Rychle a zběsile

Fast & Furious

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

Fast & Furious je film, u kterého je děj až druhořadá věc...nebo spíš třetiřadá:) Druhá lajna totiž znamená vejvar pro producenta;) A tahle druhá lajna vlastně startuje tu první, která je ale natolik viditelná a bombastická, že je vám celkem šuma fuk kolik tenhle škvár zarobí:) A pokud se vám příčí filmy, kterým vévodí svalovci ztepilí až běda a slečny s výstřihem, jehož náplň by se dala sjet na lyžích, stejně by vám tenhle film neměl vadit, protože jak Vin TurboDiesel, tak sličné děvy vlnící se po plátně sem a tam jsou jen figurky, které plní jediný účel – umožnit těm nádherným natuněným broučkům, aby se v masovém měřítku dostali na plátna kin a televizní obrazovky, což je quest velice záslužný, i když ho ověsíte zoufalými líbivými rekvizitami jako jsou výše zmíněné dvounohé jalovičky, testosteronem zaslepení býčci s mužnými hlubokými hlasy a telecí hudební doprovod;) Celkově bych tedy Fast & Furious nezatratil, protože jen jeho úspěch dotlačil na PC NFS: Underground (i když tam je to těžce americká automobilová produkce) a zpopularizoval tuning tak jak se to doposud nikomu a ničemu nepovedlo...ačkoliv trvám na tom, že amíci by si měli tunit svoje lowridery a designovou dokonalost přenechat Evropě:) Rozhodně ale uděláte líp až za nějakého slunného letního dne vyrazíte do Hradce Králové nebo do Brna nebo někam jinam na tuning party, protože tam teprve uvidíte jak to ve skutečnosti chodí;)(22.12.2004)

• sepp

Spatny scenar + spatni herci = nulovy dej. Pro mnoho lidi presto kultovni film, podle ktereho si dokazi zaridit cely zivot. I takova je realita soucasneho sveta ovladaneho showbizem.(6.9.2003)

Tahle série mě minula, počínaje už prvním dílem. Já si jako malý vždycky radši stavěl z lega, než hrál s autíčky, a tady máme důsledky...(10.12.2009)

• - Kamion s názvem „Rodgers“ musel být kvůli scéně, kdy pod něj vjede Honda, vyvýšen o 46 cm. (Čiban)

• - Ve scéně ze závěru filmu, kdy Brian (Paul Walker) skáče na kamión, aby zachránil Vince (Matt Schulze) a pomáhá mu vysvobodit ruku, je na Brianových (Paul Walker) zádech možné zahlédnout lanko, které jej drží za třičko. (Kroup4)

• - Během pouštních válek Letty (Michelle Rodriguez) v jednom ze záběrů sedí ve sportovním sedadle, avšak v dalším je její sedadlo sériové. Před začátkem závodu se situace ještě několikrát změní. (Kroup4)