Dračí srdce

• SK název

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Výborná fantasy - pohádka, s krásně "vyvedeným" drakem (asi nejsympatičtější animovaná potvora :) Vtipný i dojemný příběh, výborné obsazení, prostě - paráda ....(21.11.2004)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(23.3.2004)

Slušné fantasy s velmi pěkně udělaným drakem a průměrným příběhem. Ale neurazí, pobaví, občas rozesměje, ... prostě povedená pohádka.(26.1.2004)

Jako dítě jsem tuhle pohádku zbožňoval, nejen proto, že Draca dabuje Sean Connery (to jsem si užil jen jedinkrát v kině), ale hlavně proto, že kromě nezbytného příběhu plného soubojů a drakobijectví se zde najdou neskutečná kvanta legrace (obzvlášť při prvním setkání hlavních hrdinů;)), ale i smutné chvilky. A to vše doplňuje hezká hudba (o které jsem se v trochu dospělejším věku domákl, že ji složil nějaký Edelman). Jsou sice i lepší fantasy pohádky, ale tahle je solidní a neselhává. A navíc je tu Harrypotterovský Lupinus David Thewlis za urputně nechutného hajzla;) Nemám důvod jít níž než na osmdesátku.(17.9.2003)

Lehce nadprůměrná fantasy-pohádka pro děti i dospělé nabízí docela originální příběh, což je v tomto filmovém oboru takřka nemožné.(31.7.2002)

Odpočinkový film s pohádkovým nádechem, který nikdy neurazí. Rob Cohen na začátku své cesty stát se áčkovým režisérem, která mu o jeden stupínek nevyšla, a především sázka na jistotu v podobě úsměvu Dennise Quaida. Osobně ho mám rád, je mi sympatický, takový filmový pan hodný/taťka, kterému nikdy nepřeju smrt na plátně. Dračí srdce má svou fantasy rovinu, která je načrtnuta ideálně i pro menší diváky. I po 14nácti letech bych na efektech nechtěl vůbec nic kritizovat, což mě trochu děsí. Takže všichni zapomeňte na "moderního" Eragona a paskvily s draky a vraťte se ke klasice, jakou Dračí srdce je...(31.3.2010)

Musim rici, ze tento pohadkovy pribeh o lovci draku a poslednim zijicim drakovi patri mezi nejlepsi filmy sveho druhu – vtipny a svizni pribeh, ktery ani ke konci neztraci na originalite.(31.7.2002)

Tolik epických fantastických filmů zas tolik neexistuje a proto je radost sledovat každý, který za to stojí a povede se. Já jako malý vždycky na konci brečel. Umocňoval to fakt, že muzika, tomu dokázala dodat dost a já se z toho vždycky sesypal. Drak je zajímavé stvoření a ne tu dobu je zde velice slušně ztvárněné. Krom toho, je málo filmů, kde se drak objeví ztvárněn hezky a s dobrým příběhem, kvalitní muzikou a perfektním zpracováním. Když si to tak uvědomím, je dost možné, že právě tento film s drakem v hlavní roli je to nejlepší, co se za celou dobu dokázalo urodit. Dračí doupě nebo Eragon? Blbost jej s těmito filmy srovnávat, je svůj, je originální a dost možná jediný a proto ho mám tak rád. --- Takže než bys mi řikal Drak v tomhle jazyce, budeš mi řikat Draco v jiném jazyce? Zajímavé!(24.11.2007)

Rozpočet $57miliónovTržby USA $51,367,375Tržby Celosvetovo $115,267,375 ║ Solídna rozprávka, ktorá dokonca vznikala na Slovensku. /65%/(29.6.2005)

• AngelAngie

Tohle je, co si dobře pamatuji, poměrně nudná záležitost ..(17.8.2008)

