Orgasmus mají úspěšně za sebou, ale Inken (Diana Amft), Lucy (Jasmin Gerat) a Lena (Karoline Herfurth) přesto zažívají těžké časy. Rodiče jim dělají typicky rodičovské problémy a výše kapesného zdaleka neodpovídá železné disciplíně při kontrole pozdních příchodů. Nezbývá než se postavit na vlastní nohy, což se v případě studentek snadno naplánuje, ale špatně realizuje. Kde sehnat peníze na slušné bydlení?

Všechny tři kamarádky dostaly do vínku krásný vzhled a odvahu, a tak potřebují jenom najít ty správné oběti s velkými byty. Zdá se však, že hvězdy jim tentokrát nejsou nakloněny. Lucy a Lena se zamilují do kluků, kteří nejsou těmi, za které se vydávají. A Inken hraje dominu submisivnímu sousedovi, místo aby věnovala pozornost sympatickému mladíkovi, který ji miluje Tři nerozlučné kamarádky se řítí sledem komických peripetií s mladistvým půvabem a neodolatelným šarmem.

Pokračování populární komedie Holky to chtěj taky, kterou v České republice vidělo bezmála 230 tisíc diváků, znovu nabízí divákům neodolatelný mix komediální zápletky, dívčího půvabu a přiměřené erotiky. (oficiální text distributora)

Pavlo

Odvar odvaru, ktorý je oveľa viac prevarený než jeho prvý diel. V tomto sa úplne potvrdilo, že jednotka bola náhoda a že stupídnejší vymyslený film ako tento snáď mohol nakrútiť len pravý Američan alebo perverzný Nemec. Tie ženské sú tak stupídne, až to prestáva byť zábava a začína pravé mučenie. Pfuuj... ()

Aluska88

Jeden z případů, kdy se opět plně neztotožňuji se zdejším většinovým příšerným hodnocením a podobně laděnými komentáři. Film se mi líbil, a to rozhodně nejsem žádná infantilní puberťačka se zájmem v typově podobných filmech. Toto pokračování je obsahově méně výraznější, slabší a i docela poklidnější. Ne tolik komediální a nezávazné jako úvodní díl. Více dospělejší. Děj stále obsahuje množství vtipných scén, občas i s (lehce) trapným zafoukáním, ale celkově vyzní poněkud rozvážněji. Německé komedie jsou kapitolou samy o sobě. Většina z nich, co se takto titulují, jsou dementní, trapné a všelicos ostatní, jen ne slušnou a příjemnou zábavou. Očekávala jsem, že Holky to chtěj taky 2, budou strašným, vulgárním a nesledovatelným odpadem. Dostalo se mi nečekaného překvapení. Pravda, děj není sice nijak převratný, a scénář už vůbec ne, ale průběh filmu je víceméně bez jakýchkoliv vulgarit či nechutností. Myslím, že jen kvůli slabšímu ději, ho házet až na úplné dno, je zbytečné. Tam mají u mně své pevné umístění Kluci to taky chtěj. Což si myslím, že oproti tomuto hnusu, jsou Mädchen, Mädchen 2, lehce stravitelné. Celkově by si zasloužily přece jen o trochu více, než být ocejchovány černou barvou. ()

