Žhavý kandidát na nejlepší akční film roku - rychlý, vtipný, s charismatickým hrdinou, autem s plamenometem... a Markem Vašutem v roli "generála české armády". A to, jak očividně kopírují bondovky mě neuráží, ale baví.(8.8.2002)

Už mám dost těch chlapíků, kteří kličkují mezi střelami ze všech možných zbraní a na všech možných dopravních (i nedopravních) prostředcích. Tohle chápu u Bonda, ale ten je o něčem jiném a má jistý STYL. Tady to nefunguje a v kontextu jedné scény působí Dieselova věta MÁLEM JSME TAM ZAŘVALI! hodně vtipně. Film zobrazuje Čechy lacině a nebýt posledních pár minut (hlavně prostřihy na nic netušící město mě zaujaly), šel bych s hodnocením ještě níž...(21.7.2003)

• Morien

"Byla to malá cena za to, že jsem mohl nakopat zadky nepřátelům naší země." Jo jo, jak jde o to bránit vlajku s hvězdami a pruhy, tak i drsoňi měknou a kladou něžně hrubé pracky na srdce. A položme si zásadní otázku, není náhodou ponorka na solární pohon oxymoron alias vtipný nesmysl?(9.8.2007)

• - Tetování na Xanderových (Vin Diesel) pažích se v průběhu filmu mění. (KucC)

• - Na dveřích agentury můžeme vidět mapu světa, na které však chybí Nový Zéland.. (KucC)

• - Ve scéně, kdy je Xander (Vin Diesel) na hoře a vyhazuje granáty, je jeho bunda rozepnutá. V následující scéně je však zapnutá. (KucC)