Potíže s Arizonou

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung

tak takto dobre som sa uz davno nebavil..coenovci su proste chlapici s brutalnym zmyslom pre humor..tolko satiry, nadsazky, skryteho vyznamu..no proste parada...vynikajuco natocene, zahrane..kto sa chce bavit ma moznost. skoro na 5 hviezdic.(7.3.2007)

Sympatický film, který za maskou bláznivé komedie skrývá slušný přesah, což nikdy není na škodu. Především je to ale o humoru, který se vydařil prakticky na jedničku.(23.2.2013)

[7/10] (Circle /// Barevný /// Produkce: Ethan Coen /// Scénář: Ethan Coen, Joel Coen /// Kamera: Barry Sonnenfeld /// Hudba: Carter Burwell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.12.2011)

Komedie, kterou jsem měl v dětství moc rád, teď jsem si jí po letech zopakoval a pořád to je dobrá zábava. Scénář plný vtipných dialogů nebo komentářů, rozježený Cage, zloděj John Goodman a dokonalý démonický lovec lidí Leonard Smalls. Film má trochu nádech pohádkové atmosféry. Režie se Coenům opravdu povedla. Uvedení do do příběhu pomocí téměř desetiminutové montážní sekvence ( ty já mám moc rád ) za countryové pískací melodie Cartera Burwella patří k vrcholům filmu. A pak scény s lovcem lidí, plné skvělých nápadů. V celém filmu je vynikajicí práce s kamerou a střihem, řekl bych na Coeny až nezvykle dynamická ( subjektivní záběry, jízdy ). Jen škoda zbytečně sentimentální postavy Holly Hunter ( když nepočítám její poldovskou kariéru ), já bych radši větší cynismus.(3.6.2005)

• IQ Tiqe

Neoslovilo mě. Je to trochu crazy komedie, trochu ujetý, místy dojemný, párktát vtipný a celkově zklamání.(24.7.2009)

• Nicolas Cage