Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Krásny, jednoduchý rozprávkový príbeh na sobotné popoludnie pri kávičke a vianočnýh koláčikoch. Background v podaní Slovenskej prírody a Spišského hradu, kedy som objavoval miesta, ktoré som pretrajdal s batohom na chrbte milo poteší. Chválim aj prijemný Edelmanov soundtrack. Jeden z filmov, na ktorý mám slabosť.(27.5.2004)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $115,267,375(21.12.2006)

Odpočinkový film s pohádkovým nádechem, který nikdy neurazí. Rob Cohen na začátku své cesty stát se áčkovým režisérem, která mu o jeden stupínek nevyšla, a především sázka na jistotu v podobě úsměvu Dennise Quaida. Osobně ho mám rád, je mi sympatický, takový filmový pan hodný/taťka, kterému nikdy nepřeju smrt na plátně. Dračí srdce má svou fantasy rovinu, která je načrtnuta ideálně i pro menší diváky. I po 14nácti letech bych na efektech nechtěl vůbec nic kritizovat, což mě trochu děsí. Takže všichni zapomeňte na "moderního" Eragona a paskvily s draky a vraťte se ke klasice, jakou Dračí srdce je...(31.3.2010)

• MM_Ramone

Nepodarená, zle natočená, rozprávka, na ktorú som sa skúšal už viac krát pozerať, ale zakaždým ma to dokázalo akurát tak otráviť. Vôbec sa mi to nepáči. Je to lacné. Televízna kamera, neschopná réžia, primitívne digitálne triky a hrozne zlé herecké obsadenie. Vymäknutý Dennis Quaid sa vôbec nehodí na predstaviteľa chrabrého rytiera. No to nič nie je proti tomu ako David Thewlis zahral zápornú postavu princa Einona. To mal byť princ? Na mňa pôsobí skôr ako pripitý, smradľavý bezdomovec. Fantasy scenár pritom nie je až taký špatný, ale to spracovanie naozaj za moc nestojí. **(27.12.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(23.3.2004)