o ničem to nepochopím. ... Nesedlo to, no to se někdy stane :)(12.2.2003)

Oscar 2 nominace: Kamera, Scénář - A . . . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(19.3.2004)

Jeden z mých nejoblíbenějšch filmů od bratří Coenů. Atmosféra Ameriky 30.let z něj jen čiší, čemuž napomáhá i soudobá hudba. Scenáristická variace na Homérovu Odyseu je zajímavá a vtipná. Herci jsou výborní, hlavně pak Clooney se svojí pomádou na vlasy. Nesmírně pohodový film, který mi vždycky zvedne náladu.(21.7.2002)

První, co musí každého upoutat je skvělá práce s kamerou, barvami, filtry, náladou a skvělá stylizace, následuje úžas z výborně vybrané hudby a pak zjištění, že tenhle film není ani náhodou komedie. Pár úsměvných situací se sice najde, ale společný jmenovatel děje je hlavně absurdnost (v tom nejlepším slova smyslu) a jakási "parodie" na spoustu zavedených filmových schémat a klišé. Ústřední trojice uprchlých vězňů je neodolatelná, v čele s přičmoudlým Clooneym. K dokonalosti sice ještě kousek chybí, ale i tak krásných čistých 80%.(16.6.2007)

Homér by z toho asi odvázaný nebyl, ale koho to zajímá? Je to skvělé. Clooney je se svými ublíznutými vlasy děsivý, ale co jsem slyšel mezi svými známými, na atraktivitě mu to prý neubralo...a co se hudby týče, budete mít pocit, že jste zpátky ve třicátých letech...(21.2.2003)

Bratři Coenovi vždycky dokázali překvapit neobvykle vážnými filmy, ale přesto plnými černého humoru, což se v jejich provedení spolu s výbornou atmosférou a chvílemi až komickým průběhem většinou vyplatilo. Stejně tomu tak je i u filmu Bratříčku, kde jsi. Tři vězni na řetězech se ze vteřiny na vteřinu rozhodnou utéct z jejich vězení, odhodí krumpáče a rozhodnou se zdrhnout směr kukuřičné pole. Co je nakonec během jejich cesty za svobodou potká, nechá nejednomu divákovi rozum stát, ale fakt je, že jsem se skvěle bavil a to režisérům, producentům a spisovatelům bratrům Coenovým upřít nemohu. Nebýt tak trochu zbytečného konce, stal by se tento film pro mě rázem jednou z nejlepších komedií co jsem měl možnost vidět. Ale i tak je to velice vtipná a zajímavá podívaná, která minimálně za shlédnutí stojí. --- Ještě že tvoje máma nepřežila porod, jinak by umřela hanbou.(20.4.2007)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $45,512,588Tržby Celosvetovo $71,868,327/70%/(28.5.2005)

• AngelAngie

Tomuhle snímku jsem nikdy nepřišla na chuť. Nudné, nezajímavé, zbytečné.(24.5.2008)

Přiznám že jsem od toho čekal nějak víc, ale ten maniak co střílí krávy samopalem a Ku-Klux-Klani byly fakt hustý. A John Turturro zde podává velice nadprůměrný výkon.(8.1.2005)

::::::::::::::::::::::::::::: Konečně film od Coenovců spolu Lupičí paní domácí, ketrý se mi líbil ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::(5.1.2009)

No neviem, tak mi to pripadá, ako keby si Coenovci tento raz odhryzli príliš veľký kus. Páčila sa mi najmä snová scéna so "sirénami", ale aj keď mi to celkovo prišlo ako pohoda, chápem, prečo sú mnohí diváci v rozpakoch, až rozčarovaní. Ale minimálne úžasný George Clooney s pomádou by sa mal postarať o to, aby ste prežili bez výraznej ujmy na duševnom zdraví. Coenovci každopádne robia vynikajúce filmy a čudné filmy a tento patrí do druhej kategórie.(6.12.2004)

Dostatečně vtipná a příjemně šílená odysea, která má tu vadu, že až příliš stojí na Clooneyho komediálním výrazu a bizarních vedlejších postavách. Když se utíká z vězení, kroutím hlavou, když zpívají Blátošlapové, málem slzím smíchy. Těžko si vybrat, ale úsměv na tváři zůstává i po titulcích, proto 70%.(3.7.2006)

