Dračí srdce

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

• bestlama

Tak tohle fantasy se mě moc nedotklo, nic mi neřeklo, ničím nezaujalo... Prostě se mi nelíbilo ... Ale 2* aspoň za ten nápad :)(21.5.2009)

Tolik epických fantastických filmů zas tolik neexistuje a proto je radost sledovat každý, který za to stojí a povede se. Já jako malý vždycky na konci brečel. Umocňoval to fakt, že muzika, tomu dokázala dodat dost a já se z toho vždycky sesypal. Drak je zajímavé stvoření a ne tu dobu je zde velice slušně ztvárněné. Krom toho, je málo filmů, kde se drak objeví ztvárněn hezky a s dobrým příběhem, kvalitní muzikou a perfektním zpracováním. Když si to tak uvědomím, je dost možné, že právě tento film s drakem v hlavní roli je to nejlepší, co se za celou dobu dokázalo urodit. Dračí doupě nebo Eragon? Blbost jej s těmito filmy srovnávat, je svůj, je originální a dost možná jediný a proto ho mám tak rád. --- Takže než bys mi řikal Drak v tomhle jazyce, budeš mi řikat Draco v jiném jazyce? Zajímavé!(24.11.2007)

V případě jedné ze svých nejoblíbenějších filmových fantasy všem (velmi originálně) radím, aby se pokud možno podívali na verzi v původním znění s Connerym coby nejsympatičtějším filmovým drakem všech dob a půvabným, vtipným a ne tak zcela otřelým příběhem.(10.7.2007)

• - Prvá scéna so šermiarskym súbojom je natočená na Čachtickom hrade. (Aberforth)

• - Od začátku projektu tvůrci naráželi na neochotu studia Universal uvolnit potřebné finance pro jeho realizaci. Názor změnili až po úspěchu Jurského parku (1993). (Shakaar)

• - Pôvodne chceli producenti obsadiť do úlohy Bowena Liama Neesona, ale štúdio sa nazdávalo, že by sa ako akčný hrdina u publika nepresadil. (H4ku11)