Tak tohle je akční nářez jak má být. Vin Diesel je přímo ukázkový akční hrdina, kterému uvěříte všechny neuvěřitelné kousky které provádí v autě, na motorce, ve vzduchu i na snowboardu. Všechny nelogičnosti v ději je naprosto zbytečné řešit, když tu máme takhle skvělou podívanou. Akční film, kde je tolik humoru, se už hned tak nevidí, navíc kdo by odolal akčnímu hrdinovi, prohánějícímu se po Praze.(8.8.2002)

• Gilmour93

Diesel svlékl gatě Travisi Pastranovi a nalepil na sebe tetování z Brava.. Hustej, že by v něm stála lžička, mega jak Sega Drive, cool jak kryobox s režisérským umem Roba Cohena. Vin zkrátka ruluje jak včerejší noviny v místnosti s poletující mouchou. Ale bohužel, já větší adrenalin zažívám při vynášení smetí.. Další z filmů S.L.Jacksona, v kterém se měl nechat už v půlce sežrat žralokem.(8.3.2010)

Vin Diesel je hrdinou nové generace akčních filmů kde je všechno možné, filmů, kde osamocený a potetovaný svalnatý hrdina zachraňuje ženu svého srdce a společně s ní i celý svět. Nezbývá než jít do kina a dobře se bavit poněkud bezduchou podívanou.(21.10.2002)

Vranov pod Alpami! První český thriller! James Bond v pubertě!(21.10.2006)

Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu.(31.12.2002)

• - Všechna Vin Dieselova tetování ve filmu jsou falešná. (zdenur)

• - Ve scéně, kdy je Xander (Vin Diesel) na hoře a vyhazuje granáty, je jeho bunda rozepnutá. V následující scéně je však zapnutá. (KucC)

• - Skok v Corvettě byl natočen na mostě Forsethill Bridge v Auburnu v Kalifornii. Je to nejvyšší most v Kalifornii a třetí nejvyšší v USA. Tuto scénu natáčelo 18 kamer najednou. (Bauer)