Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Když jsem zadal Dračí srdce do vyhledávače CSFD, překvapilo mě, že se u něj objevil modrý čtvereček. Vždyť se jedná o jednu z nejlepších pohádek pro odrostlejší. Ústřední duo zarputilého cynického rytíře (skvělý Quaid) a smutně dobráckého draka (neslyšel jsem originální hlas Seana Conneryho, ale pochybuji, že nějak výrazně překoná bezchybný český dabing) je skvěle sehrané a jejich postupně se rodící přátelství navzdory hluboce zakořeněné nenávisti je silné a uvěřitelné. A to i vzhledem k faktu, že jeden z nich je kompletně vytvořený pouze týmem programátorů. Ve své době byly speciální efekty ve filmu naprosto úžasné a posouvaly na novou hranici to, co Spielberg naznačil v Jurském parku. A ani dnes se triková stránka Dračího srdce nemá za co stydět.…Nejsem vyložený sountrackář, málokdy mě zaujme instrumentální hudba, ale tady je přímo nádherná.(16.3.2008)

To, že sa jedná o slovenskú scenériu som zistil až neskôr a až potom som pochopil, prečo mi bol film tak úchvatne srdcu blízky. Navyše postava draka na mňa vplýva ohromným kľudom a rozprávkovosťou. Svojou charizmou u mňa predčila aj Falca! A príbeh milý, jednoduchý, zábavný, pekná nostalgia. 80%.(8.5.2007)

Výborná fantasy - pohádka, s krásně "vyvedeným" drakem (asi nejsympatičtější animovaná potvora :) Vtipný i dojemný příběh, výborné obsazení, prostě - paráda ....(21.11.2004)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The World Of The heart-Main Title ,2. To The Stars ,3. Wonders Of An Ancient Glory ,4. Einon ,5. The Last Dragon Slayer ,6. Bowen's Ride ,7. Mexican Standoff ,8. Draco ,9. A Refreshing Swim ,10. Re-Baptism ,11. Bowen's Decoy ,12. Kyle, The Wheat Boy ,13. The Connection ,14. Flight To Avalon ,15. Finale ,(9.5.2011)

Avalone, ó Avalone, tebe já hledám na každé z cest .... ó ano, svatý Avalone, mé hledání cenu má. Mé hledání je duchovní, ano duchovní. Pohádka se zlým drakem, krásnou princeznou, statečným králem, čestným rytířem, tak Dračí srdce nic z toho není ani nedopatřením. Drak je laskavý filosof s velkou touhou po, ne nebudu spoilerovat, statečný rytíř je statečný, ale taky tak trochu podvodník, princezna tu vůbec není, místo ní tu je krásná Kara (ale ta je zas TAK krásná, že je jedno, že není princezna) a král? Starý král je agresivní monstrum, což se mu vymstí během asi prvních deseti minut, a ten mladý není o nic lepší. Kdo by to byl řekl, že se z Kary časem vyklube statečná bojovnice Hvězdné pěchoty a z krále učitel obrany proti černé magii? Že on ho ten vlkodlak kousl někde v téhle pohádkové zemi? A ne, že by se tu nepotkal s dalším z kouzelnických kolegů. Miluju tuhle pohádku, dokonce natolik, že mám výrazné pochybnosti o vnímavosti a citlivosti každého, kdo tenhle příběh nedokáže, ke své škodě, ocenit.(6.8.2011)