Potíže s Arizonou

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung

Výtečná (a docela crazy) komedie bratří Coenů. Nenáročné, výborně natočené, zábavné.(18.1.2007)

Nakonec jsem nucen dát plné hodnocení, protože na tu neuvěřitelnou kamerovou a hudební exhibici ve scéně krádeže plenek z večerky myslím furt dokola myslet a ne a ne ji dostat z hlavy. Chvílemi mi sice vadila hysterická postava Holly Hunter, která je po celou dobu snad ještě větší mrcha, než samotný Cage se svým čírem. Ale ty nádherné crazy postavičky jako znalec polských vtipů, chytač much a lidí a pomádoví bratři - tak skvělé charaktery už podle mě Coenové už nenapsali.(21.1.2007)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $22,847,564Tržby Celosvetovo $29,180,280(5.2.2010)

Neskutecnej masakr, ale neni se co divit, kdyz to je od Coenu. Cekal jsem, ze film bude takova jednoducha komedie, ktera se nevyrovna jejich drsnejsim kouskum, ale to sem se pekne mylil. I kdyz je film komedie, tak je misty docela drsna. Navic tvurci k mladicky Holly Hunter, kterou jsem fakt nemoh poznat a ktera byla super a naprosto dokonalymu Nicolasi Cageovi dali par vedlejsich, ale zabavnejch postav, jako je John Goodman nebo jezdec apokalypsy Randall 'Tex' Cobb. Celej film je v uzasnym tempu s uzasnou hudbou a misty Coeni film jeste zrychli a pak trochu pusobi jako zrychlena groteska, navic i kdyz neni pribeh nejak zvlast komplikovanej, je tu spousta uzasnejch napadu, treba uvodni desetiminutovka, utek z vezeni, prepadeni benzinky, jezdec, Goodmanovo ukradnuti ditete atd., skvela kamera a pekelne dynamicka rezie. Naprosto vynikajici pohodova komedie.(14.1.2007)

V 80. letech před Kevinem Smithem, Frat packem a já nevím čím vším bych řekl: budiž, Raising Arizona je příjemná a úsměvná komedie na zkrácení dlouhého odpoledne, ale dnes, v rámci celé tvorby bratří Coenů se bohužel nejedná o nikterak silný kousek. Nejde o momenty slabé, jako právě o ty silné, kterých je v jinak průměrné komedii poměrně málo a co mě mrzí ještě víc, že ani z filmařského hlediska se nejedná o nic opojného... Aspoň "akčnější" scény byly zábavné, to se musí nechat, nechybělo mnoho a přemluvily by mě i k vyššímu hodnocení... PS: Nicholas Cage měl šmrnc, ale výkon Holly Hunter mi přišel dosti fádní. 6/10(29.11.2008)

• Nicolas Cage

• - Do hlavní role tvůrci zvažovali také obsazení Chrise Nashe, nakonec však roli získal Nicholas Cage. (Roman.Ticka)

• - Nathan Junior nemá vo filme ani jednu scénu, v ktorej plače. Všetky ostatné hlavné postavy áno. (m.a.t.o.)

• - Florence nie je len meno matky pätorčiat, ale aj názov mesta, ktoré sa nachádza v Arizone. (m.a.t.o.)