Dračí srdce je osobní srdcovka mého dospívání (chtělo by se napsat dětsví, ale to bych kecal). Krásná fantasy dobrodružná pohádka s podmanivou atmosférou. Není na ní sice nic zvláštního, ale čert to vem, když je Draco takový sympaťák. ♫ Hodnocení OST: 4/5(17.8.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $115,267,375(21.12.2006)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The World Of The heart-Main Title ,2. To The Stars ,3. Wonders Of An Ancient Glory ,4. Einon ,5. The Last Dragon Slayer ,6. Bowen's Ride ,7. Mexican Standoff ,8. Draco ,9. A Refreshing Swim ,10. Re-Baptism ,11. Bowen's Decoy ,12. Kyle, The Wheat Boy ,13. The Connection ,14. Flight To Avalon ,15. Finale ,(9.5.2011)

„Nestojíš nad zákonom! Si predsa kráľ.“ Česť a odvaha ožili v príbehu Roba Cohena, nakrúcanom okrem iného aj v okolí Čachtického hradu. Respektíve ožiť mali. Kombinácia zaujímavo „vážneho“ historického eposu ešte z čias, kedy mýty a legendy dožívali (drakovi prepožičal majestátny hlas a vznešené povahové črty Sean Connery) a nevhodne použitého nadhľadu (popletený mních Petea Postlethwaitea) robí svoje. Na rozpačitom výsledku sa v konečnom efekte podpisujú prekvapivo nevýrazné prírodné scenérie, strašné akčné scény (či už osobné súboje, alebo pseudo masové bojové scény) a zbytočný motív lásky (ryšavá Dina Meyerová po VESMÍRNEJ PECHOTE znova v jednom filme s gigantmi). Zrazu už ani smutný koniec a hŕstka magických scén nezachránia DRAČIE SRDCE od priemeru. A nevylepší to ani otrasný David Thewlis v titulnej zápornej úlohe. Ale v porovnaní s video-dvojkou z roku 2000...(1.11.2004)

Celkem neotřelý příběh, který se však ve druhé polovině zvrtává v mnohokrát dokola omílané mlýnské kameny. Dennise Quaida mám celkem rád, takže mi to jeho fousatý rytíř živící se zabíjením draků vynahrazuje. Ale zápletka je tak čiročirá, že křišťálověji čistší být ani nemůže (vždycky jsem to chtěl použít). Vlastně ten konec je doslova hroznej, ale proti druhýmu dílu je to supr film. Vlastně i proti mnoha jiným fantasy je to skvělej film. A dobrá je i atmosféra středověku, přestože středověk to není.(31.1.2006)

Nez zacal Rob Cohen tocit prumerny akcni filmy, natocil tohle moc pekny fantasy. Samozrejme necekejte nejakej drsnej stredovek nebo tak, tohle je spis film pro celou rodinu. Dej filmu je vcelku originalni, ale samozrejme tu je naky to klise. Ale film je dostatecne sviznej a vtipnej, takze to nevadi. Dennis Quaid mi sice ze zacatku nesed, ale nakonec se mi libil a drak byl udelanej fakt pekne (I ostatni efekty.), akorat mel zbytecne moc lidskej vyraz. Jedna z nejlepsich fantasy pohadek.(24.8.2006)

V případě jedné ze svých nejoblíbenějších filmových fantasy všem (velmi originálně) radím, aby se pokud možno podívali na verzi v původním znění s Connerym coby nejsympatičtějším filmovým drakem všech dob a půvabným, vtipným a ne tak zcela otřelým příběhem.(10.7.2007)

Až na ty mizerné triky mi to přijde jako dost dobrá pohádková fantasy s pěkným příběhem, sympatickým drakem a výborným Dennisem Quaidem.3,5*(11.12.2005)

Parádní fantasy pohádka, pěknej drak, příjemnej příběh a opravdu slizkej a zlej padouch.. A to mi stačí.. bohatě(20.1.2009)

Ja som posledný drak!!! Jednoznačne najlepší film s dračou tematikou a najlepší film Roba Cohena. Sympatický drak a efekty sú ešte stále veľmi vydarené (v roku 1996 boli perfektné). Natáčané je to mimochodom na Slovensku. Spišský hrad (na začiatku) a Tomášovský výhľad (scéna, keď dostane drak meno) som už mal možnosť vidieť na živo. 80%(30.6.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18