James Stewart v roli Monty Strattona, baseballového hráče Chicago White Sox. Ten si v roce 1938 při nehodě na lovu omylem prostřelil nohu a museli mu ji nad kolenem amputovat. Díky podpoře své milované manželky (kterou Jamesovi už potřetí ztvárnila June Allyson) a jeho kamarádům se pokusí i přes svůj hendikep o návrat. (jonyyy)

majo25

Síce ide o životopisný film so športovou tematikou, akých boli vtedy natočené tucty a takmer všetky majú jednotnú šablónu dejovej výstavby, rozhodujú detaily a tie hlavne v podobe James Stewarta, ktorý sa na tieto naivné a dobrácke úlohy vždy hodil, fungujú dobre. Hlavnej postave dobre sekundujú aj tie vedľajšie, hlavne hláškujúca prísna mama či bývaly opilec a objaviteľ Montyho. Možno za June Allyson by som si vedel predstaviť nejakú krajšiu náhradu. Samozrejme, aj odkaz filmu, ktorý hovorí o nezlomnosti športového i osobnostného ducha, ktorý je očakávateľný, je ku prospechu. Samotný bejzbal a CWS sú tak až niekde na pozadí. ()

rikitiki

Jedním slovem bych film popsala jako hřejivý. Osud baseballového hráče, který se po osobní krizi způsobené ztrátou nohy, vrací zpátky na hřiště i do života, je příběhem o nezdolnosti a nejspíš by to mohl být i pořádný kýč, nebýt scénáře a hereckých výkonů. Dialogy jsou ale vtipné a reálné, James Stewart na roli venkovského balíka s dobrým charakterem pasuje perfektně a June Allyson coby jeho nepateticky oddaná manželka má čertovskou jiskru v oku a čtverácký úsměv, který z ní dělá okouzlující krásku. /3. 9. 14./ ()

Astaroth12

Ethel a Monty sú jedným z najkrajších filmových párov, aké som mohol vo filme vidieť, neskutočne im to pristalo. Je to o chlapíkovi, ktorému všetko vychádza, má krásnu a milú manželku, krásneho syna i vysnívanú prácu v , ktorej je naozaj dobrý. Ale ako to už v živote býva, nič netrvá vecne a aj jeho šťastná karta musí raz skončiť, presne o tom je život. Do hodiny to bola sladučko milá romanca a hovoril som si, nech sa to len nepokazí nejakým dramatickým momentom, ktorý , ale musel prísť a keď prišiel, tak film sa niesol, celkom inom duchu, duchu ponurosti a výčitiek. Ale ani tento stav netrval dlho a film sa pripravoval na nádherne emotívny Happy end. Tomuto filmu nemám čo by som vytkol, takže 5*. ()

Flego

Amerika plným právom milovala svojho Jimmyho Stewarta. Tento sympatický chlapík, dobrosrdečný a príjemný, vlastenec ako sa patrí ( dobrovolne sa prihlásil do II. svetovej vojny ) a skvelý herec si od počiatku kariéry získal srdcia všetkých. Ja ho považujem za jednu z najvačších ikon svetového filmového priemyslu a v tomto životopisnom príbehu baseballovej hviezdy Montyho Strattona len potvrdil všetky úžasné vlastnosti, ktorými by sa chcel pýšiť každý jedinec. Je to krásny a silný film. Štvrtý komentár. ()

jonyyy

Nádherný a dojemný film s možná nejroztomilejší, nejoptimističtější a nejsympatičtější dvojicí ve filmové historii. Pro zájemce: Jedná se o příběh inspirovaný skutečnou postavou Montyho Strattona, který se stal z farmáře a vesnického hráče baseballovou hvězdou. Po nehodě při lovu mu ale museli amputovat nohu nad kolenem, což ale Montyho neodradilo od jeho kariéry. Zajímavost: Podle IMDB se ve filmu pár věcí lišilo od skutečného příběhu. Např. se Stratton nestřelil puškou, ale pistolí a velký návrat nebyl při all-stars utkání, ale při dobročinném zápase. Po životopisných Glenn Miller story a Přeletu přes oceán přidávám třetí vysoké hodnocení panu Stewartovi hrajícímu skutečnou postavu. 85% ()