Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Já osobně mám pro Columbusovy adaptace HP v srdci měkké místečko. Protože nesnáším škrtání v ději, a u takového Ohnivého poháru jsem opravdu trpěl. Columbus nic neškrtá. Vlastně jede prakticky scénu od scény a nedává do toho nic víc, než jen poctivé řemeslo. A mně to docela dost vyhovuje. Aspoň u prvních dvou (kratičkých) dílů. Fakt, že je to zbytečně dětské, se lehce zapomíná, když je na plátně Zlatoslav Lockhart. Vynikající casting. Nesmíme zapomínat ani na Skřítka "přivřu si uši do dvířek u trouby" Dobbyho. Láska.(14.5.2007)

Bohužel o dost horší než jednička. Kryštof Kolumbus je jen mechanický ilustrátor, který nemá vůbec cit pro vyprávění příběhu, tempo, gradaci. Možná stačí na nízkorozpočtové komedie typu "Sám doma", ale ne na tříhodinové velkofilmy pro děti i dospělé. Trojku už režírovat nebude, tak snad bude lepší:-/(23.10.2003)

Pro fanoušky knihy je to stejně jako jednička skvělá záležitost. I když je děj občas zestručněn a celkově film nepřináší žádné překvapení, jde o vcelku zdařilý snímek. Napínavý, zábavný a se slušnou atmosférou. Lockhart v podání Kennetha Branagha je okouzlující a Jason Isaacs je i na malém prostoru suverénně nejvýraznější postavou celého filmu - záporák jedna báseň.(11.12.2002)

• - Scéna, v ktorej Hermiona hľadá recept na elixír, ktorý ju neskôr nedopatrením zmení na mačku, sa natáčala na Oxfordskej univerzite, v knižnici vojvodu Humphreya. (Kub_ees)

• - Přestože byla Tajemná komnata finančně velmi úspěšná, prodalo se na ni o 20% méně lístků než na Kámen mudrců. (HappySmile)

• - Auto Weasleyových, Ford Anglia 105E z roku 1962, je ve skutečnosti stejný model, dokonce stejné barvy, jako auto, kterým v mládí jezdila spisovatelka J.K. Rowling se svým nejlepším kamarádem ze školy. Díky skvělým vzpomínkám na tuto dobu použila auto v knize a tedy i později ve filmu. (HappySmile)