Potíže s Arizonou

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung

Nenapravitelný zloděj a naivní policistka. Nemůžou mít děti, tak jedno čmajznou. Navíc milionáři. Situaci páru komplikují bývalí spoluvězni i čistič vyslaný po stopách povedené dvojice. Manželství je holt záležitost kompromisů, jenže bratři Coenové na to jdou jinak, než co mainstreamem zpitomělý divák očekává. Bezstarostně odvázaná komedie nestárne, rukopis bratrů je patrný, herci se předvádějí na maximum. Originální kus, kterému sluší tři i čtyři hvězdy. Tentokrát půjdu nahoru, i díky fajn délce.(14.11.2016)

Tento film, jako by ani nebyl od Coenů. Určitě se jedná o dobrou ulítlou komedii, ale není zde vidět nic z toho, na co jsme od Coenů zvyklí. Je zde jednoducjý děj, dobré herecké obsazení a spousta povedených gagů.(22.8.2005)

Vynikající, skvěle natočená komedie se spoustou geniálních postav, situací a hlášek. Banjo theme rulez. P.S. Mark Steven Johnson si vybral špatného Ghost Ridera :)(18.1.2008)

[7/10] (Circle /// Barevný /// Produkce: Ethan Coen /// Scénář: Ethan Coen, Joel Coen /// Kamera: Barry Sonnenfeld /// Hudba: Carter Burwell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.12.2011)

A jde to i bez mrtvol. Coenovci opět excelují, a to co do scénáře i co do režie. Potíže s Arizonou jsou jejich typicky nepředvídatelnou podívanou plnou úžasných crazy postav a nezapomenutelných scén. Kromě velké plenkové loupeže budu velmi dlouho vzpomínat hlavně na útěk Johna Goodmana a jeho kumpána z vězení, na pekelného motorkáře, který zřejmě přijel z nějakého postapokalyptického spaghetti westernu, na rvačku v karavanu, na ten nádherný závěr... Hernajs, já budu prostě vzpomínat na celý film.__P.S. Viděl jsem dabovanou televizní verzi, která mi ale zážitek nijak zvlášť nezkazila. Určitě i díky tomu, že Nicolas Cage mluvil hlasem Ondřeje Vetchého.(26.12.2013)

• Nicolas Cage

• - Uspávanka, ktorú Ed spieva Nathanovi Juniorovi, je "Down in the Willow Garden", pieseň o mužovi odsúdenom na trest smrti po tom, čo brutálne zavraždil svoju snúbenicu. (m.a.t.o.)

• - Postava Edwiny bola napísaná špeciálne pre Holly Hunter. (m.a.t.o.)

• - Nathan Junior nemá vo filme ani jednu scénu, v ktorej plače. Všetky ostatné hlavné postavy áno. (m.a.t.o.)