Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

To, že sa jedná o slovenskú scenériu som zistil až neskôr a až potom som pochopil, prečo mi bol film tak úchvatne srdcu blízky. Navyše postava draka na mňa vplýva ohromným kľudom a rozprávkovosťou. Svojou charizmou u mňa predčila aj Falca! A príbeh milý, jednoduchý, zábavný, pekná nostalgia. 80%.(8.5.2007)

Skvělý Connery jako drak a jinak průměr.(10.11.2007)

Skvělá fantasy, ve které doslova září ten nejsympatičtější drak co kdy byl. Konec je neuvěřitelný doják a bývám z něho hodně na měkko.(3.2.2006)

• - Vo filme je miestami počuť slovenčina, ako napríklad v prípade jedného z drakobijcov, ktorý zreteľne kričí: "Tam je, rýchlo, rýchlo, nabíjaj!". (Macejko)

• - Od začátku projektu tvůrci naráželi na neochotu studia Universal uvolnit potřebné finance pro jeho realizaci. Názor změnili až po úspěchu Jurského parku (1993). (Shakaar)

• - Počiatočná scéna sa natáčala na Bátoryčkou preslávenom hrade Čachtice, o ktorom počul i Jules Verne, a vzal si ho ako podklad pre svoju knihu "Tajomný hrad v Karpatoch" (tiež sfilmovaný). Ďalšie scény sú natáčané na hrade Strečno, Artušovom hrade camelot alias Spišskom hrade (naposledy jeho hradby poslúžili Američanom pri natáčaní filmu Posledná légia). A nesmiem opomenúť nádherný skvost Slovenského raja Tomašovský výhľad. (andykovac)