Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Po druhém zhlédnutí musím zůstat u 3 hvězdiček. První díl má nesmírné koulo, pevnější příběh a působivé napětí. Chamber of Secrets má přepálenou stopáž, která obsahuje mnoho hluchých míst. Efekty a příběh pořád skvělé. Pro mě pořád zůstává nejlepší díl VĚZEŇ Z AZKABANU.(23.2.2013)

Tenkrát možná úplně nejočekávanější film! Už jsme v ději a přichází první pořádné dobrodružství. Atmosféra příjemně tmavne a chrlí se jedno kouzlo za druhým. Začínám zbožňovat Bradavice a chci se stát nejlepší kamarádkou Hermiony.(13.5.2011)

Knihy nečtu, ale filmy o Potterovi se mi líbí ikdyž tedka čekám na (snad) nejlepší 3díl. Mám rád Cuarona :)) Kvalita Chrise Columbuse jako režiséra je úměrná velikosti rozpočtu (za hodně peněz to ujde za málo ne :D) a docela mě mrzí, že takhle netalentovaný a rutinérský pracovník dostal do rukou první dva díly. Až tedka producenti nastolili trend měnění režisérů (i kvůli čas zatížení) a tak se stává každý díl nečím nezaměnitelným. Snad je toto poslední průměrný díl, který je zachranován mladými herci a pohádkovým prostředím.(3.6.2004)

Příběh druhé knihy je sám o sobě slabší, ale zřejmě taky díky hercům se film stal trochu příjemnějším než jednička. Alan Rickman je jako Snape dokonalý, Lockhart je taky přesný... Pořád však jen milý, pohádkový svět zbavený veškerého temna. A nejvíc mi vadí Dobby, je pro mě příliš velkým odkazem na Pána prstenů...(25.9.2004)

Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Radcliffe jako Potter je opět děsně prkennej, o to lepší jsou přestavitelé Rona a Hermiony, kteří jsou nepopiratelně talentovaní. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Například já jako arachnofobik jsem skoro nevydejchal scénu s pavouky. Ještě k tomu Radcliffovi. Divím se, že takovýmu hereckýmu dřevu svěřili tak velkou roli. Ale když se podívám, že jedním z výrobních producentů je čirou náhodou taky Radcliff, říkám si, že by "tlačenka"? No nic, na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....(22.6.2003)

• - Jude Law byl zvažován do role profesora Lockharta (Kenneth Branagh). Tvůrci se však shodli, že je herec na ztvárnění této postavy příliš mladý. (cihlenka)

• - Pozdrav, který udělají Draco a Harry před kouzelnickým duelem, je ve skutečnosti upravený pozdrav z šermu. (HappySmile)

• - Když se na scéně poprvé objevil Lucius Malfoy (v obchodě s knihami) a klepl Draca přes prsty, původně to udělal tak tvrdě, že Tom Felton začal brečet. (Rekpet)