Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• Anthony

Pár hezkých automobilových honiček, jinak nic. Škoda - v originálnějším příběhu by i tyhle scény mohly ještě lépe vyniknout. Naprosto bez zájmu jsem sledoval postavy filmu - při potyčce s kamiónem jsem více držel palce protivníkovi. Bez špetky charisma podle mě není jen Paul Walker ale i Vin Diesel (zajímavější byl v Černočerné tmě).(22.9.2003)

Tisíce krásnejch mladejch holek, rychlý nablejskaný káry, namakaný drsňáci a spousta pěkné akce = vynikající odpočinkový letní film.(16.6.2002)

rozpočet : $38 million tržby celosvetovo : $207,283,925(22.12.2006)

Pred pätnástimi rokmi som videl len nabúchené autá a testosterónovú akciu, plnú naháňačiek. Dnes som si to pustil znova a videl som to isté, ale okrem toho aj komickú zápletku bez štipky sebareflexie, hlúpe dialógy na úrovni kreslených seriálov a v neposlednom rade strašne otupené herecké výkony. Hromový hlas Vina Diesela naozaj nestačil na obhájenie si štvrtej hviezdičky. Mám rád celú túto sériu, a aj preto musím privrieť oči, pretože toto bol základný kameň, na ktorom vyrástla celá jedna generácia. Z nostalgie je guilty pleasure ako bič, aj keď sa jedná len o vizuálnu show s totálne béčkovým scenárom a primitívnym dejom. Nezmyselná akcia, atraktívne kočky, autá, veľa áut, pekelne rýchlych áut - ale nič iné. Pokiaľ vám to stačí a máte doma odparkovaný vytunnovaný a ospojlerovaný športiak, dáte o hviezdičku navyše. 60%.(3.4.2015)

• Gilmour93

Nemám v garáži vytuněného Golfa jako dárek rodičů k maturitě, nejezdím na letištní tunning srazy sbalit nějakou kočku pod zákonem na vyleštěnou stodvacítku se spoilerem, přítlačným křídlem a výfukem o průměru krbové roury a je mi upřímně jedno, jestli Vin jezdí na Diesel, Natural nebo dusík. Přiznávám, že tyto drobné nuance mohly mé hodnocení nepatrně ovlivnit, přesto si myslím, že hlavním problémem je s názvem filmu se shodující přístup k práci ze strany scénáristů a režiséra..(9.2.2009)