poster

Milenec

 • Francie

  Amant, L'

 • slovenský

  Milenec

 • anglický

  Lover, The

Drama / Romantický / Životopisný / Erotický

Francie / Velká Británie / Vietnam, 1992, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Nevinný pohled, pánský klobouk, černé vlasy – francouzská školačka se vrací z venkova do Saigonu, kde studuje. Na přívozu začne její milostné vzplanutí k bohatému Číňanovi, který jí plně propadá. Výrazné sexuální napětí mezi nimi nevyprchá ani do jeho očekávaného sňatku. Bez emocí spolu mluví o své budoucnosti, aniž by si dívka uvědomovala, že i jí mohou city doběhnout. Annaud divákovi předkládá dvě odlišné sociální skupiny – prostou dívku z nemajetných poměrů a světáckého muže, který má neomezené finanční možnosti. Za tónů Yaredovi hudby se tak rozehrává intenzivní milostné drama, natočené dle autobiografického románu francouzské dramatičky Marguerity Duras.(13.9.2006)

 • kleopatra
  ****

  ...... Jaká síla erotického napětí může být jen v doteku malíčků muže a ženy sedících v autě s pohledy upřenými opačným směrem....... a jak vkusně se dá zrežírovat všechno milostné jen šerem, které protínají pruhy světla mezi žaluziemi, aby ulpěly na nahých tělech .............(23.11.2005)

 • Yardak
  ***

  Zajímavé asijské prostředí, průměrný příběh s nečekanými erotickými scénami. 3 a půl hvězdy.(12.3.2008)

 • Lynn
  *****

  Tenhle film nemá geniální scénář, režii nebo hudbu. Ale nevím jak se mi vryl pod kůži a zanechal ve mně silný dojem. Stále dokola si jej přehrávám v hlavě a musím o něm přemýšlet. Prostě mě dostal, zejména díky mladičké Jane March, která svoji postavu zahrála tak věrohodně, až z toho běhá mráz po zádech. Bez ní by to byla minimálně 1* dolů. Po všech stránkách výjimečný film.(17.11.2005)

 • tron
  *****

  „... ale tvrdé rodinné prostredie ma ešte viac zocelilo.“ Takto by vyzerali SPOMIENKY NA AFRIKU, keby sa Sydney Pollack pozrel do spálne Karen a Denysa. MILENEC je príbeh takej silnej lásky naprieč triednymi vrstvami a rasami, až z nej zainteresovaných srdce viac bolí, než plesá (v strhujúcej ani nie 90-stranovej knižke je láska oficiálne priznaná až v posledných dvoch vetách). Francúzsky režisér Annaud (BOJ O OHEŇ, MENO RUŽE, MEDVEĎ) rozpráva príbeh búrlivého sexuálneho vzťahu mladučkej belošky (krehká 19-ročná Jane Marchová) v atraktívnej ale neľahkej ázijskej krajine/dobe/kultúre k bohatému Číňanovi (Tony Leung). Zakázaný vzťah naoko existuje iba kvôli sexuálne explicitne poňatým sexuálnym scénam. Už až keď je neskoro, sú obidvaja schopní priznať, že to nebolo len o posteľovej avantúre. Ale už je neskoro. Knižka je rovnako famózna (samozrejme o pár stupňov lepšia, ale ani film sa určite nemá za čo hanbiť, čo ma prekvapilo) a film po nej preberá všetky kľúčové nápady (kruté rodinné vzťahy, vydedený syn) + prináša niečo vlastné (erotike sa spisovateľka v románe vlastne takmer vôbec nevenovala, u Annauda je to miestami takmer porno). Viac o knižke na Recenzie.org: http://recenzie.org/knihy/15-milenec-marguerite-durasova(4.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace