Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Pěknej dokumenární filmt o životě Bruce Leeho, akorát mi v některých momentech přišlo, že si tvůrci ten jeho život trošku přikrášlili nebo něco dovymyslel. Nicméně i tak byl jeho život docela zajímavej a za zfilmování určitě stál. Hlavní herec Jason Scott Lee je Bruci Leemu fakt docela hodně podobnej a skoro stejně rychlej a to filmu dodává víc na realističnosti. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že přes to všechno, že to je o životě Bruce Leeho to vypadalo jako lacinný béčko(24.1.2007)

Biografická památečka na génia pohybu a těla.(1.9.2009)

Žádný z filmů s Brucem Lee se mi nelíbil tak, jako tento film o jeho životě. Jeho příběh je vyprávěn dramaticky a poutavě zároveň, a přestože film jako celek nepůsobí po celou dobu kompaktně, přesvědčil mě o nějaké své vnitřní síle. O nějaké takové síle, kterou měl v sobě i Bruce.(31.7.2002)

Rozhodně mám radši takovéhle zpracování životního příběhu někoho slavného, než jaký je třeba v Zuřícím býkovi. Není tak dobře řemeslně ztvárněn a herci se nepředvádí v zářivém světle, ale film diváka aspoň pozitivně nabije. Vedle toho může sledovat i vývoj postoje spojených států k národnostním menšinám. No na druhou stranu to asi moc pravdivý příběh nebude. Stačí si srovnat Brucovu filmovou kariéru s tou, která je zde prezentována, a člověk odhalí pravdu. Ale i tak mám dojem, že koukání za něco stálo a že mě trošku obohatilo a inspirovalo. Na zučícího býka s radostí zapomenu.(24.9.2010)

• Bauer

Tak tenhle film mně nebavil!!! To si radši pustím nějaký film s Brucem Leem, než film o něm. Určitě je to zajímavé ale bohužel je to děsně nudné a to i přesto, že se tam vyskytnou skvělé souboje. Dalo by se to shrnout do hodinového dokumentu a ne hned točit film, který má téměř dvě hodiny. Jason Scott Lee je sympaťák, co umí hrát a předvádí výborné bojové umění a řekl bych, že celý film stojí právě jen a jen na něm. Kromě toho bojového umění se mi velice líbila krásná hudba. Ta na mně zapůsobila asi nejvíc z celého snímku. Od režiséra Roba Cohena bych čekal taky mnohem víc, nějakou tu akci, ten adrenalin, jako nám předvedl v jeho dalších filmech.A určitě film působí velmi realisticky. Bohužel mně to nezaujalo!!!(14.12.2007)