Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• Renton

Scénář: Gary Scott Thompson, Erik Bergquist, David Ayer .. Rychlé a nezáživné.(23.12.2005)

• Radyo

Vyloženě tenhle film neodsuzuju, ale celý příběh mi prostě přijde tak jednoduchoučký (neodvažuji se říci slaboduchý, protože by mě skalní příznivci tohoto filmu mohli ukamenovat), že by se snad ani příběhem neměl nazývat. Za největší plus celého filmu považuju jednoznačně ty úžasné auta, které se celým dějem neustále míhají sem a tam. Bohužel jak známo, auta jsou obvykle mizerní herci a samy o sobě nedokážou vyzdvihnout úroveň filmu někam výše. Takže je to za 2 hvězdičky.(13.11.2002)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.6.2011)

Tak tohle je průměr průměrů...Tenhle film je tak cool, až je to místy trapné a nepříjemné. Auta jsou parádní, to co se s nimi předvádí už tolik ne, příběh je samozřejmě jednoduchý jako facka, aby se v něm nikdo neztratil a režie opravdu svižná...Herci, až na čestnou výjimku Vina Diesela, odhodili herecké umění u vizážistů a soustředili se především na to, aby před kamerou vypadali drsně, in a prostě dobře. Musí se ale nechat, že jim to docela jde...(22.6.2005)

Když postavy mlčí a věnují se řízení, tak to má šťávu, ale kdykoliv ze svých vytuningovaných aut vylezou, tak se to rázem propadá o několik kvalitativních tříd níže. Jedna hvězda za Vina Diesela, který je nucen film nejednou táhnout sám. Kdyby se k němu býval připojil režisér, scenárista (byl-li vůbec nějaký) či alespoň jiný herec, tak to mohlo dopadnout i podstatně lépe.(26.1.2007)