poster

Harry Potter a Tajemná komnata

 • USA

  Harry Potter and the Chamber of Secrets

 • Německo

  Harry Potter und die Kammer des Schreckens

 • Slovensko

  Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

 • Dadel
  ***

  Bohužel o dost horší než jednička. Kryštof Kolumbus je jen mechanický ilustrátor, který nemá vůbec cit pro vyprávění příběhu, tempo, gradaci. Možná stačí na nízkorozpočtové komedie typu "Sám doma", ale ne na tříhodinové velkofilmy pro děti i dospělé. Trojku už režírovat nebude, tak snad bude lepší:-/(23.10.2003)

 • KevSpa
  ****

  Pro fanoušky knihy je to stejně jako jednička skvělá záležitost. I když je děj občas zestručněn a celkově film nepřináší žádné překvapení, jde o vcelku zdařilý snímek. Napínavý, zábavný a se slušnou atmosférou. Lockhart v podání Kennetha Branagha je okouzlující a Jason Isaacs je i na malém prostoru suverénně nejvýraznější postavou celého filmu - záporák jedna báseň.(11.12.2002)

 • DaViD´82
  ****

  Columbus se sice svého rutinního nenápaditého stylu drží zuby nechty, ale tentokrát má ohromnou oporu v předloze, která patří k tomu nejlepšímu (a samostatně i nejlépe fungujícímu) z celé série. Navíc "přitemnil" atmosféru a díky skvěle obsazenému duu Branagh/Isaacs se mu daří částečně napravovat dojem z ústředního tria, ze kterého kamera nesleze po celou stopáž a které je tady ještě stále spíše za roztomilá herecká dřeva než za opravdové herce a hlavní tahouny. Stále jde o pouhou ilustraci k předloze, ale tentokrát aspoň vyvedenou ilustraci, které prodloužená verze nijak neškodí (ale nutno dodat, že ani nijak nepřidává). Čímž neříkám, že si to neumím představit i výrazně pokrácené. A byť to tentokrát Columbusovi vyšlo, tak stejně pro příště díky za Cuaróna! ♫ Hodnocení OST: 3/5(21.11.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Socha Salazara Zmijozela, která se nachází v Tajemné komnatě a ze které se vyplazil bazilišek, skutečně existovala. Vystavili ji sochaři Bryan Court, Andrew Holder a Roy Rodgers. (ricky4)

 • - V scéne na konci filmu, keď je Lucius Malfoy v Dumbledorovej pracovni, svetlo mieri na hercov krk a v zábere je vidieť jeho skutočné krátke hnedé vlasy. (Kyle1985)

 • - Přestože byla Tajemná komnata finančně velmi úspěšná, prodalo se na ni o 20% méně lístků než na Kámen mudrců. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace