Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Jak píše mat.ilda, čím víc se stával Andy člověkem, tím víc to šlo do kopru. A když se stal mužem se vším všudy, bylo to už přespříliš. Naštěstí se tak stalo až ke konci filmu. Ke konci, ke kterýmu je ale velice dlouhá cesta.(6.4.2014)

• Oskar

Jeden z nejhorších amerických rodinných filmů. Jestli v sobě máte aspoň trochu zdravého cynismu, tak tenhle film si rozhodně NECHTE ujít a radši civte do zdi. Pobavíte se stokrát víc. 20%(20.2.2003)

Taková trochu romantická rodinná sci-fi, občas poněkud přeslazená, ale celkově je to příjemná podívaná s výbornými maskami robotů. Hlavně ta tančící a zpívající robotka je dobrá.(23.7.2002)

Pred sledovaním tohoto filmu by bolo dobré si pripomenúť tri pôvodné zákony robotiky, ktoré uviedol do všeobecného povedomia americký spisovateľ, židovsko-ruského pôvodu, Isaac Asimov. Takže: 1. Robot nesmie ublížiť človeku alebo svojou nečinnosťou dovoliť, aby bolo človeku ublížené. 2. Robot musí poslúchnuť človeka, okrem prípadov, kedy je to v rozpore s prvým zákonom. 3. Robot sa musí chrániť pred poškodením, okrem prípadov, kedy je to v rozpore s prvým alebo druhým zákonom. Práve tieto jednoduché pravidlá tvoria kostru netradičnej sci-fi ságy „Andrew, člen našej rodiny“. Tvorcovia tohto snímku Asimovu teoriou ešte viac rozvinuli, zdramatizovali a predovšetkým výborne spracovali. ****(9.2.2013)

• Ivoshek

Možná to někoho dojalo. Mně ne. Souhlas s Oskarem - koukání do zdi nemusí být vždy ta horší alternativa. Rodinný film v tom nejhorším slova smyslu.(10.5.2007)