poster

Před soumrakem

 • USA

  Before Sunset

 • Slovensko

  Pred súmrakom

Romantický / Drama

USA, 2004, 80 min

Kamera:

Lee Daniel

Producenti:

Anne Walker-McBay

Střih:

Sandra Adair

Kostýmy:

Thierry Delettre
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  *****

  Neni bezpodmínečně nutné znát "jedničku", ale je to dobré k tomu, abyste leccos pochopili. To, že se Celine napřed chová jako pohodová a nezávislá frajerka, aby pak na Jesseho chrlila, co pro ní setkání s ním před lety znamenalo a jaký vliv mělo na její další život, i to, jak je Jesse zprvu milý a pasivní, aby pak přiznal, že s jeho manželstvím vykresleným na přebalu knihy to není žádná sláva , má zkrátka jediný důvod: na rozdíl od vzplanutí ve Vídní, které trvalo "celou" noc a kdy byli oba plní vizí a plánů, jsou teď tak trochu omlácení životem a na to, aby si udělali jasno mají jen 80 minut....a taky jsou v Paříži.(2.8.2004)

 • xxmartinxx
  *****

  Po druhém zhlédnutí zvyšuju. Jako trilogie, ač neplánovaná, je to opravdu komplexní a kompaktní - jsem zvědavý, jestli se podaří navázat za dalších deset let. Dvojka úspěšně nahrazuje romantickou jedničku cyničtější realitou, ale zůstává příjemná a zároveň pravdivá atmosféra. To je největší přednost série - příjemné, ale zároveň přesvědčivé. Nenapadá mě srovnání.(29.7.2013)

 • JAn
  *****

  A po devíti letech, potkali se znovu. Na jiném místě, za jiných okolností. S léty jim sice přibyly vrásky, ovšem jejich vášeň zůstala a křehké pouto, které je předtím tak silně pojilo, je teď mnohem intenzivnější. Další hořkosladé meditování trojice Linklater, Hawke, Delpy nad úspěchem a zklamáním, láskou a bolestí v příjemném prostředí, se skvěle napsanými dialogy a naprosto úžasným finále.(17.7.2007)

 • Psema
  *****

  A teď si vemte, že se mě Před soumrakem dotklo, i přesto, že jsem předchozí díl neviděl. U tohohle filmu to totiž vůbec nevadí. Jednak Linklater skvěle flashbackuje, dokonale vypráví, po ruce mu stojí bezchybní herci, ale hlavně má po ruce lidský scénář, který má se životem mnoho společného.(12.3.2007)

 • POMO
  *****

  Spočiatku odzbrojujúci dialógový súhrn myšlienok, s ktorými každý deň vstávam a zaspávam; neskôr strašne sympatická a iskrivá dialógová 'romanca' s potlesku hodným záverom. Richard, Ethan, Julie - ste božskí!(5.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace