Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, kterou jsem jako malá milovala a stále se k ní ráda vracím. Konečně totiž někdo považuje draky za celkem hodná a milá stvoření.(21.11.2004)

Ja som posledný drak!!! Jednoznačne najlepší film s dračou tematikou a najlepší film Roba Cohena. Sympatický drak a efekty sú ešte stále veľmi vydarené (v roku 1996 boli perfektné). Natáčané je to mimochodom na Slovensku. Spišský hrad (na začiatku) a Tomášovský výhľad (scéna, keď dostane drak meno) som už mal možnosť vidieť na živo. 80%(30.6.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $115,267,375(21.12.2006)

Jako dítě jsem tuhle pohádku zbožňoval, nejen proto, že Draca dabuje Sean Connery (to jsem si užil jen jedinkrát v kině), ale hlavně proto, že kromě nezbytného příběhu plného soubojů a drakobijectví se zde najdou neskutečná kvanta legrace (obzvlášť při prvním setkání hlavních hrdinů;)), ale i smutné chvilky. A to vše doplňuje hezká hudba (o které jsem se v trochu dospělejším věku domákl, že ji složil nějaký Edelman). Jsou sice i lepší fantasy pohádky, ale tahle je solidní a neselhává. A navíc je tu Harrypotterovský Lupinus David Thewlis za urputně nechutného hajzla;) Nemám důvod jít níž než na osmdesátku.(17.9.2003)

Musim rici, ze tento pohadkovy pribeh o lovci draku a poslednim zijicim drakovi patri mezi nejlepsi filmy sveho druhu – vtipny a svizni pribeh, ktery ani ke konci neztraci na originalite.(31.7.2002)

• - Ve filmu je jasně slyšet slovenština, když chce jeden z drakobijců vystřelit šíp na Bowena (Dennis Quaid) a zařve: "Pozor! Letí!" (Leksus)

• - Prvá scéna so šermiarskym súbojom je natočená na Čachtickom hrade. (Aberforth)

• - Bylo pořízeno přes 200 fotografií Seana Conneryho, které byly spolu s hlasovým záznamem použity k vytvoření co možná nejvíc autentičného draka odpovídajícího právě jemu. (KucC)