• golfista

Dopředu se přiznám, že jsem si pečlivě přečetl všechny zdejší komentáře, abych věděl do čeho jdu. Fakt jsem se pohodlně usadil a čekal jsem "popkornovou" zábavu. Vypnul jsem mozek a chtěl jsem se jenom pobavit. Zvuk jsem přitvrdil, aby z toho i sousedi něco měli. Chtěl jsem se cítit jako na kolotoči :) Ale takovou kravinu jsem doopravdy nečekal. Příšerný scénář pokoušející se vykrást snad vše co bylo v tomto žánru natočeno, takže jsem se chvílemi cítil jako v parodii a některé opravdu hrozné herecké výkony mi daly pocítit sice jízdu na řetízkáči, ale jako bych celou jízdu zvracel. Přirovnat tohle k 007 je snad vtip ! Možná pro starší podoba s Hansem Klosem je výstižnější. Nejhorší ovšem je, že to podle závěrečného dialogu vypadá na dvojku. No to nás čekají věci ! (Ta jedna hvězdička je za Prahu a 80% od Cinemy je nejlepší letošní fór) Jdu se dívat na Cliffhangera - to je taky jednoduchý, ale na to se dá aspoň dívat :)(19.4.2003)

Uvidíte-li někdy člověka, sedícího v rozštěpu mezi visunutými lamelami pilířové konstrukce mostu Golden Gate, jak snídá titanové hřebíky a přemýšlí, jestli odpoledne vyleze na K2 po rukách nebo se potopí do Mariánského příkopu na jedno nadechnutí, pak vězte, že tím člověkem je Xander Cage. Muž, jehož zde filmaři vykreslili jako kombinaci všeznalého MacGyvera, abnormálně chytrého a bystrého Colomba a nadprůměrného kaskadéra, je těžce nad věcí a dny zabíjí natáčením svých šílených taškařic a jejich šířením po netu. Pro svoji povahu chladnokrevného a univerzálního rošťáka je kontaktován agentem FBI Gibbonsem, jenž mu výměnou za výhled zpoza mříží(spravedlnost si jednou najde každého) nabídne práci pro federály...Všichni víme, že tu nejde o hluboký příběh s nějakou vypiplanou pointou, ale o explozivní kuleryvný akční nářez s nabouchaným Vinem Dieselem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel v Česku, džudista Petr Jákl tedy běhá pražskými potemnělými uličkami, na českých silnicích potkáváme žigulíky a mnozí jistě poznali zámek Vranov nad Dyjí, který je ve filmu doplněn počítačovým velehorstvem a slouží jako dočasné útočiště zločinců. Snímek funguje pouze za předpokladu, že ztlumíte výkon svých neuronů na minimum a aktivujete akční stránku svého Já naplno. Jinak řečeno - práskněte s sebou do obýváku k bedně s dobrým jídlem a pitím a nechte mozek dvě hodiny odpočívat...70 miliónů dolarů(rozpočet)/277,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.9.2006)

• Psema

Debilní scénář, katastrofálně nudná akce a v hlavní roli rádoby drsný Diesel, kterého strká do kapsy i Petr Jákl.(8.8.2008)

V záhlaví se sice píše, že xXx spadá pod žánry: "Dobrodružný / Akční / Thriller", ale pro mě je to hlavně a především pohádka. Kde jinde totiž uvidíte schopnou českou policii? Navíc přímo v akci a ne pouze uklizenou za bukem v nějaké zapadlé uličce mimo veškeré dění? No ano, nikde. Když k tomu přičteme božskou Asii (Argento, ne kontinent) spolu s koňskou dávkou nadsázky (aspoň doufám, že to není myšleno vážně), tak by se dalo i říci, že jsem to v kině přežil a vlastně se i bavil. Škoda, že to nemělo lepší akci a kratší stopáž. Pak by to možná mohla opravdu být ta adrenalinová nevázaná jízda, na kterou si to celou dobu hraje.(8.5.2004)

• Renton

Scénář: Rich Wilkes .. Je to opravdu nářez :/ .. I vypnutý mozek pozná pitominu. A Diesel je anitcool.. 30%.(20.3.2005)

• - Kaskadér Harry O'Connor se zabil při nárazu do sloupu na Palackého mostě v Praze. Stalo se tak při druhém natáčení parasailingové scény. Ve filmu je použit první O’Connorův pokus. (zdenur)

• - Při závěrečném útoku používá police zbraně typu AK-47. Ty ale nikdy nebyly ve výzbroji armády ani policie. Ve skutečnosti součástí výzbroje byl československý samopal vzor. 58, který je vzhledově pouze podobný AK-47. (Žralok)

• - Všechna Vin Dieselova tetování ve filmu jsou falešná. (zdenur)