Takí netypickí Coeni . (Ale kedy oni boli typickí, všakže) Humoru tu je ale dosť a osvedčené obsadenie hrá ako vždy naplno. Vynikajúca muzika.(6.12.2004)

Jo tak tohle je vic komedie, nez drama, ale perfektni. Clooney se svoji uchylkou na vlasy nema chybu, Turturro ho zdatne doplnuje a podobnost s Odysseou je poznat na prvni pohled a ty jednotlivy okamziky pusobi v modernejsim pojeti hodne zajimave. Navic spousta cerneho humoru, vybornej Goodman a Michael Badalucco a velmi pekny pisnicky. K tomu super kamera, celej film hezky ladenej do hneda a super atmosfera. Akorat obcas se film precejen drobatko tahne a znam od Coenu lepsi filmy, ale tech 5* stejne dam.(20.7.2006)

Oddychovka se skvělou ústřední trojicí a pěknými country písněmi. Během útěku našich hrdinů se setkáváme se spoustou netypických postav, jak je tomu u Coenovek zvykem. Chlápek co střílí krávy samopalem a John Goodman jsou naprosto úžasní. Bohužel se stále nemůže zbavit pocitu, že mě Coenovci docela zklamali a zatím je to asi to nejslabší co jsem od nich viděl.......(4.3.2008)

Tak tenhle film mě pobavil, tři vězni na útěku, jeden větší magor, než druhý a ty postavy a postavičky, co potkávají cestou. Smála jsem se, když se jeden z nich převtělil v ropuchu, když Clooney pořád sháněl pomádu na vlasy, když se hádali, kdo bude vůdce... jak o tom tak přemýšlím, smála jsem se prakticky nepřetržitě. Coenovy komedie mi evidentně sednou.(3.8.2006)

Za mě bravo. Přesně taková ta výjimečná maličkost, ve který většinu stopáže nevíte na čem jste, co vám nakonec sedne tak, že se ani nemáte jak vyjádřit, a napadá vás třeba jen slovo 'kouzelný'. Nebo že Clooney je největší frajer. Film, co přede mnou tak dlouho prchal, tak konečně...(29.12.2013)

You are not man, if you have no land Coenovci poňali tento film bluesovo. Životy jednoduchých aj zložitých ľudí sa tu odohrávajú cez utekajúcich väzňov na čele s Cloonym. Ukážky osudov ľudí vtedajšej doby zo všetkými zápormi a kladmi sú okorenené nenápadným, ale trefným humorom. (myslia si, že sa milovali zo sirénami, myslia si, že keď sa okúpu vo vode budú spasený). Svojou cestou spoznávajú všeliaké charaktery, ako peňazí chtivého Goodmana, (je až neuveriteľné s akou ľahkosťou sa nechali ozbíjať), zlodejíčka, trpiaci mánio-depresiou s detskou tvárou, alebo už vtedajších politikou s ich šialenou kampaňou. Film sa vlečie pomaly no dá sa naňho pozerať, lebo je dofarbovanými krásnymi piesňami vtedajšej doby, pričom posledná pesnička spievajúca nad hrobmi je najlepšia.(14.10.2008)

Coenovce mám velmi rád, jenže muzikály nikoliv, takže není divu, že mé hodnocení je poněkud rozporuplné. Příběh je svěží, lehce humorný a odlehčený, v kostře velice dobrý nápad, ale přišlo mi, že není dostatečně hutný (detailní) a tak je jako z nouze ctnost alespoň prokládán písněmi, když už nic... Ty jsou v podstatě také podařené a určitě přispívají k už tak výtečné stylizaci doby, ale já na ně prostě nejsem moc zvědavý. Můj filmový požitek držela nad vodou tradičně kvalitní režie, práce s kamerou a Coenovská absurdita, tudíž film nezatracuji, pouze není tak úplně můj šálek čaje. 7/10(6.12.2008)

To není jen film, to je umělecké dílo! Úchvatná kamera, stylová hudba a skvělí herci. Může se zdát, že příběh je až na druhé koleji. Když se však člověk nechá v klidu unášet tímto poetickým dílem, tak rychle pochopí, o co tam vlastně jde.(2.3.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25