poster

Harry Potter a Tajemná komnata

 • USA

  Harry Potter and the Chamber of Secrets

 • Německo

  Harry Potter und die Kammer des Schreckens

 • Slovensko

  Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  To samé jako předchozí díl, akorát v temnějším podání. Režie pořád stejně ospalá a unavující, triky už dostačující (bazilišek se mi líbí dodnes).(11.12.2006)

 • KevSpa
  ****

  Pro fanoušky knihy je to stejně jako jednička skvělá záležitost. I když je děj občas zestručněn a celkově film nepřináší žádné překvapení, jde o vcelku zdařilý snímek. Napínavý, zábavný a se slušnou atmosférou. Lockhart v podání Kennetha Branagha je okouzlující a Jason Isaacs je i na malém prostoru suverénně nejvýraznější postavou celého filmu - záporák jedna báseň.(11.12.2002)

 • Marigold
  ***

  Vida, tohle je rozhodně koukatelnější než Kámen mudrců... Atmosféra je o pár odstínů temnější, příběh hozený tak trochu do goticky pochmurného a tajemného hávu. Prvních 40 minut jsem tak trochu prozíval ve spršce digitálních efektů a čistě ilustrativních epizůdek, které mi jako "potěrovskému nečtenáři" nic moc neřekly, během zbytku stopáže to ale bylo o poznání svěžejší pokoukání. Škoda jen, že Columbus nedokáže dát filmu více kouzla a poezie, než mu dávají vizuální efekty a výtvarné zpracování. A samozřejmě také herci, z nichž mě nejvíce potěšil excentrický egoista Kenneth Brannagh... Pan režisér je bohužel rutinér každým coulem, paní autorka je zase každým coulem konzervativistka a netykavka, což možná prospívá filmu jako knižní ilustraci, ale ne filmu jako filmu... Některé scény v sobě mají obrovský náboj, který Columbus nuluje nevzrušivou a mechanickou režií bez náznaku invence (např. scéna s pavouky v Temném lese) a někdy by zase prospělo více lpět na příběhové linii a méně zahlcovat diváka detaily. Suma sumárum, je to poměrně zábavné, ač dost natahované, je to hezky vyhlížející, avšak postrádá to výraznější poetiku... Ta mrška tam jen tak podřimuje a až ji šikovný režisér probudí... nu, počkejme si na další díly.(13.6.2004)

 • kiddo
  ***

  Naprosto stejné jako jednička, jen zde Columbus dojel na svou snahu nacpat do filmu každou drobnost, takže všechno, co bylo trochu důležité, ustoupilo nepodstatným maličkostem. To ještě více degradovalo film na pouhý kaleidoskop nejoblíbenějších scén z knižní předlohy. Ginnina úloha v celém incidentu vyznívá úplně naprázdno, ke všemu ještě Columbus obětoval skvělou oslavu Nickových narozenin. Co se týče výkonů hlavních představitelů, žádný výraznější posun taky nenastal, navíc postava Dobbyho balancuje na hranici trapnosti. Na druhou stanu postava profesora Locharta, kouzelnický souboj nebo boj s baziliškem jsou opravdu dobré a pozvedávají tento jinak nevýrazný a veskrze rutinérský filmeček o značný kus výše.(8.4.2005)

 • T2
  ***

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $261,988,482Tržby Celosvetovo $878,643,482/60%/(6.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace