Milenec

Milenec

Lover, The

Drama / Romantický / Životopisný / Erotický

Francie / Velká Británie / Vietnam, 1992, 115 min

Silný příběh z nevšedního prostředí je přehlídkou parádních hereckých výkonů, perfektního erotického náboje, citů, emocí, ale také skvělé dobové výpravy. Milenec je výrazné drama, které dokáže zaujmout a vtáhnout. Annaud znovu představil zajímavý film, který i tentokráte je naprosto odlišným, než ty předchozí. 4*(27.7.2015)

• klerik

Poetické, provokačné, romantické. Napriek tomu, že malo zjavne ísť o umeleckú provokáciu, ma tento film nenadchol ako by to malo byť pre filme s takouto povesťou (konec koncov u mňa rovnako dopadlo aj POSLEDNÉ TANGO V PARÍŽI). Film určite neurazí, ale počúvať počas milostných scén hlas starej ženy bolo na hranici znesiteľnosti...(21.12.2008)

Tenhle film nemá geniální scénář, režii nebo hudbu. Ale nevím jak se mi vryl pod kůži a zanechal ve mně silný dojem. Stále dokola si jej přehrávám v hlavě a musím o něm přemýšlet. Prostě mě dostal, zejména díky mladičké Jane March, která svoji postavu zahrála tak věrohodně, až z toho běhá mráz po zádech. Bez ní by to byla minimálně 1* dolů. Po všech stránkách výjimečný film.(17.11.2005)

Skvělý snímek. Přímo z něj sálá smyslnost a erotické dusno, skloubené s drsnou přírodou a drsnými mravy ve Vietnamu. Jane Marchová je krásná a Tony Leung nesmírně přesvědčivý a charismatický. Ani se nechce věřit, že příběh je natočen podle autobiografické knihy M.Durasové. Že se dokázala takto otevřeně se vším svěřit. Samozřejmě nechybí spolu s výtečnou režií Jeana Jacquese Annauda rozsáhlé záběry kamery. I odvážných erotických scén je dost. Z filmu vyzařuje taková erotická atmosféra, že "Sedmý hřích" nebo "Devět a půl týdne" musí oproti tomuto snímku chodit v dětských botičkách. Annaud umí. 75%.(17.11.2005)

Toto mi strašne dlho trvalo...Poznám kvalitu filmov Jeana-J. Annauda a napriek tomu ma film nelákal. Spomínam si ako mi ho raz sused pred 20-timi rokmi požičiaval na VHS. Odmietol som so slovami, že to nebude nič pre mňa. Podľa názvu asi nie, ale teraz som bol zvedavý na film od režiséra, ktorý príbehy dokáže pútavo podať. Film nakoniec nesklamal, no erotické scény, ktorými si vybudoval istú povesť, mu skôr uškodili. V tomto sa mohli tvorcovia trochu krotiť, no príbeh lásky medzi chudobným dievčaťom a bohatým Číňanom bol rozhodne pútavý, plný krásnych scén a zaujímavých exteriérov. Všetky scény s jej mamou a divným starším bratom film kvalitatívne dvíhali a práve v tomto by som filmu minúty pridal na úkor tak trochu zbytočnej nahoty. 80%.(13.9.2015)