poster

Harry Potter a Tajemná komnata

 • USA

  Harry Potter and the Chamber of Secrets

 • Německo

  Harry Potter und die Kammer des Schreckens

 • Slovensko

  Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

 • Matty
  ****

  To stejné, co díl první, s mírně povedenějšími triky. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, ScreamJay, Turiec, PALINO(11.1.2006)

 • Melies
  ****

  7 / 10 Columbus sa síce snažil obaliť druhý diel potterovskej série do temnejšieho šatu, no stále to ešte nie je to, čo si predstavujem pod pojmom 'dobrá adaptácia knihy' - iste, je to minimálne o jednu hviezdičku lepšie ako prvý diel, ale aj tak sa jedná len o slabšie štyri *.(19.11.2005)

 • Gemini
  ***

  Ne ne, Chris Columbus skutečně neumí točit temné a děsivé scény...a že jich od prvního dílu přibylo. S rozsahem stránek románu ale přibylo i škrtů ve scénáři a atmosféra tak ve spojení s nevhodnou volbou sice nadšeného, nicméně nepříliš kompetentního režiséra, dostává pěkně na frak. Nikterak tomu nepřidá ani domácí prudič Dobby, příliš rychle rostoucí Daniel Radcliffe ani skladatel John Williams, který si vybírá svoje slabší chvilky. Odporně slizký Kenneth Branagh si sice svou roli užívá, ale film, v jehož scénáři by bylo dost děr i kdyby se věrně držel předlohy, to zachránit nemůže. Když si vzpomenu na mamču Weasleyovou, Colina Creeveyho a Toma Riddlea, musím připustit, že castingové oddělení odvedlo skvělou práci, ale i přes skvělé herecké výkony se nejde nedívat na hodinky a nepřemýšlet nad tím jak je to v těch maličkostech sakra celé průhledné a vykalkulované, aby se to dobře prodávalo... 60%(4.11.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy Harry Potter (Daniel Radcliffe) chytá zlatonku, ruku mu zlomí poblázněný potlouk, načež si ji dá Harry k tělu. Ve chvíli, kdy chytí zlatonku, spadne z koštětě a potlouk po něm stále jde, je možné všimnout si, že se Harry chová, jakoby byla jeho ruka v pořádku. Hned v dalším záběru pak opět drží paži u těla. (Andyy321)

 • - Ve scéně, kdy je Colin (Hugh Mitchell) přinesen na ošestřovnu a Brumbál (Richard Harris) se chce podívat, zda nevyfotografoval útočníka, film po otevření fotoaparátu vzplane. Na filmu z fotoaparátu Argus by však nemělo být nic vidět i bez vzplanutí, protože film nebyl vyvolán a navíc byl znehodnocen stykem se světlem. (Hannzig)

 • - Alan Cumming byl zvažován do role Zlatoslava Lockharta. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace