Eri ni kubittake

Amen, Somen and Rugger Men!

Komedie

Japonsko, 2000, 85 min

Micuhiro Mihara

V zásadě to je typická japonská bláznivá teenagerská komedie, ale zdejší programové vršení obscénních průpovídek a uhrančivě přemrštěná stylizace mísící naivní kýč a hrubozrnnou burlesku snímek vynáší vysoko nad řadové příspěvky dané kategorie. Hlavní silou filmu je promyšlený scénář, který stojí na tom, že dle zadání projektu Love Cinema rozvádí téma opravdové lásky. Právě to zdejším skopičinám dodává pevný podklad a překvapivý druhý plán. Grandiózní a především naprosto nečekaná pointa pak z "Eriiny oddanosti" dělá takřka geniální dílo.___ad Heraldika: Co se týče kvality projekce na Filmasii, za tu může japonský distributor, který měsíc před festivalem potvrdil že titul má a pak po vytištění všech materiálů laxně oznámil, že tento i další filmy Love Cinema vlastně před nějakou dobou vyhodil! Verze, co byla na Filmasii je zřejmě jediná přeživší na celém světě a nestáhli jsme ji, ale získali díky laskavé pomoci jednoho portugalského festivalu.(4.12.2009)

• Heraldika

Po velmi dlouhé době si dám s čirou radostí pravý a nefalšovaný odpad! Asi nejsem správnou cílovou osobou pro počiny Love cinema, jelikož mě film neskutečně iritoval. Sprosťárny nebyly vtipné co by se za nehet vešlo, o otřesné kvalitě obrazu s portugalskými! titulkami (kde to pořadatelé stáhnuli proboha) a šílené přezvučenosti, což je mimochodem s japonským stylem řeči dost nesnesitelné, raději nemluvě..Takže tentokrát se ve Filmasii podobný touchdown jako s loňským filmem Běž! bohužel nekonal..Škoda, dost jsem se těšila. (BTW - kde že se tam odehrává ten příběh opravdové lásky? Nějak jsem si nestihla všimnout.)(5.12.2009)