Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Radcliffe jako Potter je opět děsně prkennej, o to lepší jsou přestavitelé Rona a Hermiony, kteří jsou nepopiratelně talentovaní. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Například já jako arachnofobik jsem skoro nevydejchal scénu s pavouky. Ještě k tomu Radcliffovi. Divím se, že takovýmu hereckýmu dřevu svěřili tak velkou roli. Ale když se podívám, že jedním z výrobních producentů je čirou náhodou taky Radcliff, říkám si, že by "tlačenka"? No nic, na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....(22.6.2003)

Oproti předchůdci pronikavé zlepšení, a to přece jenom větší porcí mírně hororých prvků. Připočteme-li k tomu vydařený casting v čele s výjimečně nesympatickým Kennethem, na průměr se už asi dostaneme.(1.1.2006)

• Dudek

Pokračování úspěšného fimu se snaží předchozí díl překonat v tolika věcech, že musí být každému jasné, jak to dopadne. Ano, přesně tak, a proto se z něj bohužel stává snímek, o kterém platí jedna prastará věta: "Pokračování je horší než první díl." a stává se z něj snadno zapomenutelný filmový zážitek.(28.5.2005)

rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $878,988,482(20.10.2006)

Často jsem si říkala jaká je škoda, že takové filmy nebyly točeny i v době mého dětství. V době, kdy jsem si šetřila desetník k desetníku a pětník k pětníku, abych si mohla koupit hru Malý kouzelník. Nakonec mi máma ty našetřené peníze vzala a že je přepočítá v práci a když se vrátila, měla tu hru v tašce. Byla jsem přešťastná a hned se vrhla do učení kouzlení. Člověk příběhy o tajemném hradu, čarodějích všech kategorií, o zlu a dobru prožívá silněji a určitě by mi nevadilo, kdyby příběhy o Bradavicích pokračovaly dál klidně i s jinými herci. Tajemná komnata ani tenkrát, když jsem ji viděla poprvé, nezklamala mé očekávání.(25.1.2014)

• - Robbie Coltrane odmítl roli v seriálu Západní křídlo, aby si mohl zopakovat roli Hagrida. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je Harry (Daniel Radcliffe) s Hagridem (Robbie Coltrane) v Příčné ulici, přijde za nimi Hermiona (Emma Watson) a opraví Harrymu brýle svou hůlkou. Nezletilý kouzelníci však nesmí kouzlit mimo školu. (Andyy321)

• - Náklady na reklamu: 50 milionů dolarů; náklady na výrobu: 100 milionů dolarů; tržby v USA za první víkend: 88 357 488 milionů dolarů (3682 kin). (lubos111)