poster

Potíže s Arizonou

 • český

  Zmatky v Arizoně

 • USA

  Raising Arizona

 • slovenský

  Zmätky v Arizone

 • slovenský

  Maj sa, Arizona

 • slovenský

  Ťažkosti s Arizonou

Komedie / Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1987, 94 min

Scénář:

Ethan Coen, Joel Coen

Producenti:

Ethan Coen

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • predators
  ***

  Opět "těsně vedle" mého vkusu pro komedie. Tedy, abych to upřesnil...záchvaty smíchu se nekonaly. Vytříbený humor bratří Coenových mi nesedí již od dob Big Lebowskyho :-) Ale abych jen nehanil, tak situace, které zde nastávají jsou, jak bych to řekl...jsou těžko popsatelné, protože jsou silně nepravděpodobné, ale přitom ze života. Své příznivce si tyhle zmatky v Arizoně jistě najdou... 50%(7.4.2009)

 • RHK
  **

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Nic pro mne, nuda, očekávaný humor se nedostavil v neočekávané míře - nedokoukáno. Trailer: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2189558041/(11.11.2009)

 • D.Moore
  *****

  A jde to i bez mrtvol. Coenovci opět excelují, a to co do scénáře i co do režie. Potíže s Arizonou jsou jejich typicky nepředvídatelnou podívanou plnou úžasných crazy postav a nezapomenutelných scén. Kromě velké plenkové loupeže budu velmi dlouho vzpomínat hlavně na útěk Johna Goodmana a jeho kumpána z vězení, na pekelného motorkáře, který zřejmě přijel z nějakého postapokalyptického spaghetti westernu, na rvačku v karavanu, na ten nádherný závěr... Hernajs, já budu prostě vzpomínat na celý film.__P.S. Viděl jsem dabovanou televizní verzi, která mi ale zážitek nijak zvlášť nezkazila. Určitě i díky tomu, že Nicolas Cage mluvil hlasem Ondřeje Vetchého.(26.12.2013)

 • Boss321
  ****

  Druhý snímek bratří Coenů a opět bomba. Film plný neobyčejných postav, satirických, dramatických a vtipných okamžiků, na které se nezapomíná. Nicolas Cage a Holly Hunter byla trefa do černého, to samé se dá říct o Johnu Goodmanovi, který byl jako uprchlý vězeň výborný. Na plný počet to není, ale za zkouknutí to určitě stojí, navíc zde poznáte typický Coenovský styl, kterého se drží dodnes (za zmínku ten nejslavnější - Fargo)......(14.2.2008)

 • Sobis87
  ****

  Kdo by to čekal, že Coeni po svém ultrakrutém debutu Zbytečná krutost přijdou s tak švihlou a nadsazenou komedií, která chvílemi koketuje až s bizarností. Opět jsme zavedeni do světa kriminálníků, ti jsou zde ale oproti předešlému filmu neskutečně vtipnými karikaturami, které řvou jako panáci z grotesek a pobaví už jen svým vzhledem. Celé to vyprávění o touze po mateřství, která vyústí v kriminální čin(y), je lemováno kvanty skvělých nápadů, ať jsou verbální nebo čistě vizuální povahy. Bratři Coenovi tentokrát nejsou tolik svázáni žánrovostí svého díla (jako např. u Millerovy křižovatky, Zbytečné krutosti nebo Muže, který nebyl…ale i zde byli vysoce inovativní) a tak si mohli dovolit více popustit uzdu své fantasii, což vyústilo v neskutečně nápaditou režii, nemalé množství skvělých charakterů a obdivuhodné herecké výkony v čele s neskutečně roztomilou Holly Hunter mluvící s vtipným yankeeským přízvukem, roztěkaným Nicolasem Cagem (v té době to byl ještě komediální záměr) a praštěnou dvojicí lupičů ztvárněných Johnem Goodmanem a Williamem Forsythem. Z dalších filmů, které Coeni natočili, vím, že tahle dvojka dokáže ještě lepší věci a při tvorbě Raising Arizona byla ještě v tzv. zahřívacím kolem. Ty opravdové komediální majstrštyky vznikly až několik let poté, viz. Záskok, Big Lebowski a Bratříčku, kde jsi? Tu pátou hvězdu si tedy nechávám pro ně.85%(2.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace