Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu.(31.12.2002)

Pri tomto filme je mi vždy do plaču. Prvá polhodina (až po skok na motorke ponad vybuchujúcu kolumbijskú stodolu) je DOKONALÝ popcorn plný tučných hlášok, vtipu (smiech z prízvuku Dannyho Treja je strašne nákazlivý) a výbornej, nádherne prehnanej akcie. Keby bol takýto celý film, bol by to jeden z najlepších akčných brainlessov nového tisícročia. Bohužiaľ, od Vinovho príchodu do Prahy to celé ide totálne do zadku. Ani láska k čerstvému prašanu, vybuchujúce traktory s krumpľami a parádne záverečné titulky to nezachránia. Veľká škoda. P.S.: Oproti strašnej dvojke sú to však stále Pravdivé lži.(16.9.2007)

Tohle prostě je akční film roku a basta! Alespoň pro mě to bylo překvapení roku, protože jsem čekal další béčkovou oddechovku a ne takovejhle nářez. Dokonce i úvodní a závěrečné titulky jsou super. Akce střídá akci, adrenalin teče proudem (alespoň to hlavní hrdina tvrdí), auta jsou rychlá, zbraně a ženy krásné, k tomu hraje skvělá hudba, paroduje se tu James Bond, a ještě navrch se objeví Danny Trejo. Prostě super, teda pokud vypnete mozek...Vranovský zámek sice stojí na skále, ale ne pod velehorami a rozhodně to odtud do Prahy nestihnete za půl hoďky :). Pokud máte rádi Rammsteiny, užijete si úvodní scénu filmu v extázi, a pokud je rádi nemáte, těch pár minut v pohodě přežijete. Jinak se kromě jiných hvězd na hudbě podílel i geniální Orbital.(31.1.2003)

Čo sa týka scenára a dokonalosti réžie, úplný odvar, no ak to mám hodnotiť z pohlľadu akcie, efektov a zábavy, tak film dokonale spĺňa svoj účel. A je treba povedať, že aj takéto filmy patria k dobrému oddychu, navyše keď je postavený na dobrom základe akým je Vin Diesel, ktorý zaujme aspoň niečím iným, keď už nie herectvom. 80%.(18.5.2006)

„Sú to len videohry, somár! Naše jediné vzdelanie.“ Uznávam, že „TRIPL IKS“ nemusí sadnúť každému. Niekomu bude nesympatické, ako okato sa tvorcovia v čele s rutinne založeným režisérom Robom Cohenom snažia ponúknuť „mladému a drzému“ publiku náhradu za „seriózneho“ agenta Jej veličenstva, iného zasa zaskočí prekombinovaný scenár (kto, kedy, s kým a prečo?). Napriek tomu zostáva XXX v mojich očiach zábavným akčným počinom s robustne vtipným Vinom Dieselom v titulnej úlohe. Kaskadéri odviedli kus práce (jeden počas nakrúcania v Českej republike zomrel), akčné scény sú svižné a originálne (fanúšikovia adrenalínových športov, tešte sa, vy ostatní si to nejako preberte) a herecké obsadenie podporných rolí sa vydarilo: či už máme na mysli zjazveného Samuela L. Jacksona, prípadne Asiau Argentoovú, z ktorej by mal otec Dario akiste radosť (ale v úlohe mačetového diorgového magnáta sa mihne aj Danny Trejo). Nechýbavajú scénky hodné zapamätania (kamuflujúca scéna z reštaurácie). Áno, celé sa to miestami skutočne až príliš hrá na Bonda (vrátane vlastného „Q“ resp. "R") a vtipné scény/dialógy občas vtipné nie sú... výsledný počin ale stále stojí za pozornosť (na rozdiel od obludnej dvojky). Kino Považan 2002(6.12.2004)