Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Pro fanoušky knihy je to stejně jako jednička skvělá záležitost. I když je děj občas zestručněn a celkově film nepřináší žádné překvapení, jde o vcelku zdařilý snímek. Napínavý, zábavný a se slušnou atmosférou. Lockhart v podání Kennetha Branagha je okouzlující a Jason Isaacs je i na malém prostoru suverénně nejvýraznější postavou celého filmu - záporák jedna báseň.(11.12.2002)

Knihy nečtu, ale filmy o Potterovi se mi líbí ikdyž tedka čekám na (snad) nejlepší 3díl. Mám rád Cuarona :)) Kvalita Chrise Columbuse jako režiséra je úměrná velikosti rozpočtu (za hodně peněz to ujde za málo ne :D) a docela mě mrzí, že takhle netalentovaný a rutinérský pracovník dostal do rukou první dva díly. Až tedka producenti nastolili trend měnění režisérů (i kvůli čas zatížení) a tak se stává každý díl nečím nezaměnitelným. Snad je toto poslední průměrný díl, který je zachranován mladými herci a pohádkovým prostředím.(3.6.2004)

S několika letým odstupem a po shlédnutí extended verze musím objektivně jít s hodnocením o jednu hvězdu nahoru. Mé původní pocity z filmu byly velmi rozpačité, hlavním důvodem byl na jednu stranu otrocký přepis předlohy a zárovn vynechávání motivů a hektické poskakování. 13 minut navíc ale řeší docela dost, film je sice neskutečně dlouhý, opticky to ale nevypadá a těch pár scén navíc film příjemně promazává v místech, kde kinoverzi drhla kolečka. Originální znění je nezbytné, dabing zabíjí neskutečně moc, včetně výkonů dětských herců. Columbus dotáhnul universum na, v danou chvíli dostupné maximum, další film by ale už nedal a je dobře, že odstoupil od válu a předal štafetu dalším.(28.10.2007)

Sám jsem byl překvapen, ale líbilo se mi to... Určitě víc než první díl. Filmařsky bezchybné, víc strašidelné, možná trošku dlouhé (a to ještě mezi vystřiženými scénami je spousta variací, které by vůbec nevadily). Zvuk při bitvě s hadem cloumal se sedačkou, takže jsem si prostě užil :) Jako šestiletý bych ale asi neusnul !(13.5.2003)

4 by boli za film . Tá 1 + je za Jasona Isaacsa ako Lucia Malfoya - tak si predstavujem záporáka ako sa patrí. Škoda len že ho je tam tak málo.(15.1.2004)

• - Frank Oz v jednom rozhovoru řekl, že mu bylo nabídnuto režírovat jeden potterovský film, avšak už si přesně nepamatoval, který díl to byl. Ovšem něco mu říkalo, že to byl zrovna druhý díl. Nabídku odmítl, protože se o tento film nezajímal a cítil, že už měl za sebou hodně velkých věcí. (HappySmile)

• - Lístky na film se v Británii prodávaly více než měsíc před jeho premiérou. Před ní měl už film vyděláno asi 1 milion liber (cca 200 000 lístků). Po premiéře už měl na kontě dalších 8 milionů liber. (HappySmile)

• - Socha Salazara Zmijozela, která se nachází v Tajemné komnatě a ze které se vyplazil bazilišek, skutečně existovala. Vystavili ji sochaři Bryan Court, Andrew Holder a Roy Rodgers. (ricky4)