Správce statku

Česko, 2004, 77 min

• Slarque

Film Martina Duby, jeho rodiny a přátel působí spíš dojmem kvalitnějšího domácího videa. Scénář není nijak zvlášť zajímavý. Z herců je nejlepší Adam Stivín a z Dubovy rodiny manželka Jarmila, nejhorší určitě sám režisér. Metoda udělej si sám má své limity a naráží na ně i Robert Rodriguez, takže sotva lze čekat, že zrovna Martin Duba bude úspěšnější. Ale po ospalé první třetině to alespoň přestalo nudit.(2.9.2005)

• Šandík

Dobrá kamera, zajímavé postřehy života na statku, ale velice slabý scénář, díky kterému to celé působí dojmem filmu pro děti a mládež.(23.9.2006)

• NinadeL

Odpověď na otázku, proč pan režisér nepokračuje ve své tak vynikající kariéře bude nasnadě...(10.3.2009)

• VeverkaLesni

Bylo to tak uvolnene a pomale a s neuveritelne nahymi herci po strance herecke, ze sem si myslela, ze to nezvladnu. Jo s dvouma konma se moc bussines neudela. Slizkost vyreseni problemu uziveni se statku na konci, me spis desila. Takhle bych zit nechtela. Tohle nebylo o statku. Ale prazacich, kteri radi v lete lenosi. Nejak jsem postradala sdeleni, ktere mel film predat.(2.5.2015)

• jefff

Hodně zajímavý film. Příběh je opravdu netradiční, trochu hloupý, trochu jednoduchý, ale i zároveň k zamyšlení. Zpracování, i díky amatérským výkonům hereckého osazenstva , trošku vázne. Jednou se na to podívat lze, ale víckrát fakt už ne.(18.11.2011)