Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Žádný z filmů s Brucem Lee se mi nelíbil tak, jako tento film o jeho životě. Jeho příběh je vyprávěn dramaticky a poutavě zároveň, a přestože film jako celek nepůsobí po celou dobu kompaktně, přesvědčil mě o nějaké své vnitřní síle. O nějaké takové síle, kterou měl v sobě i Bruce.(31.7.2002)

Mě to dost nadchlo. Jason Scott Lee hraje Bruce hodně dobře, v akčních scénách je sice vidět, že nemá jeho energii a tu nespoutanou sílu, ale mimicky ho fakt zvládá a dokonce i "kňučí" jak Bruce. Pro fanoušky Bruce to bude asi hodně nostalgická podívaná. Podle mě nejlepší film Roba Cohena.(23.1.2007)

Bruce Lee byl nejlepší bojovník na světě. Posunul akční film na úplně jinou rovinu. Velmi povedený životopisný snímek, který se snaží působit realisticky.(10.12.2008)

Jason Scott Lee už len kvôli svojej mohutnosti nepasuje na úlohu drobného Brucea. Jeho afektované herectvo ale celkom dobre odráža "zvláštnosť" Legendy. Je to dráma, ale srší z toho snaha o čo najviac akcie - vnútorné súboje ma moc nezaujali, no celkový dojem bol dobrý...(22.11.2006)

Biografická památečka na génia pohybu a těla.(1.9.2009)

• - Roli režiséra snímku Green Hornet ztvárnil Van Williams, představitel hlavní role ve stejnojmenném seriálu Green Hornet (od r. 1966). (Salem)

• - Herec Jason Scott Lee byl roku 1994 nominován na cenu MTV MOVIE AWARD v kategorii "nejlepší průlomový výkon". (Lynette)

• - Při natáčení tohoto filmu byla přítomná žena Bruce Leeho Linda, aby se do filmu nedostalo nic, co by mohlo poškodit jméno mrtvé legendy... (matestlust)