Nick a Carri sú mladý manželský pár, ktorý sa práve nasťahoval do nového domu. Keď si po pár dňoch uvedomia, že v ich tesnej blízkosti prebýva samotársky muž v staršom veku, ktorý takmer neopúšťa svoj príbytok, nadobudnú dojem, že najlepším spôsobom, ako sa vhodne v susedstve zapísať, je podať mu pomocnú ruku. Lenže Tim skrýva jedno veľké, temné tajomstvo, ktoré dlhé roky prenasleduje nielen jeho, ale i každého, kto sa objaví v jeho blízkosti. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Nick a Carri sú mladý manželský pár, ktorý sa práve nasťahoval do nového domu. Keď si po pár dňoch uvedomia, že v ich tesnej blízkosti prebýva samotársky muž v staršom veku, ktorý takmer neopúšťa svoj príbytok, nadobudnú dojem, že najlepším spôsobom ako sa vhodne v susedstve zapísať, je podať mu pomocnú ruku. Lenže Tim skrýva jedno veľké, temné tajomstvo, ktoré dlhé roky prenasleduje nie len jeho, ale i každého, kto sa objaví v jeho blízkosti. "Evilenko" alias "EvilPhoEnix" dal do pozornosti snímok, ktorému som ako správny "neveriaci Tomáš" nijak mimoriadne nedôveroval. Zvykne totiž trošku preháňať :) Ale je to môj obľúbenec, tak si hovorím, keď to aj nevyjde, na neho sa nebudeš toľko hnevať ako na podaktorých užívateľov, ktorí mi svojimi názormi pripadajú, akoby boli z kategórie "made in retard". Ale aby som sa dostal k samotnému "Reclusion". Naozaj disponuje solídnou atmosférou, ktorá občas zaberie viac, inokedy menej. Na tomto prvku sú položené základy filmu, ktorý môže byť smelo zaradený do horor žánru. Je to taká celkom vydarene spracovaná ducharinka na jedno vzhliadnutie, ktorá síce nijak mimoriadne nevyľaká, no má svoje "temné stránky" - 55% ()

kaylin

Tady budu trochu milejší, než by si film možná zasloužil, protože jsou zde scény, které jsou skutečně povedené a které mají tu správnou, hororovou atmosféru. Bohužel snímek je jinak celkem zdlouhavý a v závěru nakonec nepřináší potřebné uspokojení z toho, co se stalo, což bylo pro film docela zásadní. ()