Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Rozhodně mám radši takovéhle zpracování životního příběhu někoho slavného, než jaký je třeba v Zuřícím býkovi. Není tak dobře řemeslně ztvárněn a herci se nepředvádí v zářivém světle, ale film diváka aspoň pozitivně nabije. Vedle toho může sledovat i vývoj postoje spojených států k národnostním menšinám. No na druhou stranu to asi moc pravdivý příběh nebude. Stačí si srovnat Brucovu filmovou kariéru s tou, která je zde prezentována, a člověk odhalí pravdu. Ale i tak mám dojem, že koukání za něco stálo a že mě trošku obohatilo a inspirovalo. Na zučícího býka s radostí zapomenu.(24.9.2010)

Je to vlastně filmová biografie slavné kung-fu legendy.Pokud se o něj někdo zajímá,určitě ocení přesnost filmu.Pokud to berete jako klasický filmový fanda,jde o mírně nadprůměrnou zábavu.(5.5.2008)

• Crawler-D

Scénář se zabývá těmi největšími blbinami v Leeově životě a herci skutečně hrají jak o život.(17.12.2007)

Viděl jsem to, když mi bylo asi tak 10 možná 11 let, takže vzpomínky jsou dosti zkreslené, ale pamatuju si tu fantastickou atmosféru. Hlavně v těch scénách s těmi rytíři bo co to bylo.......To sem se jako i místy celkem bál.(1.6.2008)

Až na to příšerné kňučení se jedná o zdařilou biografii.(8.5.2009)