Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Procítěné dílo Robina Williamse. Nemůžu si pomoct. Chris Columbus cíleně hraje na sentimentální notu a na mě toto zjevně zabírá a plně jsem se do filmu zažral. Další důkaz toho, že Robinovy role zůstanou nesmrtelné...90%(6.4.2015)

Nádherný film, který na mě udělal velký dojem ! Nechápu nízke hodnocení. Člověk by se měl nad tímto filmem více zamyslet, pak by možná viděl i něco jiného, než jenom, jak nektěří říkají, to "klišé" a "sentimentalitu" !!!!(19.1.2009)

Průměrné sci-fi drama, které rozhodně neurazí, ale na druhou stranu ani ničím nepřekvapí.(15.10.2007)

Pro mě hodně silný film (alespoň v době, kdy jsem ho ještě jako malé dítě viděla poprvé). Prostě Andrew má něco do sebe...(9.12.2007)

• berg.12

Ideální sci-fi pro moji babičku.(16.9.2005)

• - Přestože film ztvárňuje stejnojmennou povídku od Isaaca Asimova ("Bicentennial Man" - "Dvěstěletý člověk"), především druhá část filmu se s povídkou rozchází. V povídce například vůbec není romantická linka s Portiou (Embeth Davidtz) a Andrewův (Robin Williams) důvod stát se člověkem není láska, ale rovnost s člověkem. Povídka také, vzhledem ke své délce, není tak detailní jako film. Naopak povídka často naráží na zákony robotiky a vztah svobodného robota s lidmi. (tom.nosek)

• - Film se odehrává mezi 3. dubnem 2005 a 3. dubnem 2205. (tom.nosek)

• - V původním příběhu o Andrewovi od Isaaca Asimova se společnost, která vyrábí roboty, jmenuje "U.S. Robots and Mechanical Men". V roce 1971 se jedna společnost k poctě Asimova pojmenovala "U.S. Robotics". Ve filmu je ovšem tento podnik popsán negativně, takže na žádost skutečné "U.S. Robotics" tvůrci přejmovali společnost na "NorthAm Robotics". Přesto je možno ve filmu na několika místech vidět původní jméno a logo. (HappySmile)