Rychle a zběsile

The Fast and the Furious

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Vruuuum! Tak tento film mizí v závratnou rychlostí u mě v zapomnění. To jsem si radši mohl koupit Auto-tunnig a měl bych to aspoň napořád. Takhle jsem si koupil jen lístek, a co jsem z toho měl? Pár pěkných slečen, pěkné auta, plešatého frajera a plno dementních herců. Stupidní od začátku až dokonce. Nebýt Diesela a jeho charisma, tak fakt nevím. Tento film jede na Dieslový motor.(24.4.2005)

Už som kedysi Fast and Furious mala pustené v telke, ale namiesto sledovania som strávila čas nastavovaním nového mobilného telefónu a z filmu som nemala nič :-D No ako rada vravím, všetko má svoj čas... Prvá asi tretina filmu mi dala zabrať, lebo som mala pocit, že scenár sa ma pokúša vytesniť do skupiny divákov, pre ktorú tento film vôbec nie je určený - resp. že je vhodný len pre chlapov, ktorí sa odbavujú pri pohľade na revúce motory, dymiace pneumatiky a sexi čaje zamazané od oleja :-) Ale potom sa to zlepšilo, ako správne motivovaný divák som začala cítiť angažovanosť a užívať si svojho miláčika Vina Diesela. Nevýhodou bola však výrazná zvuková nevyrovnanosť. Neviem, či to spôsobila HD verzia, ktorú nejako čerstvo "vytunili", ale sprievodná hudba i burácajúce autá zneli vždy trikrát hlasnejšie ako burácajúci Dieselov hlas (hudba pre moje uši;-). Pri dialógoch bolo nutné zvyšovať hlasitosť, pri zvukovej kulise á la Need for speed zase znižovať. Ale bolo to fajn, i keď kvôli prvoplánovému určeniu a náležite prispôsobenému príbehu zostávam na solídnych troch hviezdičkách.(6.5.2009)

Rychle, zběsile a vlastně i celkem zábavně. 70% Zajímavé komentáře: Melies, oli.G, dzej dzej, mis-ko, Cooper(30.5.2005)

Špičková automobilová podívaná. Je jasné, že tento film není nějak moc o scénáři nebo o hereckých výkonech, ale hlavně o pořádně našláplých kárách. Mě se to velmi líbilo, ale další pokračování už mě tolik nechytla, možná i proto, že už tam není Vin Diesel......(1.10.2007)

5 / 10 Je síce pravda, že Rýchlo a zbesilo by som si druhýkrát už určite nepozrel, no jedno mu treba uznať - aj keď neznášam preteky, autá, tunning a z hudby, ktorá tu zaznie, mávam žalúdočné vredy, týchto stošesť minút som prežil bez akejkoľvek ujmy na zdraví. A to je už čo povedať! Prečo to tak je, netuším, tento film si však tie tri hviezdičky zaslúžil - odvážne sa pustil do boja s mojimi predsudkami a poctivo zvíťazil. Klobúk dole.(8.1.2006)