Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Mám rád sci-fi, ale sledovat tohle bylo skoro jako za trest. Příběh jako pro děti (schválně bych si přečetl Silverbergův originál), hrozná délka a usměvavý Robin Williams. Neříkám, že to bylo hrozné, to rozhodně ne (od Columbuse se dětinskost dala čekat), jen bych bral, kdyby byla zápletka podána více neodlehčeněji a kdyby bylo na konci více důvodů k přemýšlení, což ke sci-fi patří.(17.4.2009)

Kdyby tuhle látku nedostal Columbus, mohlo to být vážně něco! Vše ostatní, kdyby bylo úplně stejné, jen kdyby holt to nedostal ten nenápaditý všeuměl, co jakýkoliv námět přemění v stejně bezkrevnou podívanou.(9.12.2009)

Ze začátku slušný ale zbytečně zdlouhavý a dalo by se říci i stereotypní snímek o robotovi, který by se chtěl stát člověkem a poznat lásku a jiné lidské city. Velice dobrý Robin Williams a pár opravdu dojemných momentů.(15.6.2007)

• sepp

Jako rodinna zabava mozna dobre pro nektere rodiny, ja bych na to nemohl koukat jako otec. A to mi tradicni rodinne podivane nevadi a R.Williamse si jako komika opravdu vazim. Ale toto je opravdu pouze nasladla bida.(1.9.2003)

• Mi Nü-Chai

Robot, který je tak jiný než všichni ostatní (pomineme-li ty stovky stejných robotů, které jsme viděli před ním), má city, tvoří a touží se státi člověkem a hraje ho Robin Williams...u tohoto by měla být cedulka "V nouzi použitelné jako dávidlo."(5.11.2006)

• - Ve filmu se objeví úplně stejné auto, jako ve filmu Demolition Man. (Karlos80)

• - Film se odehrává mezi 3. dubnem 2005 a 3. dubnem 2205. (tom.nosek)

• - Robotí slečna dostala jméno Galatea po soše, kterou přivedli bohové k životu v Pygmalionu. (HappySmile)