Čo sa týka scenára a dokonalosti réžie, úplný odvar, no ak to mám hodnotiť z pohlľadu akcie, efektov a zábavy, tak film dokonale spĺňa svoj účel. A je treba povedať, že aj takéto filmy patria k dobrému oddychu, navyše keď je postavený na dobrom základe akým je Vin Diesel, ktorý zaujme aspoň niečím iným, keď už nie herectvom. 80%.(18.5.2006)

• Karlos80

Chvílemi jsem to žral a ani nehltal ale to až tak od půle filmu kdy se to už trochu rozjelo a to převážně jen díky scénám natáčeným v Praze. Chvílemi jsem se musel smát a chvílemi jsem byl fakt docela hustě nasranej! Co z toho tedy pro mně plyne? Jisté ponaučení pro příště ale to si kladu a říkám stále a nikdy více se takových to podobných filmů prostě nevyvaruji. Za dvě hvězdičky to bohatě stačí! Některé efekty a akční scény byli doslova přehnané (to může žrát tak desetiletý kluk, podobně jako já třeba v mládí filmy s Van Damem a nebo s Arniem) , kam se hrabe sám velký a slavný James Bond který ještě jde a akční scény u jeho filmů jsou vždy perfektně promyšlené. Po stránce vtipu a konverzace to zas docela šlo to jsem se i kolikrát nasmál a zasmál ale převážně jen v podání Vina Diesela. Jeho humor vážně neměl chybu kort s tím prašanem ! Asi typicky Americkej? A nebo holt něco odkoukali od Čechů. Ale jak říkám akční a bojové scény jako například ta kdy ho stíhají v Columbii dvě helikoptéry a on jim uniká na motorce (někdy doslova lítá) a ještě při husté salvě z kulometů tak to ne! Nebo ta na horách, kdy odpálením dvou granátu za sebou strhne neuvěřitelnou lavinu a kdy ji na snowboardu uniká, a lavina stále a stále ne a ne ho dohonit kdy jezdí po střeše skáče snad ze sto dvaceti metru a poté kdy lavina zcela všechno smete tak on se zachrání jen na nějaké zcela ohebatelné anténce tak to opět néé! A pak mě neuvěřitelně na tomto filmu sralo bohužel dnes zcela krutá realita! A to jak ruští mafiáni-oligarchové zcela hýbou vším co je živé, ze vším zamávají, jsou prostě nejlepší, patří jim skoro celý svět, jsou nejchytřejší a žijou si jak novodobá šlechta-bohužel. Koupí si zámek-hrad jak rohlík!Tak to také ne! Pro příznivce akčně přehnaných snímků možná dobrý, či dokonce výborný film to jim zas neberu ale pro mně jen slabý průměr za 2*.(21.10.2006)

"Máš v ruce bazuku, tak přestaň myslet jako polda a vzpomeň si, jak se hraje Playstation!" Málokterá hláška vystihuje podstatu celého filmu tak jako tahle. Nový Bond z toho přeci jen nebude (po superpropadácké Nové dimenzi), ale statut fajn akce, která si na nic nehraje a nebezpečnou rychlostí uhání vpřed „tripl x-ku“ nikdo neuzme. 65% Zajímavé komentáře: k0C0UR, Lateef, Radko, Turiec, snake, Merggie, ZkuKol(30.5.2005)

• - V jedné scéně si zahrála i známá německá kapela Rammstein. Z jejich repertoáru a aparatury můžeme slyšet píseň Feuer Frei. (cheyene)

• - Při závěrečném útoku používá police zbraně typu AK-47. Ty ale nikdy nebyly ve výzbroji armády ani policie. Ve skutečnosti součástí výzbroje byl československý samopal vzor. 58, který je vzhledově pouze podobný AK-47. (Žralok)

• - Tetování na Xanderových (Vin Diesel) pažích se v průběhu filmu mění. (KucC)