Potíže s Arizonou

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung

Opět "těsně vedle" mého vkusu pro komedie. Tedy, abych to upřesnil...záchvaty smíchu se nekonaly. Vytříbený humor bratří Coenových mi nesedí již od dob Big Lebowskyho :-) Ale abych jen nehanil, tak situace, které zde nastávají jsou, jak bych to řekl...jsou těžko popsatelné, protože jsou silně nepravděpodobné, ale přitom ze života. Své příznivce si tyhle zmatky v Arizoně jistě najdou... 50%(7.4.2009)

Bratia Coenovci opäť raz dokázali, že im nie je žiaden žáner cudzí a že do všetkého do čoho sa pustia, tak aj s veľmi sympatickým výsledkom dokončia. Máme tu roztomilú komédiu plnú gagov, naháňačiek a trefných hlášok, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Výsledný pozitívny dojem je korunovaný výborným Cageovým komediálnym hereckým prejavom a tak ako je u tejto režisérskej dvojice zvykom, aj peknou myšlienkou na záver. 75/100(7.7.2015)

Roztomiloučká Holly Hunter a sympatický padouch Nicolas Cage coby únosci miminka, a celé to režírují Coenovi - to je prostě úlet jak má být. Neskutečně nesympatický "lovec lidí" v podobě motorkáře, John Goodman jako uprchlý vězeň - dobrá práce castingu. A když si k tomu přimyslím ten "main title" - základní titulkovou melodii - nechybí moc k páté hvězdičce.(10.6.2003)

Připadal jsem si jako spolujezdec v bláznivé rallye napříč zábavním parkem, rychlá jízda plná atrakcí a šílených eskapád , já se bavil a smál a to mám jen o 1 dítě míň než Nathan Arizona:)(14.10.2011)

V 80. letech před Kevinem Smithem, Frat packem a já nevím čím vším bych řekl: budiž, Raising Arizona je příjemná a úsměvná komedie na zkrácení dlouhého odpoledne, ale dnes, v rámci celé tvorby bratří Coenů se bohužel nejedná o nikterak silný kousek. Nejde o momenty slabé, jako právě o ty silné, kterých je v jinak průměrné komedii poměrně málo a co mě mrzí ještě víc, že ani z filmařského hlediska se nejedná o nic opojného... Aspoň "akčnější" scény byly zábavné, to se musí nechat, nechybělo mnoho a přemluvily by mě i k vyššímu hodnocení... PS: Nicholas Cage měl šmrnc, ale výkon Holly Hunter mi přišel dosti fádní. 6/10(29.11.2008)

• Nicolas Cage

• - Florence nie je len meno matky pätorčiat, ale aj názov mesta, ktoré sa nachádza v Arizone. (m.a.t.o.)

• - Postava Edwiny bola napísaná špeciálne pre Holly Hunter. (m.a.t.o.)

• - Fotografia Nicolasa Cagea (H.I. McDunnough) a jeho kolegyne Holly Hunter (Edwina McDunnough) z filmu sa objavila na obálke srbskej učebnice biológie pre ôsmakov. (hollci)