poster

Dračí život Bruce Lee

 • USA

  Dragon: The Bruce Lee Story

 • Slovensko

  Dračí život Bruce Lee

 • Slovensko

  Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BioGrower
  ****

  Ešte dávno predtým ako Cohen natočil zbesilovku, xxxovku a prepadák Stealth tu bol film, ktorý je rozhodne jeho najlepší a jediný biografický. Aj keď bohvieako nemám rád životopisné filmy, Dračí život Brucea Lee je podaný natoľko pútavo, aspoň pre mňa, že sa pri ňom nenudím.(26.5.2007)

 • anais
  **

  Dračí život je béčko jako řemen. Ústřední téma, jímž je Bruce Leeho cílevědomé jití si za celosvětovým šířením bojových umění, je rozmělňováno rodinnou romantickou zápletkou a akčními vsuvkami soubojů, které mají se skutečností těžko něco společného. Je škoda, že život Bruce Leeho musel být natočen zrovna tímto způsobem. Přitom Leeho život nabízel tolik příležitostí, jak natočit zajímavý příběh. Většina filmu se odehrává v období před tím, než Lee začal natáčet filmy, dokonce ještě před seriálem Green hornet. Sledujeme Leeho budování amerického snu. Zakládá školu, nachází si životní lásku, děti… Tyto věci zabírají téměř celou stopáž, zatímco Leeovo dětství v Hong Kongu nebo zmíněné natáčení filmů zůstávají opominuty. Tam, kde by mohla být zajímavá fakta jsou béčková klišé.(25.1.2007)

 • kitano
  **

  Sfantazirovany, presladeny biopic, ktory si zo skutocneho Bruceoveho zivota berie len strucny obsah. Jedinym vyraznejsim kladom je Jason Scott Lee, ktory sa svojej role ujal zo ctou, a dodal Bruceovej postave skutocny rozmer. Film vsak sam o sebe, koli mnohym poprekrucanym faktom, ci vymyslom, velku hodnotu nema. Bruce si zasluzil omnoho viac. (4/10)(10.9.2007)

 • mysiak
  ***

  Zaujímavý životopisný film, ktorý sa ale nevenuje filmografii Brucea Leeho ale jeho životu čo je síce na škodu...ale ako celkový film je to dosť dobre spracované - Cohen ešte v plnej forme...a keby niet toho rýchleho konca..tak by to bolo omnoho lepšie(1.2.2010)

 • Idaho
  **

  …aneb „Vylhaný život Bruce Lee“.(9.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace