Při akci je Cohen dost dobrý, když se neběhá, neskáče neboo nestřílí, je to mnohem horší. Hodně zachraňuje Diesel a nechtěná vtipnost českých lokací. Těžce rozporuplný biják.(24.10.2002)

Vin Diesel je hrdinou nové generace akčních filmů kde je všechno možné, filmů, kde osamocený a potetovaný svalnatý hrdina zachraňuje ženu svého srdce a společně s ní i celý svět. Nezbývá než jít do kina a dobře se bavit poněkud bezduchou podívanou.(21.10.2002)

Uvidíte-li někdy člověka, sedícího v rozštěpu mezi visunutými lamelami pilířové konstrukce mostu Golden Gate, jak snídá titanové hřebíky a přemýšlí, jestli odpoledne vyleze na K2 po rukách nebo se potopí do Mariánského příkopu na jedno nadechnutí, pak vězte, že tím člověkem je Xander Cage. Muž, jehož zde filmaři vykreslili jako kombinaci všeznalého MacGyvera, abnormálně chytrého a bystrého Colomba a nadprůměrného kaskadéra, je těžce nad věcí a dny zabíjí natáčením svých šílených taškařic a jejich šířením po netu. Pro svoji povahu chladnokrevného a univerzálního rošťáka je kontaktován agentem FBI Gibbonsem, jenž mu výměnou za výhled zpoza mříží(spravedlnost si jednou najde každého) nabídne práci pro federály...Všichni víme, že tu nejde o hluboký příběh s nějakou vypiplanou pointou, ale o explozivní kuleryvný akční nářez s nabouchaným Vinem Dieselem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel v Česku, džudista Petr Jákl tedy běhá pražskými potemnělými uličkami, na českých silnicích potkáváme žigulíky a mnozí jistě poznali zámek Vranov nad Dyjí, který je ve filmu doplněn počítačovým velehorstvem a slouží jako dočasné útočiště zločinců. Snímek funguje pouze za předpokladu, že ztlumíte výkon svých neuronů na minimum a aktivujete akční stránku svého Já naplno. Jinak řečeno - práskněte s sebou do obýváku k bedně s dobrým jídlem a pitím a nechte mozek dvě hodiny odpočívat...70 miliónů dolarů(rozpočet)/277,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.9.2006)

akční film. vím co znamená a dokážu občas přivřít oko, když to má celý dohromady smysl. V.D. si dosud ke mě nenašel tu správnou cestu. sice předvádí dedukci, schopnost pro akci, ale stále mu něco nevěřím. podotýkám, že v akci je celkem v pohodě. občas vtipná hláška to bohužel nezachrání. a nejvíc zklamán jsem byl z hudby. v akcích, které zdobí tento snímek (motorkářské a nebo hlavně lavina!) to prostě nešlape. přitom ty tři hvězdy jsou právě kvůli nim! jinak se v závěru stáváme svědky neskutečného amerického patosu !!!!!!!(29.10.2005)

České reálie jsou sice fajn, nicméně absolutně nesedí do celkového hi-tech náboje filmu a tak přestřelka s těžkými zbraněmi na jednom českém hradu/zámku působí trapně, až směšně. Podobně neuvěřitelný je Vin Diesel unikající před lavinou, či jeho kousky s terénní motorkou. Jisté věci se samozřejmě tolerovat dají, ovšem tohle je moc i na takového nespoutaného drsňáka jakým je Xander. Na druhou stranu snímek určitě zaujme studenou zimní atmosférou, fantastickou Asií Argento a několika cool hláškami které ukazují, jak má Diesel vždy vše pod kontrolou a jedním pohledem má vždy "zčeklou" celou situaci. Za dalších deset let se při sledování téhle pecky budeme usmívat desetkrát více než teď a budeme si říkat jak je to kouzelně blbé. Takže není důvod proč teď dávat odpad.(7.5.2005)