Rychle a zběsile

Rýchlo a zbesilo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2001, 106 min

• gouryella

Film stejny jako 60 sekund - naprosto zbytecny, bez deje, nulovi herci - pro me naprosta ztrata casu.(8.8.2002)

Vruuuum! Tak tento film mizí v závratnou rychlostí u mě v zapomnění. To jsem si radši mohl koupit Auto-tunnig a měl bych to aspoň napořád. Takhle jsem si koupil jen lístek, a co jsem z toho měl? Pár pěkných slečen, pěkné auta, plešatého frajera a plno dementních herců. Stupidní od začátku až dokonce. Nebýt Diesela a jeho charisma, tak fakt nevím. Tento film jede na Dieslový motor.(24.4.2005)

Když postavy mlčí a věnují se řízení, tak to má šťávu, ale kdykoliv ze svých vytuningovaných aut vylezou, tak se to rázem propadá o několik kvalitativních tříd níže. Jedna hvězda za Vina Diesela, který je nucen film nejednou táhnout sám. Kdyby se k němu býval připojil režisér, scenárista (byl-li vůbec nějaký) či alespoň jiný herec, tak to mohlo dopadnout i podstatně lépe.(26.1.2007)

Pôvodne som tu mal 100% a obhajoval som si to dobrou náladou, v ktorej ma film zanechal, ale... ruku na srdce, nič netreba preháňať. :) Samozrejme za ostatným si pevne stojím - závodným scénam niet čo vytknúť, Vin Diesel sa sem hodí parádne a keď sa nám začne rysovať nejaká tá myšlienka, motivácia postavy alebo psychológia, neohŕňame nos, ale žerieme to aj s navijákom. A neviem prečo, ale ten záverečný drag cez železničnú trať milujem... "I live my life a quarter mile at a time. Nothing else matters: not the mortgage, not the store, not my team and all their bullshit. For those ten seconds or less, I'm free. "(3.2.2005)

Start your engines! Ride so fuckin fast! Rychle a zběsile odstartovalo éru takzvaných adrenalinových filmů. Tady se naprosto oprostím od jakýhokoliv hloubkovýho rozboru, protože tohle není film o poslání (pokud jím ovšem není ten adrenalin sám), tohle je film vcelku o ničem. Žádnej světabornej příběh, žádná práce s napětím a žádná propracovaná charakteristika postav. Vykašlete se na jakákoliv srovnání, Rychle a zběsile vrátilo v neuvěřitelně nadupaným tempu do akčního filmu to, co tam neodmyslitelně patřilo odjakživa – pořádný benzinem nasáklý a spálenýma pneumatikama smrdící automobilový honičky. Film co udělal z vina diesela Vina Diesela a nakopl ho tak do často zmiňovaný role prototypu akčního hrdiny. Rob Cohen sice není režisér světové extratřídy, ale práce s obrazem tak aby si zachoval svou dynamiku a podpořil akceschopnost děje je mu vlastní. Jasně, tohle není koncert skvělých herců, ale o tohle se ani film nesnaží. A je to dobře, všude krásný holky a svalnatý chlapy, trochu kýčovitě, ale trefně využitej potenciál. Proč dávám 4 a ne o jednu míň, která by hodnotila skutečnou hodnotu filmu? Protože není vždycky nuceně zapotřebí propracovaného ducha příběhu, když máte silnej a dynamickej akční děj. Tady mi to výjimečně stačí.(23.10.2004)

• - Vin Diesel nešťastnou náhodou zlomil nos jednomu z kaskadérů. (hippyman)

• - Pracovní názvy filmu byly "Racer X", "Redline" a "Race Wars". (hippyman)

• - Po titulkoch nasleduje ešte jedna menšia scéna. (Shakers)