Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Vynikající pocta velkému člověku, jakým Bruce Lee bezesporu byl. Scénář je sice jednoduchý stejně jako skutečné Bruceovy filmy, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Tvůrcům se podařilo brilantně zachytit nejdůležitější momenty z jeho skutečného života a převést je na filmové plátno a přitom to vůbec nepůsobí jako kýč. Výborné životopisné drama, jenž je navíc odlehčeno spoustou kvalitně natočených bojových scén a občas i několika humornými sekvencemi. Herecky taktéž perfektní - hlavně Jason Scott Lee si zaslouží opravdovou poklonu. Způsob jakým se doslova převtělil do legendárního mistra je naprosto fascinující. Nejlepší film Roba Cohena a nejlepší film jaký jsem o Bruce Lee viděl. Ti, kteří o něm a o bojovém umění nic nevědí možná tolik nadšeni nebudou, ale já musím dát z nostalgie za pět!!!!(20.2.2009)

Perfektní. Moc se mi to líbilo. Člověk žasne, kolik se toho dá stihnout za jeden život. Nejvíc se mi líbilo, jak nemohl skoro rok chodit a on stejně udělal díru do svšta. Bravo.(2.1.2009)

Zaujímavý životopisný film, ktorý sa ale nevenuje filmografii Brucea Leeho ale jeho životu čo je síce na škodu...ale ako celkový film je to dosť dobre spracované - Cohen ešte v plnej forme...a keby niet toho rýchleho konca..tak by to bolo omnoho lepšie(1.2.2010)

7/10 Vzpomínky na mé dětství se pojí také s kung-fu filmy a především s jejich modlou Brucem Lee. Samozřejmě, že se spousta věcí změnila. Vkus a hodnoty se posunuly znatelně jinam. Ale znáte to, člověk má tendenci označovat staré časy jako vždycky ty lepší a tak to patrně dělám i já. Ostatně teď mě napadlo, že budu asi pesimista co se týká vize budoucnosti. Ale to bych už zbytečně odbočil. Samotný film mě nikterak nenadchnul, ale ani nezklamal. Patrně si nedokážu představit, že by se z toho dalo vyždímat víc. Hodnocení je, jak už jsem v úvodu podotknul, značně ovlivněno nostalgií.......(23.1.2007)

Viděl jsem to, když mi bylo asi tak 10 možná 11 let, takže vzpomínky jsou dosti zkreslené, ale pamatuju si tu fantastickou atmosféru. Hlavně v těch scénách s těmi rytíři bo co to bylo.......To sem se jako i místy celkem bál.(1.6.2008)

• - Herec Jason Scott Lee byl režisérovi tohoto snímku doporučen jiným známým režisérem a to Michaelem Mannem, u kterého předtím Jason neuspěl v castingu roku 1991 na film Poslední Mohykán. (Lynette)

• - Příprava na roli Bruce Leeho byla tak tvrdá a náročná, že jeho představitel Jason Scott Lee se po natočení filmu přiznal, že chtěl z projektu předčasně odstoupit. (Lynette)

• - V jednej scéne sa Bruce Lee (Jason Scott Lee) so svojou ženou Lindou (Lauren Holly) pozerajú v televízii na úvodné intro zo seriálu Kung Fu (od r. 1972), s Davidom Carradinom v hlavnej úlohe, ktorú mal údajne stvárniť on sám a rovnako aj koncept seriálu bol jeho nápadom. (Piri)