poster

Harry Potter a Tajemná komnata

 • USA

  Harry Potter and the Chamber of Secrets

 • Německo

  Harry Potter und die Kammer des Schreckens

 • Slovensko

  Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  *****

  Chris Columbus bradavickému expresu mašinfíruje podruhé a o poznání osobitěji. Tentokrát se nemusíme zdržovat představováním pravidel kouzelnického světa, což výrazně pomohlo na intenzitě snímku. Navíc oproti jedničce Tajemná komnata dostala mnohem temnější obrysy, které někteří mylně přisuzují až Cuaronově svérázné adaptaci. Tentokrát totiž Harrymu nejde po krku roztomilý trol nebo ještě roztomilejší tříhlavý pes, tady si malí kouzelníci musí poradit s mnohem nebezpečnější havětí, u které není těžké uvěřit, že tahle zvířátka můžou i zabít. Díky tomu tvůrci vyčarovali stísněnou atmosféru smrti, která je ve spojení s nevinnými "druháky" o to více tíživější. K tomu si připočtěte i otázky rasismu a zla v nás a hned je rozverný duch prvního dílu ten tam. Tak temný film by byl pro dětské diváky těžce stravitelný, a tak nám Columbus dopřál jako rozptýlení Zlatoslava Lockharta, který je v podání Kennetha Branagha bezchybný. Dvojka je jednoduše již vyzrálé fantasy, co tají dech jak dětem tak i dospělým.(30.8.2009)

 • ScreamJay
  ****

  Ještě než začnu cokoliv rozebírat, musím se oprostit od svého Anti-Potterovství. Takže Tajemná komnata je dost dobře udělaný film. I když by měl být pro mladou a mladší generaci, jeho tajemnost a v jistých momentech až ponurost ovšem zapříčinila jeho zajímavost pro velmi širokou škálu publika. Knížku jsem nikdy nečetl, tudíž nemůžu srovnávat knižní a filmovou verzi. Ovšem filmu nechybí vtip (leckdy až nedětský, třeba v případě odčarování kostí v ruce a její následná gumovitost), zajímavá zápletka a hlavně spousta skvělých vizuálních efektů. Navíc ten roztomile podivínský skřítek, ten mě vážně dost pobavil. Tudíž film u kterého se i přes jeho větší délku rozhodně nebudete nudit a na který hned po jeho shlédnutí určitě nezapomenete. A když vás nezaujme, račte využít kouzelné hůlky a nechce zmizet váš televizor, monitor či jiné zařízení přenášející obraz.(9.2.2004)

 • Gemini
  ***

  Ne ne, Chris Columbus skutečně neumí točit temné a děsivé scény...a že jich od prvního dílu přibylo. S rozsahem stránek románu ale přibylo i škrtů ve scénáři a atmosféra tak ve spojení s nevhodnou volbou sice nadšeného, nicméně nepříliš kompetentního režiséra, dostává pěkně na frak. Nikterak tomu nepřidá ani domácí prudič Dobby, příliš rychle rostoucí Daniel Radcliffe ani skladatel John Williams, který si vybírá svoje slabší chvilky. Odporně slizký Kenneth Branagh si sice svou roli užívá, ale film, v jehož scénáři by bylo dost děr i kdyby se věrně držel předlohy, to zachránit nemůže. Když si vzpomenu na mamču Weasleyovou, Colina Creeveyho a Toma Riddlea, musím připustit, že castingové oddělení odvedlo skvělou práci, ale i přes skvělé herecké výkony se nejde nedívat na hodinky a nepřemýšlet nad tím jak je to v těch maličkostech sakra celé průhledné a vykalkulované, aby se to dobře prodávalo... 60%(4.11.2005)

 • Pethushka
  *****

  Tenkrát možná úplně nejočekávanější film! Už jsme v ději a přichází první pořádné dobrodružství. Atmosféra příjemně tmavne a chrlí se jedno kouzlo za druhým. Začínám zbožňovat Bradavice a chci se stát nejlepší kamarádkou Hermiony.(13.5.2011)

 • Tom Hardy
  ****

  Druhý díl je oproti prvnímu dílu temnější, ale stále je zde propast mezi knihou a samotným filmem, který je stále určen spíše dětským divákům. Některé scény jsou zbytečně umírněné (boj s hadem) a jiné nebyly natočeny pro jistotu vůbec (hostina duchů). Harry Potter a tajemná komnata tak zůstává profesionálně natočenou rodinou zábavou, která však tvrdí, že je Harry určen pro děti. Což však, vzhledem ke knihám, tak úplná pravda není...(2.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace