České reálie jsou sice fajn, nicméně absolutně nesedí do celkového hi-tech náboje filmu a tak přestřelka s těžkými zbraněmi na jednom českém hradu/zámku působí trapně, až směšně. Podobně neuvěřitelný je Vin Diesel unikající před lavinou, či jeho kousky s terénní motorkou. Jisté věci se samozřejmě tolerovat dají, ovšem tohle je moc i na takového nespoutaného drsňáka jakým je Xander. Na druhou stranu snímek určitě zaujme studenou zimní atmosférou, fantastickou Asií Argento a několika cool hláškami které ukazují, jak má Diesel vždy vše pod kontrolou a jedním pohledem má vždy "zčeklou" celou situaci. Za dalších deset let se při sledování téhle pecky budeme usmívat desetkrát více než teď a budeme si říkat jak je to kouzelně blbé. Takže není důvod proč teď dávat odpad.(7.5.2005)

Řízný heavymetal, nesmrtelný hrdina, tuny vystřílených nábojů, monumentální exploze, spousta zbraní a hi-tech hračiček, zkrátka další akčňárna...přesně podle našeho gusta. Tahle one-man show má prostě všechno... Pro českého diváka je snímek navíc hodnotný ve směru znalosti místních reálií a pár českých herců. Ale nikdo mi proboha nenamluví, že je to z Rakouska do Prahy půl hodiny autem a že se vesničtí balíci ani trošku nevzruší když vedle nich exploduje přívěs plný brambor :)(8.8.2002)

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $277,448,382(21.12.2006)

Je to sice děsná ptákovina, ale o to tu nejde. Jak se říká "No brain, no pain". Když vypnete mozek, budete se i docela slušně bavit. Rob Cohen už natočil mnohem horší filmy...(23.12.2002)

• Gilmour93

Diesel svlékl gatě Travisi Pastranovi a nalepil na sebe tetování z Brava.. Hustej, že by v něm stála lžička, mega jak Sega Drive, cool jak kryobox s režisérským umem Roba Cohena. Vin zkrátka ruluje jak včerejší noviny v místnosti s poletující mouchou. Ale bohužel, já větší adrenalin zažívám při vynášení smetí.. Další z filmů S.L.Jacksona, v kterém se měl nechat už v půlce sežrat žralokem.(8.3.2010)