• Tosim
  ***

  Už mám dost těch chlapíků, kteří kličkují mezi střelami ze všech možných zbraní a na všech možných dopravních (i nedopravních) prostředcích. Tohle chápu u Bonda, ale ten je o něčem jiném a má jistý STYL. Tady to nefunguje a v kontextu jedné scény působí Dieselova věta MÁLEM JSME TAM ZAŘVALI! hodně vtipně. Film zobrazuje Čechy lacině a nebýt posledních pár minut (hlavně prostřihy na nic netušící město mě zaujaly), šel bych s hodnocením ještě níž...(21.7.2003)

 • Lateef
  ***

  Uvidíte-li někdy člověka, sedícího v rozštěpu mezi visunutými lamelami pilířové konstrukce mostu Golden Gate, jak snídá titanové hřebíky a přemýšlí, jestli odpoledne vyleze na K2 po rukách nebo se potopí do Mariánského příkopu na jedno nadechnutí, pak vězte, že tím člověkem je Xander Cage. Muž, jehož zde filmaři vykreslili jako kombinaci všeznalého MacGyvera, abnormálně chytrého a bystrého Colomba a nadprůměrného kaskadéra, je těžce nad věcí a dny zabíjí natáčením svých šílených taškařic a jejich šířením po netu. Pro svoji povahu chladnokrevného a univerzálního rošťáka je kontaktován agentem FBI Gibbonsem, jenž mu výměnou za výhled zpoza mříží(spravedlnost si jednou najde každého) nabídne práci pro federály...Všichni víme, že tu nejde o hluboký příběh s nějakou vypiplanou pointou, ale o explozivní kuleryvný akční nářez s nabouchaným Vinem Dieselem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel v Česku, džudista Petr Jákl tedy běhá pražskými potemnělými uličkami, na českých silnicích potkáváme žigulíky a mnozí jistě poznali zámek Vranov nad Dyjí, který je ve filmu doplněn počítačovým velehorstvem a slouží jako dočasné útočiště zločinců. Snímek funguje pouze za předpokladu, že ztlumíte výkon svých neuronů na minimum a aktivujete akční stránku svého Já naplno. Jinak řečeno - práskněte s sebou do obýváku k bedně s dobrým jídlem a pitím a nechte mozek dvě hodiny odpočívat...70 miliónů dolarů(rozpočet)/277,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.9.2006)

 • CheGuevara
  **

  Xander Cage je jen laciný truc hrdina nové doby, kdy bondovskou eleganci nahradilo malé a nabubřelé děcko na snowboardu. Cílová skupina možná kdysi hýkala blahem, ale jen do té doby, než ona sama zestárla a trojitý iks pozvolna vyšel z módy. Nic jiným než extravagatním výstřelkem totiž ani nebyl.(7.5.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při kaskadérských scénách s motokrosovou motorkou, jako je skok mezi ostnatými dráty, které byly později počítačově přidány, nebo doskok na vybuchující střechu drogového doupěte, zaskočil za Vina Diesela freestyle motokrosový jezdec Jeremy "Twitch" Stenberg. (Roland Sands)

 • - Kaskadér Harry O'Connor se zabil při nárazu do sloupu na Palackého mostě v Praze. Stalo se tak při druhém natáčení parasailingové scény. Ve filmu je použit první O’Connorův pokus. (zdenur)

 • - V jedné scéně si zahrála i známá německá kapela Rammstein. Z jejich repertoáru a aparatury můžeme slyšet píseň Feuer Frei. (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace