poster

Správce statku

Drama

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Martin Duba

Scénář:

Martin Duba

Kamera:

Martin Duba

Hudba:

Martin Duba
(další profese)
 • NinadeL
  *

  Odpověď na otázku, proč pan režisér nepokračuje ve své tak vynikající kariéře bude nasnadě...(10.3.2009)

 • Subjektiv
  ***

  Správce statku je film veskrze lyrický. Zobrazuje život na statku s jeho obyvateli ve vší jeho přirozenosti nikam nesměřujích prázdninových příhod, atmosférou rytmicky se střídající práce a zábavy (ale i nudy). Neherci působí nesměle, snad (herecky) nemotorně, ale ve výsledku o dost přirozeněji, než by nejspíš přineslo sebevědomé herectví profesionálů. Film jakoby si nekladl za cíl varovat, pobavit, rozebrat, dojmout, sdělit hluboké myšlenky, ale prostě jen vidět. Docela dobře se mu to daří, dokud do sebe nečlení v podstatě jedinou dramatickou zápletku, točící se kolem záchrany statku. Naštěstí je ona zápletka přítomna jen v minimální míře a tak film nepotápí. Slabé ***.(17.2.2009)

 • Slarque
  **

  Film Martina Duby, jeho rodiny a přátel působí spíš dojmem kvalitnějšího domácího videa. Scénář není nijak zvlášť zajímavý. Z herců je nejlepší Adam Stivín a z Dubovy rodiny manželka Jarmila, nejhorší určitě sám režisér. Metoda udělej si sám má své limity a naráží na ně i Robert Rodriguez, takže sotva lze čekat, že zrovna Martin Duba bude úspěšnější. Ale po ospalé první třetině to alespoň přestalo nudit.(2.9.2005)

 • Fingon
  ****

  Objevil se, pomohl a zase zmizel...(19.9.2005)

 • jefff
  **

  Hodně zajímavý film. Příběh je opravdu netradiční, trochu hloupý, trochu jednoduchý, ale i zároveň k zamyšlení. Zpracování, i díky amatérským výkonům hereckého osazenstva , trošku vázne. Jednou se na to podívat lze, ale víckrát fakt už ne.(18.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace