poster

Milenec

 • Francie

  Amant, L'

 • slovenský

  Milenec

 • anglický

  Lover, The

Drama / Romantický / Životopisný / Erotický

Francie / Velká Británie / Vietnam, 1992, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  **

  Milenec není vyloženě špatný film, jak by se mohlo z mého hodnocení zdát, ale příběhem mi přišel příliš obyčejný, přímočarý, jednoduchý, ničím zvláštním zajímavý. Prostě románek, který začne, trvá a skončí, nic víc, nic míň. Chyběla mi nějaká výraznější chemie mezi postavami, něco víc než jen sexuální výjevy, které však byly natočeny velmi vkusně a poměrně decentně, avšak jsou jediné, co si divák ze snímku zapamatuje na delší čas. Toť alespoň můj názor.(27.4.2015)

 • sud
  ****

  Skvělý snímek. Přímo z něj sálá smyslnost a erotické dusno, skloubené s drsnou přírodou a drsnými mravy ve Vietnamu. Jane Marchová je krásná a Tony Leung nesmírně přesvědčivý a charismatický. Ani se nechce věřit, že příběh je natočen podle autobiografické knihy M.Durasové. Že se dokázala takto otevřeně se vším svěřit. Samozřejmě nechybí spolu s výtečnou režií Jeana Jacquese Annauda rozsáhlé záběry kamery. I odvážných erotických scén je dost. Z filmu vyzařuje taková erotická atmosféra, že "Sedmý hřích" nebo "Devět a půl týdne" musí oproti tomuto snímku chodit v dětských botičkách. Annaud umí. 75%.(17.11.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Vzrušující erotické dusno zpočátku filmu postupně opadá, stejně tak i emocionalita příběhu. Škoda. Marguerite Durasová ( spisovatelka, podle jejíž autobiografické knihy byl film natočen ) se často zabývá vyloženě ženskými tématy především jejich pocity a stavy duše. I tento film je nazírán vyloženě z pohledu hlavní představitelky a částečně i proto u mě, zástupce mužského pohlaví, ztrácí šanci na vyšší hodnocení. Ale věřím, že slečny a dámy osloví ozhodně více. Pokud vás tento snímek zaujal, doporučuji po všech stránkách lepší Indočínu Régise Wargniera. Milenec je jí až podivuhodně podobný, navíc je ze stejného roku.(19.11.2005)

 • curunir
  ***

  Tieto ázijské love story vďaka svojmu exotickému prostrediu vždy sľubujú veľký filmový zážitok, Milenec je však jeden z najslabších filmov aké som mal možnosť od Annauda vidieť. Vydarenej kamere vďačí film nielen za pôsobivú vizuálnu stránku, ale i za často krát odvážne nasnímanie milostných hrádok ústrednej dvojice. Vidieť tak úplne nahú peknú Jane March nie je problém, avšak keď v určitom momente sledujete asi 20 minút len súlož s urasteným Číňanom a nefrancúzsky pôsobiacou francúzkou navyše celkom pikantne nakrútenú, zdá sa akoby zmysel unikal a všetko patrilo niekam úplne inde (myslím si, že tento film by v uvedení žáner kľudne zniesol aj názov erotický) . Vlastne sa dá povedať, že od zoznámenia je potom film iba stále o tom istom s prestávkami, kde sa povie niekoľko nudných slov. Pokiaľ nejde o milovanie má film pomerne zdĺhavý spôsob rozprávania a výsledok pôsobí skôr nezaujímavo.(7.12.2008)

 • bassator
  ***

  65%(22.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace