Rychle a zběsile

The Fast and the Furious

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Soundtrack BT: 1. Good Life - Faith Evans/Ja Rule/Vita/Cadilac Tah [3:59] ,2. Pov City Anthem - Cadillac Tah [4:53] ,3. When A Man Does Wrong - Ashanti [4:51] ,4. Race Against Time Part 2 - Tank/Ja Rule [5:10] ,5. Furious - Ja Rule/Vita/01 [4:18] ,6. Take My Time Tonight - R. Kelly [4:29] ,7. Suicide - Scarface [3:53] ,8. The Prayer - Black Child [3:38] ,9. Tudunn Tudunn Tudunn (Make You Jump) - Funkmaster Flex/Noreaga [2:41] ,10. Hustlin' - Fat Joe/Armageddon [3:25] ,11. Freestyle - Boo/Gotti [2:31] ,12. Rollin' (Urban Assault Vehicle) - Limp Bizkit/DMX/Redman/Method Man [4:03] ,13. Life Ain't A Game - Ja Rule [3:32] ,14. Cali Diseaz - Shade Sheist/Nate Dogg [4:00] ,15. Didn't I - Petey Pablo [4:03] ,16. Put It On Me - Ja Rule/Vita/Lil' Mo [4:42] ,17. Justify My Love - Vita/Ashanti [5:37],(14.5.2011)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $144,533,925Tržby Celosvetovo $207,283,925Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,233,964 //počet predaných kusov 173,871Tržby za predaj DVD v USA $7,229,691 //počet predaných kusov 593,811 ║ Vin Diesel to jednoznačne drží nad vodou, ináč by to za moc nestálo. /65%/(13.1.2006)

Pomalu a nudně. Vytvořit stylový film pro týnejdžry se příliš nepodařilo, na to prostě nestačí pár naleštenějch auťáků a namakanej machr Vin Deisel. No ale roštěnky kroutící se do sexy póz a efekní bouračka na konci si zaslouží hvězdičku navíc :-)(15.8.2007)

rozpočet : $38 million tržby celosvetovo : $207,283,925(22.12.2006)

Fast & Furious je film, u kterého je děj až druhořadá věc...nebo spíš třetiřadá:) Druhá lajna totiž znamená vejvar pro producenta;) A tahle druhá lajna vlastně startuje tu první, která je ale natolik viditelná a bombastická, že je vám celkem šuma fuk kolik tenhle škvár zarobí:) A pokud se vám příčí filmy, kterým vévodí svalovci ztepilí až běda a slečny s výstřihem, jehož náplň by se dala sjet na lyžích, stejně by vám tenhle film neměl vadit, protože jak Vin TurboDiesel, tak sličné děvy vlnící se po plátně sem a tam jsou jen figurky, které plní jediný účel – umožnit těm nádherným natuněným broučkům, aby se v masovém měřítku dostali na plátna kin a televizní obrazovky, což je quest velice záslužný, i když ho ověsíte zoufalými líbivými rekvizitami jako jsou výše zmíněné dvounohé jalovičky, testosteronem zaslepení býčci s mužnými hlubokými hlasy a telecí hudební doprovod;) Celkově bych tedy Fast & Furious nezatratil, protože jen jeho úspěch dotlačil na PC NFS: Underground (i když tam je to těžce americká automobilová produkce) a zpopularizoval tuning tak jak se to doposud nikomu a ničemu nepovedlo...ačkoliv trvám na tom, že amíci by si měli tunit svoje lowridery a designovou dokonalost přenechat Evropě:) Rozhodně ale uděláte líp až za nějakého slunného letního dne vyrazíte do Hradce Králové nebo do Brna nebo někam jinam na tuning party, protože tam teprve uvidíte jak to ve skutečnosti chodí;)(22.12.2004)