Jirkacek

Snímek Holky to chtěj taky 2 z roku 2004 jsem viděl poprvé více jak 15 let po jeho natočení, na rozdíl od prvního dílu, jenž mé oko shlédlo naopak docela brzy poté, co spatřil svět. Nicméně v obou případech mne okamžitě napadlo srovnání s americkým protějškem Prci, prci, prcičky, jenže všechno v něm bylo jaksi naopak. Zatímco se filmaři v zámoří věnovali problematice prvního sexu z chlapeckého hlediska, němečtí filmaři si vzali na paškál dívčí problémy s dosažením svého prvního orgasmu při milování s klukem. Společné měly obě komedie několik velmi komických situací, které mne sem tam dokázaly pořádně rozesmát, takže jsem 88 minut strávených před televizní obrazovkou nemusel litovat. Ještě bych rád poznamenal, že původní herečka Vicky byla nahrazena černovláskou Lucy v podání dřívější moderátorky německé BravoTV a pořadu MTV Alarm Jasmin Geratové. Příběh druhé části se opět točil kolem trojice dívek Inken (Diana Amft), Lucy (Jasmin Gerat) a Leny (Karoline Herfurth), které už měly za sebou první orgasmus a nyní hledaly třípokojový byt v Mnichově, kde by společně bydlely a mohly se nerušeně věnovat studiím na vysokých školách. Rodiče jim totiž dělali typicky rodičovské problémy a výše kapesného zdaleka neodpovídala železné disciplíně při kontrole pozdních příchodů. Nezbývalo jim, než se postavit na vlastní nohy, což se v případě studentek snadno naplánovalo, ale špatně realizovalo. Když se jim nedařilo nic sehnat, nastěhovala se Inken s Lucy ke starému známému Flinovi (Max Riemelt), který měl pronajatý pokoj na koleji a za sousedku francouzskou dívku jménem Beatrice (Nadja Petri). Studentka logopedie Inken se nemohla s cizinkou srovnat nejen kvůli její špatně výslovnosti němčiny, ale také podvědomě žárlila, že v blízkosti Flina žije jiná atraktivní dívka. Mezitím budoucí zubní lékařku Lenu naštval její přítel Lukas, který doma nic nedělal, do práce nechodil a v hudebním průmyslu se nedokázal prosadit. Lena už nemohla takhle déle žít a tak se od něj odstěhovala, aby se záhy zamilovala do svého kolegy Johana (Max von Thun). Studentka psychologie Lucy se pro změnu ve škole setkala se Sebastianem Bernsteinem (Sebastian Ströbel), bohatým mladíkem, jehož rodina vlastnila více než 2000 bytů. Lucy se s ním chtěla setkat, aby pro sebe a holky nějaké bydlení sehnala, ale jelikož se Sebastian vydával pouze za přítele sebe sama, chovala se k němu Lucy poněkud odměřeně. Jednoho dne při cvičení ve škole Inken ztratila kontaktní čočky a musela tak nosit své staré brýle s motýlky, nicméně se na ni přece jen usmálo štěstí, kdy pro ni jeden makléř sehnal byt za 480 eur. Nejednalo se však o nijak velký byt, ale o velmi malé a neútulné obydlí. Přesto se tam dívky chtěly nastěhovat, nejprve však musely získat potřebné peníze, a proto si našli různé brigády. Když se konečně nastěhovaly, zároveň s nimi se do obrovského sousedního bytu přistěhoval atraktivní Paul (Simon Verhoeven), který pořádal kolaudační párty a pozval ně ni také trio dívek. Krátce před začátkem akce si zavolal Inken k sobě, protože údajně potřeboval s něčím pomoci, ale místo toho měli spolu sex, který byl tak divoký, že to Lena a Lucy jasně slyšely skrz zdi. Během večírku přišel Flin s chilli con carne, které holkám sám uvařil, ale ty si ho nevšímaly a tak zklamaně odešel pryč. Na večírku se objevil rovněž Sebastian, který se snažil Lucy marně sbalit. Během večírku se Inken chovala jako paní domácí a stala hvězdou zábavy, nicméně na konci párty se dozvěděla, že a Paul je zasnoubený. O víkendu Lena a Johan vyrazili k jezeru Starnberg a ačkoliv pršelo, Johan chtěl vyjet s člunem na projížďku. Mě však problém s motorem a tak se vrátili do chaty na břehu jezera, kam záhy přijel Johanův nadřízený se ženou z bytové agentury. Lena se schovala v chatě s Johanem a z rozhovoru mezi starším párem zjistila, že její nový přítel je podvodníkem a měl již přítelkyni. Po tomto zklamání Lena zašla za Lukasem, se kterým se definitivně rozešla. Po zklamání z večírku šla druhý den Inken hledat útěchu k Flinovi, jenže ho přistihla při souloži s Beatrice. Přes další zklamání přece jen šla s Flinem na projížďku v gumovém člunu, který náhodou vypustila a tak spolu skončili schováni pod stromem, protože začalo hodně pršet. Když si vyříkali společné problémy, měli spolu konečně sex. Mezitím se Lucy vetřela jako servírka na oslavu šedesátých narozenin Sebastianova otce, kde zkoušel mladík hrát chvíli ještě svou roli někoho jiného, ale vše prasklo, když měl zahrát na klavír pro hosty koncert Rachmaninoff. Nejprve byla Lucy zklamaná, ale když Sebastian začal hrát jejího oblíbeného Bacha, vrátila se a začali se líbat. Po těchto zážitcích vstoupily tři dívky do svého nového, velkého bytu, který byl levný, protože Lena využila setkání s makléřkou na břehu jezera a byl konec lechtivé komedie, která mne přes svou nízkou uměleckou úroveň dokázala pobavit a to byl ten hlavní účel, proč jsem se na tento německý film podíval. Bohužel se opět potvrdilo, že první díly bývají v drtivé většině kvalitnější než další pokračování a tak tomu bylo i v případě holek. Na druhou stranu si nemyslím, že by děj byl tragický, jak by napovídalo velmi nízké hodnocení zde na ČSFD, protože jsem viděl už daleko horší propadáky. Suma sumárum, snímek Holky to chtěj taky 2 ode mne získal dvě holčičí hvězdy **. () (méně) (více)

Traktorista

Koukal jsem na to hlavně kvůli Karoline Herfurth, ta holka je prostě sexy. Ale zbytek prostě nefunguje, dialogy jsou příšerně trapný, hudební doprovod otravnej a hlavní hrdinka nehezká - to nemůže fungovat a taky to nefunguje. Nevtipný, suchý, trapný, prostě nepovedené pokračování už tak slabého prvního dílu. ()

OG_Swifty odpad!

Je spousta druhů filmů - těch, co u nich člověk pláče, směje se, pociťuje strach, znechucení, napětí, uvolnění atd. Film Holky to chtěj taky 2 patří do vzácnější kategorie filmů, u kterých divák prožívá problémy s dýcháním, vystřelující bolest na prsou a nepříjemné pálení očí. Možná, že při něm někdo dostane i srdeční zástavu. První díl byl komedie o tom, jak se němky snaží mít svůj první orgasmus - nebyl to zdaleka žádný zázrak, ale o komedii se to alespoň viditelně pokoušelo. Druhý díl, popisující problém se samostatným bydlením, již neobsahuje ani ty náznaky komedie z prvního dílu. Jistě, Diana Amft (mimochodem skutečně nehezká dívka) pořád dělá ty svoje duchem nepřítomný držky při sexu, nechá si strkat prostředníček do držky jako správná učitelka cizích jazyků, ale to z toho podle mě zdaleka nedělá komedii. Žil jsem v domnění, že tam bude "zábavná" scénka s nějakou babičkou, ale když film skončil a nic takového tam nebylo, tak jsem usoudil, že jsem si to spletl s jiným kdysi viděným německým hybridem tohoto ražení a tak jsem byl nakonec rád, že se mi vyhnula ta zástava srdce. Shrnu-li to - film se snaží být spíš veselejší romantikou s humornými prvky, ale nefunguje to. Z části proto, že to je německý, a především proto, že to je úplně dementní film s nesympatickým hereckým obsazením. ()